Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2019, 23:34   #1
HuSaR121
ford::beginner
 
Avatar HuSaR121
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-03-2019
Skąd: Śląskie
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 115km
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Alufelgi, jak wybrać by później nie płakać i nie żałować.

Witam, zakupiłem niedawno nowe opony na zimę w rozmiarze 205/55 16 i przymierzam się teraz do zakupu alufelg, jednak tutaj pojawiają się schody, bo widzę że jest kwestia wielu parametrów, a nie chciałbym potem się martwić zwrotami, wymianą itp.
Mam Focusa rocznik 2004, 2 generacja. Parametry których jestem pewien to że rozmiar 16 i rozstaw śrub 5x108, ale jest jeszcze to całe et oraz rozmiar otworu centralnego. Pogrzebałem tutaj na forum, podobno do mojego modelu ma być otwór na 63,3 i et 52,5. Ciężko mi znaleźć coś ładnego w dokładnie takich wymiarach.
Znalazłem takie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Ale boje się że nie będą pasować albo coś będzie nie tak jak powinno być po Bożemu. Te z linku mają 63,4 i Et na 50..
Czy mogę liczyć na waszą pomoc?

HuSaR121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 05:18   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Alufelgi, jak wybrać by później nie płakać i nie żałować.

Przyklejony temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 06:44   #3
HuSaR121
ford::beginner
 
Avatar HuSaR121
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-03-2019
Skąd: Śląskie
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 115km
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: Alufelgi, jak wybrać by później nie płakać i nie żałować.

Przeczytałem z niego wszystkie posty i nadal nie wiem..
Każdy tylko rzuca linkami do tematów, a ja potrzebuję pomocy, a nie lektury.
HuSaR121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 07:38   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Alufelgi, jak wybrać by później nie płakać i nie żałować.

Bo nie zadecydujemy za Ciebie, ani nie zaryzykujemy żebyś potem miał mieć do kogoś pretensje "mówiłeś że będą pasować a nie pasują".
Chcesz bezpiecznej opcji? Kup Fordowskie OEMowe felgi. Chcesz aftermarketowe? Skorzystaj z kalkulatora i zobacz czy wynik Ci odpowiada, napisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do sprzedawcy z prośbą o potwierdzenie kompatybilności felg z Twoim samochodem. Jego odpowiedź to wówczas jego odpowiedzialność za potencjalne dostarczenie towaru niezgodnego z umową - jeśli coś nie zadziała.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 08:32   #5
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Alufelgi, jak wybrać by później nie płakać i nie żałować.

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo nie zadecydujemy za Ciebie //.//, napisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do sprzedawcy z prośbą o potwierdzenie kompatybilności felg z Twoim samochodem. Jego odpowiedź to wówczas jego odpowiedzialność za potencjalne dostarczenie towaru niezgodnego z umową - jeśli coś nie zadziała.
Tu też trzeba uważać bo dołożą ci pierścienie centrujące (dodatkowo płatne) zmieniające otwór centralny na odpowiedni do forda a ET zmienią dystansami.
Już ja znam działy zbytu co chcą wepchać gunwo chińskie.

Jeśli mógłbym doradzić - kup używki ale osobiście (nie wysyłka) OEM fordowe od dowolnego modelu focusa poza mk1 (pasują od mk2, mk3) - na jakie cie stać i jakie ci się podobają.

jak chcesz nowe to w ASO za chwilę będą mieć promocję na wyprzedaże alufelg (jak co roku), ale to nie ta półka cenowa.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 08:41   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Alufelgi, jak wybrać by później nie płakać i nie żałować.

No i jeszcze od siebie dodam - czasem w takiej samej cenie co używane felgi dostaniemy używane kompletne koła (felgi z oponami). Handlarze sprowadzający na części rozbitki z zachodu nie bawią się w ściąganie gum i sprzedają komplety. Brałem komplet z OLX, kosztowały 1500 zł z dostawą pod dom https://i.imgur.com/TbKlHLn.jpg
Opony były nawet OK poza tym że jedna wyząbkowana i buczała, ale jakbym miał jeździć tylko po mieście to spokojnie bym sobie je zostawił.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 08:44   #7
HuSaR121
ford::beginner
 
Avatar HuSaR121
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-03-2019
Skąd: Śląskie
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 115km
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: Alufelgi, jak wybrać by później nie płakać i nie żałować.

Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu też trzeba uważać bo dołożą ci pierścienie centrujące (dodatkowo płatne) zmieniające otwór centralny na odpowiedni do forda a ET zmienią dystansami.
Już ja znam działy zbytu co chcą wepchać gunwo chińskie.

Jeśli mógłbym doradzić - kup używki ale osobiście (nie wysyłka) OEM fordowe od dowolnego modelu focusa poza mk1 (pasują od mk2, mk3) - na jakie cie stać i jakie ci się podobają.

jak chcesz nowe to w ASO za chwilę będą mieć promocję na wyprzedaże alufelg (jak co roku), ale to nie ta półka cenowa.
Z tego co czytałem na innych tematach to MK2 po lifcie i nowsze mają et50, a moja wersja 52 i tu pytanie czy to aż taka wielka różnica, czy też gdybym znalazł felgi zgodne ze wszystkim , ale z et50 to czy byłby to problem, bo takich jest mnóstwo, co jedni piszą że jest ok, inni że obciera i sam już nie wiem

Bump:
HuSaR121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 08:53   #8
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Alufelgi, jak wybrać by później nie płakać i nie żałować.

Cytat:
Napisał HuSaR121 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
inni że obciera
Komu obciera? Pokaż ten post. To są 2mm różnicy!
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 08:53   #9
HuSaR121
ford::beginner
 
Avatar HuSaR121
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-03-2019
Skąd: Śląskie
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 115km
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: Alufelgi, jak wybrać by później nie płakać i nie żałować.

Patrzę na to i nie wiem czy tak może być..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Bez*tytułu.jpg (85.0 KB, 32 wyświetleń)
HuSaR121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 08:57   #10
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Alufelgi, jak wybrać by później nie płakać i nie żałować.

Nawet na screenie nie widać różnicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wrzucam link gdzie to było wyjaśnione.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pomoc na forum czasem oznacza lekturę. Ciesz się że PTC nie montujesz, to byś miał 140 stron tematu do przeczytania żeby wszystkiego się dowiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 02-10-2019 o 08:59
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.