Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2020, 07:21   #1
magdalena20051
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 11-03-2020
Skąd: xxx
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie 2.0 TDCI (115km) wtryski nie leją paliwa

Witam, moim dzisiejszym pacjentem jest Mondeo 2.0 TDCI z 2006r. Generalnie auto nie odpala. Po podłączeniu pod komputer pokazuje dwa błędy P2288 (zbyt wysokie ciśnienie) i P1608 (usterka z układu nadzoru pracy mikroprocesora ,,watchdog''. Auto w trakcie trasy po prostu zgasło i już nie chciał odpalić. Po próbie na plaka na chwile odpalał, ale w momencie jak
tylko skończyłam pryskać to gasł, wiec z początku było podejrzenie zapowietrzonego układu paliwowego (został odpowietrzony, a nowy filtr paliwowy zalany) Co ciekawe przy 30km/h na lince odpala na lekko wciśniętym sprzęgle, ale jak tylko próbuję je wdusić do końca od razu gaśnie. Czujnik wałka rozrządu został sprawdzony i wszystko z nim ok. Wczoraj zabrałam się za demontaż czujnika położenia wału i na nim było sporo opiłek, ale po wyczyszczeniu i sprawdzeniu miernikiem pokazuje tyle samo co nowy czyli opór 0,425 oma. Czytałam wszystkie podobne tematy na tym forum i żaden nie jest w stanie mi pomóc. Osobiście wydaję mi się, że problem leży w elektryce. Ktoś coś doradzi?


Ostatnio edytowane przez magdalena20051 ; 13-03-2020 o 08:37 Powód: tytuł
magdalena20051 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 08:22   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 TDCI (115km) wtryski nie leją paliwa

Cytat:
Napisał magdalena20051 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo
Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]




Dziękuję

Speedo
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 19:27   #3
Rey_LDZ
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-03-2020
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI (115km) wtryski nie leją paliwa

Mam podobną sytuację. Mondeo mk3 z 2005 2,0TDCI. Samochód miał wymienianą pompę wtryskową i regenerowane wtryski. Wtryski zostały zakodowane. Samochód przejechał po placu 4 kilometry i zgasł. Wcześniej auto stało prawie rok zanim udało się skompletować części. Paliwo się rozwarstwiło i wytrąciła się parafina i woda. Zbiornik i cały układ zostały wyczyszczone i nalane było nowiutkie paliwo. Nowy filtr, układ odpowietrzony. I tu się zaczyna zabawa. Na plaku odpala. Wtryski się nie otwierają. Kody błędów P1211 i P2288. Czujnik ciśnienia na listwie był czyszczony i daje sygnał, Regulator ciśnienia w pompie czyściutki i "cyka" do daniu napięcia. Głowimy się nad tym już ponad tydzień.
Rey_LDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 18:50   #4
Rybus
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 24-04-2022
Skąd: Almelo
Model: Ford mondeo
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI (115km) wtryski nie leją paliwa

Udalo sie rozwiązać problem?
Rybus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.