Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2018, 08:10   #31
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Nie rób frontu z żywicy. Jaki kształt chcesz zrobić? Jeśli chcesz profilować np na półokrągło to docinasz płyty. Wszystkie kanciaste kształty kleisz np wikol albo klej poliuretanowy i wkrety na "mokro". Jeśli chcesz zrobić np cos ala kulę albo falę to z płyt profilujesz mniej więcej kształt i wypełniasz twarda pianką albo dajesz budowlaną nierozpychająca i ładnie docinasz. I tak musisz na czymś zrobić kształt bo włókna same w powietrzu się nie utrzymająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Głośnik i tak musisz dac na płaskim kawałku bo na półkolu misiałbyś jeszcze robić kosz/dystans. Żeby front miał sens z żywicy to warstwa przynajmniej 1cm (no może nie cały ale 5mm to minimum) z jakimiś wzmocnieniami. A i tak musisz zrobić sobie wzór chocby z pianki/styropianu itp. Gra nie warta świeczki. Poza tym nawet płyta meblowa oddaje lepiej na froncie. Jak masz głośnik np 30cm to płyta przynajmniej wieksza o 3-5cm. Im więcej tym lepiej.

Tył 3-4 warstwy 300g spokojnie styknie. Z reszta będziesz widział czy skorupa jest już odpowiednio twarda, nie musi być jak kask ale nie może się uginać pod palcami. Robisz jedną czy 2 warstwy w aucie a resztę jak trzeba już na wyciągniętej skorupie. Wtedy nowe warstwy od środka bo zewnętrzna strona dopasowana już do auta. Przed wszystkim docinasz kawałki maty odpowiednie z nadmiarem 2-3cm szczególnie przy końcach, tam gdzie front. Docinasz , nacinasz jak papierową układankę 3dGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W zalezności jaka krzywizna (ranty, kanty, rogi itp, docinasz paski maty 3-5cm szerokości i nie za długie. Co do samej maty szklanej...Najlepiej ją pomacać bo jest tego masa. Musi być gruba i miekka. Jak jest twarda to źle się nasącza. Pierwszą warstwę czesto robię z tkaniny szklanej. Wygląda jak np koc gasniczy albo materiał (ma splot włukien a nie rozrzucone różnorodnie) Jest cienka i dobrze się układa i nasącza. Zrób sobie najpierw front i przymierz miejsce. Oklej taśmą bagażnik z nadmiarem taśmy, na resztę daj folię choćby malarską bo szkoda bagaznika upaćkać.

2 l to za dużo. Ale jak na pierwszy raz to spokoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do czasu żelowania żywicy...róznie, czytaj opakowanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zależy ile dasz "utwardzacza". Im więcej tym szybciej żeluje i krótszy czas do nałożenia. Zalezy tez od zywicy. Te polimerowe żelują dość szybko ale sa tanie. Z kolei na droższa żywice nie ma sensu wydawać kasy ja nie masz wprawy. Ja na oko daję tyle utwardzacza że mam jakieś 15 minut bo potem żywica już się robi w galarete. Ale pewnie na poczatku rozrobisz na max 5-10 minut. Czytaj ile utwardzacza trzeba i dawaj od razu troszkę mniej. Za każdym razem jak będziesz rozrabiał dajesz minimalnie mniej az w końcu masz złoty środek. Jak dasz za mało to nie stwardnieje do końca i nawet "zaschnięta" będzie się lepić. W każdym razie nie rozrabiaj za dużo na raz. Lepiej mniej i dorabiać niż marnowac. Ja nigdy nie rozrabiam więcej niż 170-200ml. Raz zrobiłem pół litra ale na płaską duża powierzchnię wiec od razu rozlałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pojemniczek elastyczny (dobre sa te przexroczyste denka od tych mały zestawów żywic) wtedy resztki 2-3 minuty i uginasz pojemniczek a żywica pęka i się wysypuje. Nie rozrabiaj nowej jak masz galaretę w pojemniczku bo nowa szybciej twardniej. Na zaschniętej jest ok. Pędzelek w rozpuszczalniku myjesz za każdym razem po użyciu zanim zywica stwardnieje. Jak zaczyna się robić galareta to znaczy ze trzeba myć. Wałka nie polecam bez wprawy bo od razu go załatwisz.

pamiętaj że to musi być "demontowalne" im szybciej tym lepiej w przypadku wymiany choćby żarówki. Jeśli robisz na okładzinie bagażnika to żepy sa dobre i sprawdzone przeze mnie. Jesli na gołej blasze to różne uchwyty trzeba kombinować. W starym bravo robiłem 2 takie zabudowy i tam była piękna wnęka bo skrzynka sama wchodziła na wciskGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja większość takich zabudów miesciłem w okolicach 70-100zł. W zależności od rozmiaru Z tym że fronty z odzysku albo dostarczone do mnie, z materiałem obiciowym itd. Nie robię tego zawodowo a zaczynałem od swojego bagażnika w escorcie. W sumie zrobiłem już z 10-12 tego typu skrzynek do swoich aut i znajomym więc jakies tam pojęcie mam jak to robić w domowych warunkach. Widziałem jak to robią pistoletem do żywicy z nożem do cięcia włukien...powiem....chciałbym to miec u siebieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jedna bajka a taka skrzynka to wtedy max 2-3h samej roboty)

Może to wygląda strasznie czytając ale sprawa dość prosta. Jak masz orientację przestrzenną i załapiesz co i jak z żywica zeby było dobrze to idzie raz dwaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak coś to pytaj tylko nie jak będziesz miała pół pojemnika żywicy w rekuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez peteypee ; 11-05-2018 o 08:24
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2018, 21:11   #32
dkarold
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Smax 2
Silnik: 2.0 183 KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Mam pytanie o radio. Po czym poznać (mam do dyspozycji zdjęcia które załączam) czy radio ma wzmacniacz czy nie? Ja potrzebuję ze wzmacniaczem. Czy po tych zdjęciach można to poznać?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (55.5 KB, 49 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (48.0 KB, 44 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (32.9 KB, 42 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg tyl.jpg (41.7 KB, 44 wyświetleń)
dkarold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 10:10   #33
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Radio ze wymaganym wzmacniaczem ma napis na naklejce Audiophile i 6CD chyba nie występowało wersji ze wzmacniaczem.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 10:16   #34
dkarold
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Smax 2
Silnik: 2.0 183 KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Dziękuję za odpowiedź. Nie widzę takiego napisu na tych naklejkach - więc kupuję je.
dkarold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.