Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2014, 11:03   #1
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Czarny dym (złożony przypadek)

Witam Wszystkich.
Otóż wczoraj ruszając z parkingu auto po przejechaniu kilku metrów zgasło i nie dało się uruchomić. Po kilku próbach wezwałem lawetę. Przy ładowaniu laweciarz podjął próbę no i auto zapaliło! Normalnie złota rączka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zgasiłem i odpaliłem jeszcze kilka razy - działa, ale...z wydechu leciał biały dym. Po przygazowaniu czarna chmura jak za kamazem. Po puszczeniu gazu dym ustaje, zarówno biały, jak i ten czarny. Na ulicę sporo sadzy wyleciało. Wróciłem autem pod dom - jadąc żadnych negatywnych odczuć. Na parkinu jeszcze raz dogazowałem - znowu czarny obłok i sadza na ulicy. Biały dym już nie leci. Do warsztatu jadę w piątek ale może ktoś coś podpowie wcześniej.
Dzięki i pozdrawiam,
Damian

dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 11:54   #2
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Czarny dym (złożony przypadek)

Przyczyn możesz mieć dużo
Czarny dym świadczy układzie paliwowym
Możesz mieć też zasyfiony układ dolotowy
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 12:12   #3
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Czarny dym (złożony przypadek)

a biały to uszczelka pod głowicą - spala płyn chłodzący. sprawdź stan
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 19:17   #4
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Czarny dym (złożony przypadek)

Płyn chłodzący w normie. Olej też na stałym poziomie. Tak sobie pomyślałem w międzyczasie - może ta chmura dymu to skutek prób odpalania auta - nadmiar paliwa, który się nie spalił...co oczywiście nie wyjaśnia dlaczego nie odpalał w pierwszej kolejności.
Co myślicie?
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 10:08   #5
Cypriano
ford::beginner
 
Avatar Cypriano
 
Zarejestrowany: 16-05-2013
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Mk3 Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 125PS
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czarny dym (złożony przypadek)

Biały dym to mogło być niespalone paliwo
(podobny objaw jest przy lejących końcówkach, jak się odpala samochód po kilku godzinach postoju).
Cypriano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 20:37   #6
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Czarny dym (złożony przypadek)

No nic. Jutro może mi się uda wbić do warsztatu - zobaczymy co chłopaki powiedzą. Dzięki za komentarze.
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2014, 14:18   #7
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Czarny dym (złożony przypadek)

Komp pokazał błąd związany z układem paliwowym ale niejednoznaczny. Póki co auto jeździ a na dokładniejsze sprawdzanie umówiony jestem na przyszły tydzień. Zacząć mają od sprawdzenia wtrysków, w drugiej kolejności pompa paliwa...
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 22:02   #8
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Czarny dym (złożony przypadek)

Witam.
Skończyło się niezbyt przyjemnie. Okazuje się, że przy 140tys. km musiałem wymienić wszystkie 4 wtryski! A, że są to piezo Siemensa to nie było tanio. Po regeneracji lały dalej jak chciały, wszystkie parametry poza normą - trzeba było nowe. Udało się znaleźć za 760zł/szt. nowiutkie wtryski. Suma summarum - łącznie z wymianą rozrządu (profilaktycznie 350zł bo bym nie przeżył zerwania po wydanych 4k zł), zaworem pompy (350zł, nowym filtrem ,podkładkami i robotą wyszło 4300zł. Baaaaaardzo to bolało ale powiem szczerze, że auto chodzi jak nowe - płynnie, nic nie szarpie. I bym był skłonny się pozbyć póki jeździ ale nikt nie doceni takiego prezentu więc szkoda teraz go puszczać. Ale jeżeli ktoś by reflektował mk4 1.8tdci z nalatanymi 140tys. kmz nowymi wtryskami, rozrządem i świeżymi hamulcami, olejem, filtrami za 30k zł to jestem otwarty na propozycje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aaa..i wtryski podobno padły nie od uszkodzeń mechanicznych (opiłków nie było w układzie) a od dobrego polskiego paliwa. Od prawie 3 lat lałem VERVĘ (głównie we Wrocławiu)- polecam jeżeli chcecie mieć problemy.
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.