Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2017, 15:01   #1
dominik18king
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-11-2015
Skąd: Mielec
Model: Ford Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Brak iskry na 1 i 4 cylindrze.

Witam. Jadąc do pracy po 5 km auto zaczęło delikatnie przerywać. Po kolejnych 10 km zaczęło wytracać prędkość tak jak by wrzucił na luz. Stanąłem zapaliłem i auto chodziło już tylko na 2 i 3 cylindrze. Podpinałem komputer w warsztacie i gość powiedział że to cewka. Kupiłem i założyłem. Dalej nie ma iskry na 1 i 4 cylindrze. Kable sprawdziłem ,są ok. Świece też dałem nowe. Dalej nic. Prosiłbym o pomoc. Potrzebuję schemat wiązki od komputera aby sprawdzić czy wiązka nie jest przerwana od komputera do cewki. Ewentualnie prosiłbym o poradę. Nie chcę kupować komputera za 1000 zł i okaże się że to nie komputer.

dominik18king jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 16:01   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak iskry na 1 i 4 cylindrze.

A po co zaraz za tysiąc, jak z rozbitka można kupić za 100 , jak będzie trzeba.

U mnie też nie było iskry na 2 cylindrach, i przy intensywnym poszukiwaniu przyczyny, wymiany cewek,świec, kabli, szarpaniem wiązkami kabli, oraz złączek tych wiązek, iskra się pokazała, pracuje do tej pory, nawet nie wiem co było.
Wiem, że te kostki wiązek kabli rozpinałem, psikałem sprayem od elektryki, i po złączeniu jeszcze pościskałem każdą trytytką, możee to >>
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 16:55   #3
dominik18king
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-11-2015
Skąd: Mielec
Model: Ford Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: Brak iskry na 1 i 4 cylindrze.

Nie znalazłem taniej niż 700 zł. Mam model 2DTC kompa. Sprawdziliśmy wiązkę od komputera do wtyczki przy cewce i wszystko gra. Panowie mam pytanie. Jak odpiąć tą wtyczkę od komputera? Jest przypięta 4 zatrzaskami. Zatrzaski odpadły ale wiązka się trzyma. Ona nie jest czasem przynitowana za pomocą jednego nita do komputera?
dominik18king jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 22:34   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Brak iskry na 1 i 4 cylindrze.

Sprawdzić czy sygnał wychodzi na cewkę. Najpierw diagnostyka, pózniej kupowanie cześci.

Sterownik da sie naprawić. Mocowanie wtyczki śrubą zrywalną (łeb sie zrywa i wygląda jak nit, nie ma za co odkręcić)
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 13:15   #5
dominik18king
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-11-2015
Skąd: Mielec
Model: Ford Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: Brak iskry na 1 i 4 cylindrze.

Witam. A więc komputer wymieniony. Cewka , świecę oraz przewody również. Auto jeździ Ale teraz wypada 2 cylinder. Iskra jest i elektromechanik który podmieniał komputer mówił że to nie jest już kwestia elektryki. W sumie nie jest to jakieś straszne bo auto normalnie jeździ i nie dławi się czy coś. Co dalej począć z tym fantem?
dominik18king jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 14:30   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak iskry na 1 i 4 cylindrze.

Jeżdzić, nie przejować sie wypadanie, na pewno nie zgubisz cylindra, zrobisz ze nie bedzie kop pokazywał wypadania na 2-gi, to zaraz pojawi sie na 3-ci, i tak w kółko.
Jak a oc, i nic sie nie dzieje, to tak jak pisałe.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 23:47   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Brak iskry na 1 i 4 cylindrze.

sprawdzić kompresje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.