Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2020, 14:04   #1
Adam192
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-08-2019
Skąd: Września
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8 tdci 115 km
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie "Trzęsie silnikiem w momencie jego rozgrzania"

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów
Na wstępie chciałem napisać że szukałem na forum tego problemu natomiast nie znalazłem nic konkretnego, jeżeli cos przeoczyłem to bije się w pierś.
Otóż chodzi konkretnie o serce mojego Focusa 1.8 TDCI 115 km "polift", rocznik 2008 na wtryskach Siemensa, przebieg 230 tys. z groszem. Problem polega na tym że silnik zaczął się "trząść". Zjawisko to było odczuwalne zwłaszcza w momencie gdy osiągnął on temperaturę roboczą. Na zimnym, po lekkim dodaniu gazu, na biegu jałowym trzęsie się nieznacznie. W zasadzie pierwsza napotkana osoba która by wsiadła do odpalonego samochodu, pewnie nie wyczuła by różnicy. Problem zaczyna się po rozgrzaniu silnika. Podejrzewałem dwumasę bo wiem że jest ona dość wrażliwa więc poszła do wymiany ale nic to nie zmieniło. Następne podejrzenie padło więc na wtryski. Pojechałem do serwisu Bosha w Gnieźnie na sprawdzenie i dostałem od nich gorszą wiadomość niż się spodziewałem a mianowicie: " Pierwszy wtrysk do wymiany, wtrysk nr 2 i 3 jeszcze kwalifikują się do dalszej pracy ostatniego nie mierzyli (nie chcieli narażać na dalsze koszty) ponieważ pokusili się o sprawdzenie kompresji i na 2 oraz 3 cylindrze stwierdzono słabą kompresję. Jak mocno słaba tego dokładnie nie wiem. Mechanik powiedział że najprawdopodobniej wał korbowy jest wygięty co mnie trochę dziwi natomiast nie jestem mechanikiem więc się nie sprzeczam i zasugerował wymianę silnika ponieważ remont się nie opłaca. Skasowali nie małe pieniądze za diagnozę i tyle z tego. Dodam tylko że silnik odpala "na strzała" na zimnym oraz ciepłym silniku. Zastanawiam się teraz jakie by było najlepsze wyjście z całej tej sytuacji. Może ktoś miał podobnie ? Mam nadzieje że wyczerpująco opisałem całą sytuację.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Adam192 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 21:14   #2
sokol1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Piła
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: "Trzęsie silnikiem w momencie jego rozgrzania"

Zacznij od najprostszych rzeczy. Sprawdź poduszki, zerwana poduszka skrzyni biegów daje podobne objawy do dwumasy.
sokol1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 21:33   #3
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: "Trzęsie silnikiem w momencie jego rozgrzania"

co to znaczy 4-go nie mierzyli ? nie umieli wyjąć ? odkręcić ?

ale bzdury
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 21:49   #4
Koszowy
ford::beginner
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 12-12-2015
Skąd: Wieluń
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1600
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: "Trzęsie silnikiem w momencie jego rozgrzania"

Omijaj ich szerokim łukiem. Na bank poducha. Też byłem u kilku geniuszy a co jeden to bardziej wydumane teorie sadził. Poducha wymieniona i jak ręką odjął. Wtryski nie robią trzęsawki silnika. Lały ale nic nie trzęsło.
Masz diesla ale to chyba nie zmienia postaci rzeczy.
Koszowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 10:59   #5
Adam192
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-08-2019
Skąd: Września
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8 tdci 115 km
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: "Trzęsie silnikiem w momencie jego rozgrzania"

"co to znaczy 4-go nie mierzyli ? nie umieli wyjąć ? odkręcić ?
ale bzdury"
Mówili że nie chcą mnie narażać na kolejne niepotrzebne koszty (zakładając że ich diagnoza jest 100% prawidłowa), które swoją drogą, choć nie znam wszystkich cen warsztatów za sprawdzenie wtrysków, uważam że ich ceny odbiegają od normy. (Za wyjęcie 3 wtrysków i sprawdzeniu kompresji 580 zł).

"Omijaj ich szerokim łukiem. Na bank poducha. Też byłem u kilku geniuszy a co jeden to bardziej wydumane teorie sadził. Poducha wymieniona i jak ręką odjął. Wtryski nie robią trzęsawki silnika. Lały ale nic nie trzęsło.
Masz diesla ale to chyba nie zmienia postaci rzeczy."

Wymienię poduszki i dam od razu znać jakie są efekty.
Adam192 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 22:52   #6
Koszowy
ford::beginner
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 12-12-2015
Skąd: Wieluń
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1600
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: "Trzęsie silnikiem w momencie jego rozgrzania"

Nie wymieniaj wszystkich, wymień tylko walniętą. Podjedż do jakiego ogarniającego temat i każ sprawdzić poduchy.
Na stacji diagnostycznej też chyba powinni to wyłapać, tak myślę. Chyba że się mylę.

Ostatnio edytowane przez Koszowy ; 24-11-2020 o 22:56
Koszowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.