Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2018, 17:31   #1
hebann
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-06-2013
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2002
Postów: 59
Domyślnie Woda pod maską

Witam, zauważyłem 2 dni temu podczas opadów deszczu że leje mi się woda spod podszybia tzn. przy zbiorniczku płynu hamulcowego a konkretnie z otworu mocowania wycieraczki pasażera, woda leje się na przewody pompy absu i tam niżej na jakieś okablowanie, moje pytanie jak to u Was wygląda ? chodzi mi o to miejsce:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jak nagrałem kamerką jak to wygląda od spodu to tam jest normalna przestrzeń między plastikami podszybia a silniczkiem wycieraczki pasażera, to tak ma być ?

hebann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 10:53   #2
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Woda pod maską

Nie do konca zrozumialem w czym problem- mniemam, ze nie pokoi Cię fakt : woda+kable Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podszybie fiesty, to na pewno nie jest to konstrukcja hermetyczna. Woda przy ulewie, burzy uchodzic musi. Podszybie to kawalek plastiku z duzymi dziurami na wycieraczki itp. Nie ma tam dedykowanych uszczelniaczy.
Gdy sie nazbiera w podszybiu lisci, to dopiero zobaczyc mozna potop i syf.
Woda sie moze zbierac w kielichu amortyzatora, doprowadzajac do korozji lozyska i pekniecia amora w blizniaczym konstrukcyjnie fusionie, wogole woda wdl iznynierow forda ma kapac na silnik itd, to znane tematy na tym forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 27-10-2018 o 11:23
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 12:17   #3
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Woda pod maską

Tak, woda cieknie przez otwór na wycieraczkę i spada na pompę ABS. Mam to samo. Wygląda że albo tam pod spodem jest jakaś uszczelka która pękła ze starości albo tam ma być. Nic z tym nie zrobisz bo ściąganie podszybia nie ma sensu. Ja dodatkowo oczyściłem ta kratkę odpływu wody z liści i brudu i tam woda sobie płynie, przy kielichach amortyzatorow są takie małe dziurki, trzeba ich pilnować by były drożne wtedy nie leci woda do śrub i nie ma korozji
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 14:54   #4
hebann
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-06-2013
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2002
Postów: 59
Domyślnie Odp: Woda pod maską

Cytat:
Napisał 90tomash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, woda cieknie przez otwór na wycieraczkę i spada na pompę ABS. Mam to samo. Wygląda że albo tam pod spodem jest jakaś uszczelka która pękła ze starości albo tam ma być. Nic z tym nie zrobisz bo ściąganie podszybia nie ma sensu. Ja dodatkowo oczyściłem ta kratkę odpływu wody z liści i brudu i tam woda sobie płynie, przy kielichach amortyzatorow są takie małe dziurki, trzeba ich pilnować by były drożne wtedy nie leci woda do śrub i nie ma korozji
Właśnie o to mi chodziło czy u mnie coś pękło, urwało się że przez ten otwór wycieraczki leje się woda czy tak po prostu ma być a ja tego nigdy nie zauważyłem, ale jak mówisz że u Ciebie jest tak samo to spoko. A co do wody w kielichu też z tym miałem problem, ale mechanik coś tam pouszczelniał i teraz jest sucho, a nienaturalnym wydawało mi się że woda leje się na pompę abs akurat w tamtym miejscu
hebann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 15:43   #5
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Woda pod maską

Cytat:
Napisał hebann Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie o to mi chodziło czy u mnie coś pękło, urwało się że przez ten otwór wycieraczki leje się woda czy tak po prostu ma być a ja tego nigdy nie zauważyłem, ale jak mówisz że u Ciebie jest tak samo to spoko. A co do wody w kielichu też z tym miałem problem, ale mechanik coś tam pouszczelniał i teraz jest sucho, a nienaturalnym wydawało mi się że woda leje się na pompę abs akurat w tamtym miejscu
Tam jest taka mała dziurka i jak jest drożna woda nie leci do kielicha
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 17:53   #6
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Woda pod maską

Woda ma sikac wszedzie , tak to zaprojektowane. Zgodze sie ze budzi to rozne doznania...
/auto nie jest uszkodzone, czy zle poskladane po dzwonie- tak ma byc i tyle/
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 08:25   #7
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Woda pod maską

Cytat:
Napisał KRUKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Woda sie moze zbierac w kielichu amortyzatora, doprowadzajac do korozji lozyska i pekniecia amora
No bez jaj. Sprężyny pękają, nie amor(tyzator)y.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 08:49   #8
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Woda pod maską

Cytat:
Napisał hebann Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, zauważyłem 2 dni temu podczas opadów deszczu że leje mi się woda spod podszybia tzn. przy zbiorniczku płynu hamulcowego a konkretnie z otworu mocowania wycieraczki pasażera, woda leje się na przewody pompy absu i tam niżej na jakieś okablowanie
Nic się mi nie leje i nie zgadzam się z powyższymi opiniami, że ma się lać i tyle. Nie ma tak być.

Jak leje się pod wycieraczką, to zmierz średnicę gwintu wycieraczki, dodaj szerokość otworu i kup w sklepie hydraulicznym uszczelkę do rur odpływowych/kanalizacyjnych. (z szerokim kołnierzem)
Zdjęcie ramienia wycieraczki i włożenie uszczelki to chwila.

Ja się leje spod podszybia i winna jest stara uszczelka, to nowa na Allegro kosztuje 30-50zł. Ewentualnie szukasz na szrotach. Demontaż podszybia jest łatwy, wymiana uszczelki to chwila. Montaż ponowny jest trudniejszy i nieco upierdliwy, bo całość z trudnością wchodzi na miejsce, ale też wykonalne dla laika. Wystarczy troszkę cierpliwości. Serwis za wymianę weźmie 100zł.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 21:59   #9
hebann
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-06-2013
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2002
Postów: 59
Domyślnie Odp: Woda pod maską

Leje się tylko pod otworem wycieraczki pasażera, ty masz wersję poliftową może tam to jest inaczej rozwiązane ? tam nawet w ogóle nie widać żeby miała być jakaś uszczelka gdziekolwiek. Dołączam filmik z oględzin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez hebann ; 28-10-2018 o 22:01
hebann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 22:16   #10
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Woda pod maską

Cytat:
Napisał hebann Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Leje się tylko pod otworem wycieraczki pasażera, ty masz wersję poliftową może tam to jest inaczej rozwiązane ? tam nawet w ogóle nie widać żeby miała być jakaś uszczelka gdziekolwiek. Dołączam filmik z oględzin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niezłą rdzę masz.
Ja dołączam fotę mojego podszybia po zdjęciu zewnętrznej kratki.
Uszczelka główna jest na styku z szybą, tam gdzie strzałki.

A co do uszczelki pod ramię wycierczaki to myślałem o takiej:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg podszybie.jpg (76.5 KB, 167 wyświetleń)
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.