Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2018, 11:57   #21
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Tak, miało być 470 nf nie uf, z tym że to jest dla końcówki. Dla tego w opisie z linku jest 10uf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Większa pojemność = lepsza stabilizacja napięcia. Z tym że 10uf to chyba nawet aż za nadto. O to trzeba by pytac specówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja tylko hobbystycznie w wolnym czasie...

peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2018, 16:20   #22
Artysta
ford::average
 
Avatar Artysta
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-06-2017
Skąd: Myślibórz
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

A czy jest tu ktoś z forum kto wyprowadził złącza RCA i może opisać krok po kroku jak to zrobić ? Obejrzałem tą zagraniczną stronę, ale nie wszystko jest przeze mnie zrozumiałe z powodu tłumaczenia jej translatorem. Bardzo mile widziane były by zdjęcia robione krok po kroku w których miejscach się wlutować.
Artysta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2018, 22:48   #23
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Czego nie rozumiesz z włoskiej stronki?
Otwierasz radyjko. Szukasz końcówki mocy. Prawdopodobnie bedzie taka sama jak w tamtym opisie. Przed końcówka mocy będą 4 kondensatory. Każdy z nich to jeden kanał. Kabelek chinch ekranowany (to dość ważne żeby był ekranowany bo inaczej mogą być charczenia i inne zaklucenia np. przy przyspieszaniu). Kabelek lutujesz przed kondensatorem. Wstawiasz kondensator 10uf ( może być i większy) a druga nozke kondensatora do chincza ( środkowa żyła). Ekran do masy w radiu i w sumie to wszystko.
Ważne żeby zachować biegunowoasc kondensatora (oznaczenia na nim ) i nie przegrzac płytki (zazwyczaj grzalkowe lutownice sa lepsze do takich rzeczy)

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 04-05-2018 o 23:12
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2018, 12:25   #24
Artysta
ford::average
 
Avatar Artysta
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-06-2017
Skąd: Myślibórz
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czego nie rozumiesz z włoskiej stronki?
Otwierasz radyjko. Szukasz końcówki mocy. Prawdopodobnie bedzie taka sama jak w tamtym opisie. Przed końcówka mocy będą 4 kondensatory. Każdy z nich to jeden kanał. Kabelek chinch ekranowany (to dość ważne żeby był ekranowany bo inaczej mogą być charczenia i inne zaklucenia np. przy przyspieszaniu). Kabelek lutujesz przed kondensatorem. Wstawiasz kondensator 10uf ( może być i większy) a druga nozke kondensatora do chincza ( środkowa żyła). Ekran do masy w radiu i w sumie to wszystko.
Ważne żeby zachować biegunowoasc kondensatora (oznaczenia na nim ) i nie przegrzac płytki (zazwyczaj grzalkowe lutownice sa lepsze do takich rzeczy)
No i widzisz dzięki twojej odpowiedzi już bardziej zrozumiałem jak to zrobić. Najpierw gostek próbował bez kondensatorów na cztery kanały ale były zakłócenia. Dołożył kondensatory (jak widze już chyba dwa kanały zostały wyprowadzone bo są dwa kondensatory) Myliły mnie te zdjącia że najpierw cztery kable a później dwa i dwa kondensatory. Piszesz że wlutować się przed kondensator, ale na załączonych zdjęciach kolega wlutował pomiędzy kondensator a końcówkę mocy. Tak ma być, dokłądnie w miejsca oznaczone FR i FL ?? Dodaje jego zdjęcie. Jeszcze te kondensatory jakie dokładnie oprócz tego że 10uf Może jakiś link z allegro ??
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mod_cdx.jpg (30.1 KB, 47 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Artysta ; 05-05-2018 o 12:27
Artysta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2018, 14:46   #25
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Wlutować się musisz przed kondensatorami. Dajesz oddzielnie swoje kondensatory. Na obrazku masz "PROVA2" i tam się wlutowujesz. Jak wlutujesz się za kondkami "prowa1" to zakłucenia będa, czy przez słabe kondensatory jak dla kabli chincz, czy z innego powodu to nie odpowiem. W zalezności ile kanałów chcesz wyprowadzić na RCA tyle lutujesz. W opisanym przypadku gość wlutował się w kanały przednie lewy i prawy wyprowadzając 2 kanały na końcu. Jesli chcesz wyprowadzić 4 to kolejność jest FR-RR-FL-RL czyli przód prawy, tył prawy, przód lewy i tył lewy. Pod suba wystarczają 2 kanały.
Kondensator np [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bipolarny i nie musisz się zastanawiac która strona lutowac. To tylko przykładowy kondensator. Na ale spokojnie coś znajdziesz ale lepsze są sklepy eletroniczne online.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2018, 15:22   #26
Artysta
ford::average
 
Avatar Artysta
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-06-2017
Skąd: Myślibórz
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

A czy kolego peteypee zrobiłeś u siebie takie wyjścia i używasz do tego jakiś wzmacniacz z subem ? Jak się to sprawdza po upływie jakiegoś czasu ?? Teraz tylko zastanawiam się jak z masą bo jak pisałeś z radia i włoch napisał z czego ale nie ma zbliżenia na to miejsce i do końca nie wiem a chcę być pewny.
Artysta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2018, 19:33   #27
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

