Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2016, 19:47   #751
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

piny mozesz uzyc od wtyczki CD-rom z kompa na rosyjskim forum gosci wziol i pasowalo


Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 04-01-2016 o 19:49
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2016, 19:11   #752
gomez.pl
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 114
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

nagrzewnicę do PTC można kupić taniej niż 70plnów. warto dobrze poszukać bo można ją wyhaczyć za 40zł + przesyłka....
__________________
Kupię Fiestę
gomez.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2016, 13:36   #753
xmalinax
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2015
Skąd: Kn
Model: c max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Udało się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie obyło się bez przygód. Wszystkim, którzy chcą dokładać nagrzewnicę proponuję sprawdzić najpierw występowanie wszystkich bezpieczników, kabli i pinów w gemie.

Najlepiej kupić nagrzewnicę od Volvo, są tańsze a to dokładnie ten sam model.

U mnie było wszystko oprócz wtyczki do sterowania. Trzeba było dołożyć jeden pin.
Wszystko profesjonalnie wykonał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , którego polecam dla chętnych z okolic Poznania.

Mam włączone powiadamianie o działaniu nagrzewnicy, nie chciałem wyświetlania %.
Co ciekawe w moim aucie (1.8 tdci) jest alternator 105A.
Najczęściej nagrzewnica włącza się po przejechaniu kilkuset metrów, być może na wolnych obrotach też by się włączyła ale nie miałem okazji jeszcze tak długo czekać.

Wszystkim polecam taki upgrade, warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki za pomoc.

Ostatnio edytowane przez xmalinax ; 15-01-2016 o 13:38 Powód: dodanie treści
xmalinax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2016, 15:10   #754
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał xmalinax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Udało się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie obyło się bez przygód. Wszystkim, którzy chcą dokładać nagrzewnicę proponuję sprawdzić najpierw występowanie wszystkich bezpieczników, kabli i pinów w gemie.

Najlepiej kupić nagrzewnicę od Volvo, są tańsze a to dokładnie ten sam model.

U mnie było wszystko oprócz wtyczki do sterowania. Trzeba było dołożyć jeden pin.
Wszystko profesjonalnie wykonał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , którego polecam dla chętnych z okolic Poznania.

Mam włączone powiadamianie o działaniu nagrzewnicy, nie chciałem wyświetlania %.
Co ciekawe w moim aucie (1.8 tdci) jest alternator 105A.
Najczęściej nagrzewnica włącza się po przejechaniu kilkuset metrów, być może na wolnych obrotach też by się włączyła ale nie miałem okazji jeszcze tak długo czekać.

Wszystkim polecam taki upgrade, warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki za pomoc.
najważniejsze aby żona była zadowolona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 11:36   #755
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał xmalinax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli mam do podłączenia 2 przewody sterowania nagrzewnicą.
Brązowy i czarny. (proszę o info, który kolor do którego pinu)
Jeden podłączam do C102-5 a drugi do C103-9 (którego nie mam i muszę wstawić tam pin).

W moim przypadku (climatronic) nie ma potrzeby podłączania przewodu pomiędzy C103-14 i C378-5?
C851-1 (black - czarny) - stały plus na C102-5
C851-2 (brown - brązowy) - sygnał modulowany na C103-9
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 12:07   #756
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie

Temat opanowany tak jak kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisal.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 16:56   #757
sebolek2
ford::average
 
Avatar sebolek2
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK3 HB
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 12.2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Panowie, jest kiszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozebrałem pół deski, wyciągnąłem radio, panel klimy, nawet przyciski pod panelem i nigdzie nie znalazłem tej kostki od sterowania nagrzewnicą. Są kable zasilające, mam podświetlenie nóg, klimatronic. Czy możliwe, że nie ma tej kostki nigdzie? Są tylko dwie pomarańczowe kostki jednopinowe i w panelu z przyciskami trzy kostki sześciopinowe, a tej sterującej nie widzę. Albo ślepy jestem, albo się tak dobrze schowała. Możliwe, że jest gdzie indziej? Może w tunelu? Może gdzieś w okolicy bezpieczników? Ech... Nagrzewnica zamontowana i taki zonk.
sebolek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 19:06   #758
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Panie @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] weź Pan czytaj po kolei taki temat, a nie piszesz pusty wpis o narzekaniu na swój los...

Tak się brzydko nauczyliśmy szukać tej kostki, a po prostu na GEM trzeba spojrzeć i na wtyczkę C103 pin nr 9 - jest kabel to wtyczka sterująca musi być, kabla brak to połączenie trzeba zrobić.
W ten weekend daliśmy radę w niecałe dwie godziny zrobić (bardzo spokojnie) manuala przedliftowego u kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i poszło.

Jak kręcisz się w okolicy Zabierzowa/Bronowic wieczorami to mogę jutro wieczorem kuknąć i powiedzieć Ci co i jak. Na ewentualną robotę jutro mogę nie znaleźć czasu.
Za tydzień mogę mieć chwilę bo ja w krk jedno popołudnie tygodniowo mam, mam też kompa i kabel, ale prądu brak (mój komputer wymaga stałego podpięcia do prądu).

---

Ostatnio edytowane przez kobrys ; 18-01-2016 o 19:23
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 19:20   #759
sebolek2
ford::average
 
Avatar sebolek2
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK3 HB
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 12.2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Zadałem proste pytanie o umiejscowienie wtyczki w innym miejscu. Jakbym znalazł odpowiedź, to nie pytałbym przecież. na pin 9 nic nie ma, co też doczytałem, więc muszę dorobić sterowanie z gem. Reszta zamontowana i podłączona.
sebolek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 19:22   #760
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Ale po co wybebeszać połowę środka kiedy wystarczy spojrzeć na GEM? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Piszę to celem by inni też nie wybebeszali - no nikt inaczej nie zrobił sterowania - akurat GEM tym steruje i akurat na PIN nr 9 więc inaczej tego zrobić się nie da.

Scenariusz kiedy GEM jest OK, kable zasilania są, a brakuje wiązki sterującej to najbardziej popularny wariant fabryczny od Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kobrys ; 18-01-2016 o 19:42
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.