Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2018, 07:39   #1
veiru
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 12-03-2018
Skąd: WrocLove
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Wersje zawieszenia

Witam,

Przymierzam się do zmiany felg we fieście mojej żony! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obecnie lata na średnio urodziwych 15'' i pomyślałem o wrzuceniu 16'' bądź 17'', ale boję się efektu ''kozy''.
Stąd moje pytanie.. czy we fiestach mk7 występowały jakieś wersje zawieszenia? Domyślam się, że ST były posadzone niżej, niż ich grzeczniejsze wersje.
Nie wykluczam, że przy wymianie kół zmieniłbym również amortyzatory z wersji o niższym zawieszeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam!

veiru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2018, 15:29   #2
wujekcybul
ford::average
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 25-11-2017
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Wersje zawieszenia

Jezeli juz to sprezyny inne. Jak masz ecoboosta to kupic 16ki i 195/45 zobaczysz efekt ale IMO powinno byc ok bez wymiany zawieszenia.
wujekcybul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2018, 18:09   #3
West_GD
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 59
Domyślnie Odp: Wersje zawieszenia

Według mnie weź 195/45/16, miałem wszystkie rozwiązania czyli od takich felg jak masz teraz czyli 195/50/15 przez 195/45/16 aż to 205/40/17.

Najlepiej jeździło się na 15 - krawężniki, dziury w drogach nie robiły mnie w ogóle,
16 cali fajne prowadzenie i komfort też akceptowalny, bez pakietu stylizacyjnego 16 ładnie wyglądają. 17 to już trochę mordęga, przy małej tarczy głupio to wygląda oraz bez pakietu stylizacyjnego jest to takie trochę przesadzone, ile nie obniżysz to jest koza.
West_GD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 05:55   #4
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Wersje zawieszenia

Cytat:
Napisał veiru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Przymierzam się do zmiany felg we fieście mojej żony! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Nie wykluczam, że przy wymianie kół zmieniłbym również amortyzatory z wersji o niższym zawieszeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Witam

1) Czy żona wyraziła zgodę na modyfikacje jej auta?

2) Czy uprzedziłeś ją, że po zmianach będzie mniejszy komfort jazdy?
a) większe felgi = mniejszy profil => sztywniej
b) sztywniejszego zawieszenia nie trzeba tłumaczyć
Nie każdemu to odpowiada, a na pewno kobieta nie potrzebuje sztywniejszego czy obniżonego zawieszenia

3) Moim zdaniem - nie modyfikuje się cudzych samochodów, bez zgody właściciela i bez uprzedzenia o możliwych konsekwencjach

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 13-03-2018 o 05:58
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 05:57   #5
veiru
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 12-03-2018
Skąd: WrocLove
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wersje zawieszenia

Dziękuję bardzo za opinię!
Sam na co dzień jeżdżę a4 b8 na 20'' i na gwincie, więc jestem ''zaprawiony w boju'' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Imo od kobiety nie będę wymagać wyrzeczeń z jakimi wiąże się ten setup.

Czyli sprawa prosta - fele 16'' z oponą 195/45 bez kombinacji w zawieszeniu.

Dziękuję bardzo!

Bump:
Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

1) Czy żona wyraziła zgodę na modyfikacje jej auta?

2) Czy uprzedziłeś ją, że po zmianach będzie mniejszy komfort jazdy?
a) większe felgi = mniejszy profil => sztywniej
b) sztywniejszego zawieszenia nie trzeba tłumaczyć
Nie każdemu to odpowiada, a na pewno kobieta nie potrzebuje sztywniejszego czy obniżonego zawieszenia

3) Moim zdaniem - nie modyfikuje się cudzych samochodów, bez zgody właściciela i bez uprzedzenia o możliwych konsekwencjach

pozdrawiam
pankrakus
Jasne że tak! Widzi na czym ja latam, więc wie czym to śmierdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wierci mi dziurę w brzuchu o zmianę wzoru tych felg.
Myślę, że jeżeli obecnie jeździ na 195/50/15, a będzie 195/45/16 to różnica w komforcie nie będzie bardzo odczuwalna.
veiru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 22:14   #6
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wersje zawieszenia

W komforcie pewnie nie, bo 195/50 to jest już niski profil i wbrew pozorom łatwo uszkodzić oponę. Zwłaszcza kobiecie. 195/45 to kolejny prawie 1cm mniej gumy.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 13-03-2018 o 22:16
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.