Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2009, 18:37   #1
pawilk22
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: gorlice
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Reflektory adaptacyjne działają lecz czy prawidłowo ?

Mam problem z działaniem reflektorów adaptacyjnych. Podczas jazdy coraz wyżej świecą i nie działa doświetlanie zakrętów, jedynie zaświecają się dodatkowe żarówki przy ostrych skrętach. Serwis błądziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
Dodam tylko że wymieniono mi jakiś moduł od sterowania tym ustrojstwem i nic nie pomogło.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 02-09-2015 o 15:02
pawilk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 14:18   #2
ZenObi
ford::beginner
 
Avatar ZenObi
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 31
Thumbs up Odp: Reflektory adaptacyjne

co do doświetlania zakrętów to nie wiem - wydaje mi się że w moim modelu tego po prostu nie ma. (choć myślałem że jest).

Dodatkowe żarówki oświetlające przydają się na ciemnych parkingach ale z kolei z nimi jest ten problem że policja zatrzymuje mnie "za używanie halogenów" - według nich "przeciwmłgowych w mieście...
- niby idzie mundurowym wyjaśnić która żarówka to przeciwmgłowe a która doświetlanie zakrętu - ale zawsze pół godziny schodzi...


Jeśli chodzi o podnoszenie się poziomu xenonów to też to miałem
- po dłuższej trasie podnosiły się tak że co drugi mijający samochód mi mrugał - trochę trwało zanim przestałem im dziękować za ostrzeżenie przed policją.. ;-)
- w jednym ASO też błądzili, a w drugim - zgłosiłem na przeglądzie i ponoć coś zrobili.. (jeszcze nie przetestowałem - jak przetestuję podam jakie ASO)

pozdro
ZenObi
ZenObi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 18:46   #3
pawilk22
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: gorlice
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Dzięki za informacje. Kolego wygląda, że mamy ten sam problem. Doświetlanie reflektorami powinno działać w ten sposób: obudowa żarówki głównej ma wykonywać ruchy na boki, tak przynajmniej jest w Audi, Volkswagenie i w Toyocie. I tak wynika z instrukcji Forda. Nie wiem jak jest w innych Fordach, bo nie znam nikogo co by posiadał to wspaniałe auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Również test powinien wygłądać tak: światła w dół, potem lewo prawo i do góry do właściwego poziomu. U mnie jest tylko w dół i zaraz do góry.
Ostatnia wiadomość z serwisu: reflektory do wymiany. Ciekawe.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawilk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 20:50   #4
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

witam nie jest tak jak napisałeś... ksenony po odpaleniu auta wykonują tylko test góra-dół i to wszystko one nie mają zadania doświetlania dlatego nie mają ruchu lewo prawo,do doświetlania są wykorzystywane żarówki które są od strony grila w lampach czyli jak zerkamy od frontu mamy te żarówki doświetlające tak jakby schowane aby ich zapelenie nie oślepiało innych użytkowników potem ksenon dalej drogowe i migacz...pozycja w halogenie na dole.Te doświetleniowe zapala się ..powinny tak jest u mnie .. odpalony kręce kierownica i się zapalaja prawo prawy lewo lewy.. nie pamiętam tylko czy bieg nie powinien być wkleszczony ale tak to wygląda.
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 22:02   #5
pawilk22
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: gorlice
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Ok Dejwid. Tak to się zachowuje we Fordzie -przynajmniej moim. Ale dlaczego w tych maszynkach co wymieniłem jest inaczej? A kasę za te lampy biorą taką samą. Ja myślę że coś Fordowi nie wyszło. Bo po co po tak długim byciu na rynku tego produktu wymienia reflektory? Nie ma żadnych akcji serwisowych. A na moje pytania odnośnie kto ma płacić mandaty za oślepianie doradcy się głupio uśmiechają.
pawilk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 07:34   #6
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

wygląda na to że uszkodzony masz sterownik poziomowania który może jest jakoś zintegrowany z tymi światłami doświetlającymi u mnie jak zaobserwowałem jeszcze to działa ładnie sie obniżaja po załadunku a sprawdzałem bo pakowałem się i był dociązony jak rodzinne auto ;-))

Ostatnio edytowane przez Dejwid ; 14-07-2009 o 07:39
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 14:38   #7
ZenObi
ford::beginner
 
Avatar ZenObi
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Cytat:
Napisał pawilk22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za informacje. Kolego wygląda, że mamy ten sam problem. Doświetlanie reflektorami powinno działać w ten sposób: obudowa żarówki głównej ma wykonywać ruchy na boki, tak przynajmniej jest w Audi, Volkswagenie i w Toyocie. I tak wynika z instrukcji Forda. Nie wiem jak jest w innych Fordach, bo nie znam nikogo co by posiadał to wspaniałe auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Również test powinien wygłądać tak: światła w dół, potem lewo prawo i do góry do właściwego poziomu. U mnie jest tylko w dół i zaraz do góry.
Ostatnia wiadomość z serwisu: reflektory do wymiany. Ciekawe.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
próbuję ustalić jakie mamy wersje tych reflektorów
Pawlik - a masz ksenony czy bi-ksenony?
napisz proszę co się zmieniło po wymianie.

pzdr.
ZenObi
ZenObi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 22:08   #8
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

a galaktyki mają bi-ksenon? bo już teraz trochę mnie się pokreciło czy gadamy o tych samych światłach.....jutro chyba zrobie fotę i wkleję moich świateł.bo galaxy ma albo zwykłe światła albo soczewkowe projekcyjne lub ksenon idoświetlenie zakrętów jest w projekcyjnychi ksenonach ale zawsze odbywa sie za pomoca zarówek tych co pisałem
...dodałem już fote..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie153.jpg (94.6 KB, 137 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Dejwid ; 15-07-2009 o 08:46
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 10:04   #9
pawilk22
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: gorlice
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Ze zdjęcia wynika, że mamy takie same reflektory, czyli ksenony adaptacyjne. Na stronie 60 instukcji obsługi jest opisane działanie tego układu i wynika z niego, że doświetlanie zakrętów powinno być realizowane przez obrót tej żarówki z soczewką i tak jest w wymienionych i sprawdzonych przeze mnie markach o czym pisałem pare dni temu. Natomiast dodatkowe żarówki (te umieszczone jako najbliższe środka pojazdu, nazwane w instrukcji: światła skręcania) działają przy małej prędkości i dużym skręcie koła kierownicy i mają za zadanie nie doświetlać zakręt, tylko oświetlać przestrzeń z boku pojazdu przy wjeżdżaniu dajmy na to w boczną uliczkę. Po Twoim opisie myślę że obydwaj mamy tą samą usterkę: Brak działania układu AFS.
Na razie czekam na wymianę reflektorów. Dam znać jak tylko je wymienią, lub jak coś uda mi się dowiedzieć w tym temacie.
pawilk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 14:25   #10
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

ooo to czekam na info bo mnie to teraz bardzo zainteresowało bo tak jak pisałem ruch góra dół jest boki nie a myślałem że o doświetlanie to mają na myśli te dodatkowe zarówki
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.