W tym konkretnym radiu nie robiłem. Robiłem ostatnio w radiu z hondy crv które siedziało u mnie w mk3. Mi wystarczyły 2 kanały na suba. Chodziło to u mnie ponad rok bez żadnych problemów. Chyba chodzi do tej pory bo widuje to auto i słyszę nie raz ze sprzęt zostałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. generalnie jak podołasz temu to potem w niemal każdym radiu będziesz wiedział jak takie cos zrobićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zasada taka sama zmieniają się tylko końcówki mocy (choć duza czesc ma taki sam układ pinow) i układ sciezek na płytce radiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U siebie na razie zabieram się na zabudowę suba w boczku. Takze tez mnie to czeka bo mam juz blaupunkta ze wzmacniaczem Lo. Niestety słabo z czasem stoję a zabawa na 2-3 dni...musze wyjąc boczek, okleić taśma, przynajmniej 4-5 warstw grubej maty z żywica, dociecie płyty przedniej, dorobić nocowania żeby był szybki dostęp do lampy, modulow itd, okleić tył skrzynki 2mm pianka i w końcu całość okladzinaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jeszcze wzmacniacz z drugiej stronyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do masy...w opisie jest ze do pinu 12 na końcówce mocy. Jest to dokładnie środkowy pin. Na fotkach nie widać bo pewnie podlutowany od spodu bo łatwiej. Ja w kilku roznych radiach masę zazwyczaj dawalem z obudowy i problemów nie było. Generalnie obudowa radia działa jako masa.

Sterowanie z kostki radia, pin 13 albo 14 w tej największej/ głównej. Jeden chyba od anteny drugi od wzmacniacza ale upewnij się jeszcze.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 05-05-2018 o 20:05
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2018, 20:20   #28
Artysta
ford::average
 
Avatar Artysta
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-06-2017
Skąd: Myślibórz
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Myślę że podołam temu zadaniu bez problemów bo posługiwanie się lutownicą mam opanowane. Co do suba to też chcę je zabudować w boczku. Nowy dopasowany jak do mojego kombi to wydatek około 300 PLN Trochę dużo jak za kawałek mdf-u no ale to nietypowy kształt więc pewnie dlatego. Też myślałem żeby zrobić to z włókna szklanego ale jest dużo roboty no i te włókno też trochę kosztuje. A co do sterowania to w razię czego mogę miernikiem posprawdzać dla pewności. Teraz tylko znaleźć na to wszystko czas.
Artysta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2018, 22:24   #29
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Najwięcej roboty przy wyklejaniu bagażnika. Reszta to pikus. Tasma malarska wystarczajaca bo latwo odchodzi od blachy czy materialu a jednoczesnie lepiej sie przykleja niz pakowa. Mata średnio 8-10zl za metr np 450g. 3 metry spokojnie wystarcza a mi zazwyczaj jeszcze zostawało z pol metra po doklejaniu wzmocnien itp. Żywica 1kg około 25zl. Wystarczy spokojnie. Front ja zwykle robiłem z płyty meblowej bo mam pod dostatiekm w piwnicy (2x18mm bo zazwyczaj tak dawalem). Sprawdza się. Skrzynie z tego samego sa. Ksztalt robisz z tektury bo latwiej dopasowac w bagazniku do skorupy. Kilka wkrętów. Wełna do środka albo trochę gąbką wykleic. Na zewnątrz materiał obiciowy...1-1,5m wiec kolejne 20zl. Kilka rzepów do boczna i do zabodowy i się trzymaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dniówka roboty albo i nie. Jak chcesz tak jak ja wyciac kawałek boczka no to trochę więcej roboty. Choćby mocowanie. W hb jak u mnie tylko wneki przy lampach do wykozystania żeby miejsce było jeszcze w bagażniku nie wiem jak w kombi. Chyba wyżej jest polka/roleta? Pewnie wzmacniacz by upchal jeszcze na górzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie grzej za długo plytki. Lepiej dopuszczać cyny niż przegrzac płytkę. Ja do takich rzeczy zawsze na koniec grotu dowijalem drucik 1mm żeby nie rozgrzewać za dużo plytki.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 06-05-2018 o 22:26
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 18:08   #30
Artysta
ford::average
 
Avatar Artysta
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-06-2017
Skąd: Myślibórz
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Radio Sony CD a podłączenie wzmacniacza

Roleta w Combi jest trochę wyżej jednak że w hb według mnie jest głębiej. Jako że nigdy nie robiłem czegoś takiego to pytanie ile powinienem zrobić warstw żywicy z włóknem żeby było dobrze ? Ja planuje front też zrobić z żywicy i wyprofilować sobie kształt dzięki któremu zyskam trochę litrażu. Planuję kupić żywicę poliestrową 2 kg + do tego 6 m2 włókna 300gr. Myślę że powinno wystarczyć. Wzmacniacz planuję schować w schowku pasażera bądź pod nim żeby nie ciągnąć przewodów do samego bagażnika. Owszem można wzmacniacz schować nad głośnikiem w bagażniku ale wole go nie widzieć bo nie lubię jak kable są na widoku. Pytanie jeszcze takie jeśli rozrobię żywicę z utwardzaczem to ile mam czasu na aplikację ?
Artysta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.