Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2017, 18:39   #1
gieniowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2016
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2012
Postów: 2
Unhappy Radio+nawigacja NX SD padło

Witam forumowiczów!

Uruchamiam samochód i wszytko byłoby ok, gdyby nie to że radio+nawigacja mi się nie włączyło. Convers+ pokazuje tylko dwie opcje: komputer pokładowy i ustawienia. Po wizycie u mechanika padła diagnoza że radio nie działa (była możliwość podpięcia radia nx z cd i to działało). Więc zostałem bez nawigacji, radia, możliwości sterowania klimatyzacją, itp.

Rozumiem że teraz najlepszą opcją będzie naprawa radia (ewentualnie lub w skrajnym przypadku zakup używanego, nowe znając życie nawet nie wchodzi w grę). Macie jakieś sugestie? Sprawdzone miejsca? Z góry dziękuję za pomoc.

gieniowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 22:51   #2
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Radio+nawigacja NX SD padło

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a sprawdzałeś stan akumulatora?
Przy słabym akumulatorze komputer odcina radio. Spróbuj odłączyć na chwilę akumulator, zobacz czy pomoże. Jeżeli napięcie na akumulatorze bez obciążenia mniejsze niż 12.5V spróbuj go podładować dobrym prostownikiem i zrób kolejny test podłączając akumulator do samochodu.
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2017, 15:59   #3
gieniowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2016
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Radio+nawigacja NX SD padło

Zanim radio zostało wypięte zrobiłem kilka kilometrów, więc spodziewam się że akumulator powinien się podładować jeśli rzeczywiście był trochę rozładowany (przynajmniej tego się spodziewam).
Na ten moment podrzuciłem radio do naprawy, zobaczymy co z tego wyjdzie. No i sprawdzę też ten nieszczęsny akumulator bo widzę na forum i poza nim że może on sprawiać problemy.
gieniowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2017, 15:10   #4
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Radio+nawigacja NX SD padło

Ja z kilkumiesięcznym akumulatorem, sprawną instalacją, zrobiłem w ciągu 2 dni z ~ 1000 km, kilka tras po 200 - 300 kilometrów. Zatrzymałem się na parkingu i siedziałem w samochodzie 10 - 15 min na wyłączonym silniku. Po ponownym uruchomieniu samochodu radio nie włączyło się. Odłączyłem akumulator, po chwili podłączyłem. Radio włączyło się. Przejechałem jeszcze ~200 km i nie było żadnych problemów. W domy wykręciłem akumulator - sprawdziłem go - naładowany. Później już takich sytuacji nie miałem. Z własnego doświadczenia wiem, że komputer odcina radio przy "chwilowym" spadku napięcia na akumulatorze i później już go nie włączy. Dlatego też uważam, że Twoja usterka może być związane z akumulatorem.
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2017, 19:14   #5
maro.gl
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 14-03-2017
Skąd: zawiercie
Model: s-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Radio+nawigacja NX SD padło

Witam potrzebuje pomocy padł mi blaupunkt travelpilot nx z dnia na dzień nic nie było grzebane auto stało w garażu niema nawet podświetlenia guzików .Bezpiecznik 21 pod schowkiem przepalony,podczas wymiany zaiskrzyło i natychmiast przepaliło nowy bezpiecznik.Auto odpala i pozaty wszystko ok.Jakieś pomysły
maro.gl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.