Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2018, 12:52   #1
bercik_112255
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 18-10-2016
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo mk4 Titanium
Silnik: 2.5 220KM
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie 2.5 benzyna, po kolizji przy 3 tysiącach zaczyna przerywać na każdym biegu

Witam,
Zakupiłem uderzone mondeo mk4 w wersji titanium z silnikiem 2.5T + LPG. Lekkie uderzenie w narożnik, poduszki wystrzeliły. Autko jeździ. Natomiast na benzynie przy ok 3 tysiącach zaczyna przerywać na każdym biegu i nie wkręca się do końca. Na biegu jałowym niby wkręca sie do 7 tysięcy. Proszę o pomoc. Czy jest to tryb awaryjny?

bercik_112255 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 13:29   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,072
Domyślnie Odp: 2.5 benzyna, po kolizji przy 3 tysiącach zaczyna przerywać na każdym biegu

Było sprawdzone komputerem?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 13:58   #3
nowemondeo
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 08-07-2015
Skąd: Ck
Model: mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: 2.5 benzyna, po kolizji przy 3 tysiącach zaczyna przerywać na każdym biegu

Wygląda na problem z czujnikiem ciśnienia na listwie wtryskowej lub z solenoid w przy turbo.
Ale trzeba podpiąć do komputera bo to tylko hipoteza
nowemondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 06:38   #4
bercik_112255
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 18-10-2016
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo mk4 Titanium
Silnik: 2.5 220KM
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.5 benzyna, po kolizji przy 3 tysiącach zaczyna przerywać na każdym biegu

Jeszcze nie podpięty. Jestem na etapie zakładania dechy. Zastanawiało mnie czemu nie pali się błąd silnika. Po teście zegarów convers+ okazuję się że ta kontrolka w ogóle się nie pali.
bercik_112255 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 14:48   #5
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: 2.5 benzyna, po kolizji przy 3 tysiącach zaczyna przerywać na każdym biegu

Ma gaz ? Może jakiś "monter" przy okazji instalacji gazu dorzucił kasownik błędów.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 16:48   #6
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,072
Domyślnie Odp: 2.5 benzyna, po kolizji przy 3 tysiącach zaczyna przerywać na każdym biegu

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dorzucił kasownik błędów
Raczej odłączył kontrolkę.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 11:41   #7
bercik_112255
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 18-10-2016
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo mk4 Titanium
Silnik: 2.5 220KM
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.5 benzyna, po kolizji przy 3 tysiącach zaczyna przerywać na każdym biegu

A więc wszystkie problemy zostały rozwiązane. Opisze je pokrótce:
1. Przerywanie silnika chwilowe przy przyspieszaniu załatwiła wymiana wszystkich cewek (ori Volvo) i nowe świece. Poprzedni właściciel lub mehanik który mu to naprawiał poowijał cewki taśmą izolacyjną.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Masakra. Dwie były w totalnym rozpadku. Używane ori z gwarancją: 30zł/szt po 120tkm
Świece irydowe NGK pod Turbo x5 - 220zł
2. Błąd przeładowania silnika brak mocy powyżej 3 tys. obrotów. Przechodzenie w tryb awaryjny. Sprawdziłem mechanicznie czy wszystko jest ok. z otwieraniem turbiny przez aktuator i upuszczaniu ciśnienia. Wziąłem pod uwagę wskazówki z forum i zakupiłem nowy selenoid czyli Elektropneumatyczny zawór sterujący firmy Pierburg. Przy wymianie podłączyłem wężyki podobnie jak były zamontowane pierwotnie. Problem nie znikł. Po dwóch popołudniach przeglądania układu dolotowego, sprawdzania szczelności, czyszczenia przepustnicy itp. itd wróciłem to nieszczęsnego selenoidu. Okazuję się ze ktoś w przeszłości źle wpiął wężyki do zaworu. Zamienił wężyk idący do aktuatora z wężykiem ciśnienia w kolektorze. Po zamianie wężyków problem znikł, Mondeo jeździ jak na 2.5T przystało. Nowy selenoid został ale mój poprzedni również jest sprawny. 170zł po zniżkach w InterCars.
3. Problem z instalacją LPG która na początku nie działała:
- Uszkodzony elektrozawór w parowniku
Problemy z wyłączaniem się centralki przeżucaniem na gaz itp. Po jakimś czasie rozłączanie centralki czyli nie świecenie się diód na centralce itp.
Gazownik zalecił wymianę sterownika - LandiRenzo Omegas. Kupiłem. Nie potrzebnie. Objawy te same. Zrezygnowałem z pomocy gazownika. Odłączyłem całkowicie instalację LPG (elektrykę). Ze schematem od nowa położyłem instalację. Dbając o dobre podłączenie (+) oraz (-) i oczywiście przewodów sygnałowych. Problem leżał w połączeniu przewody sygnałowego obrotów do cewki. Nowa instalacja elektryczna załatwiła sprawę. Stara centralka i sterownik działają prawidłowo. Zakupioną udało się zwrócić.

Może powyżej opisana, moja walka z 2.5T przyniesie pomoc innym przy szukaniu i diagnozowaniu.
bercik_112255 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.