Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2019, 06:32   #1
dawidxt
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Focus II
Silnik: 1.6L Duratec-16V
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Niepłynna jazda - szarpanie, a błąd sond

Witam,
ten temat był poruszany już na tym forum "szukałem podobnych tematów". Lecz nie do końca mój przypadek jest taki sam. Dlatego postanowiłem otworzyć odrębny.

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem MK2 z końca 2005 roku. Wersja przed lift (dokładne info o aucie przy moim opisie). Kupiłem go ze świecącą się kontrolką check engine, diagnoza wykazała błąd dwóch sond lambda. Kupiłem go wiedząc, że czeka mnie ich naprawa. Spalanie w trybie mieszanym to 8,4l/100. Nie ma tragedii dlatego odwlekam naprawę sond aż do przeglądu. Rozrząd zrobiony. Olej i filtr wymieniony.

Praktycznie od kiedy pamiętam jazda tym autem nie jest rewelacyjnie płynna. Mam wrażenie, że są luzy na pedale gazu. Efekt jest taki, że jadąc za kimś kto zwalnia, popuszczam gaz do zera, kiedy go ponownie dodaję auto od samego początku nie przyśpiesza płynnie/stopniowo, tylko jak już załapie to z delikatnym zrywem. Praktycznie nie jestem w stanie tego zniwelować. Czasem się to udaje przy zmianie biegów podczas odpowiedniej synchronizacji gazu/sprzęgła.

Kolega twierdzi, że każde auto ma jakiś luz na gazie. I spoko, tylko dlaczego nie mam tej elastyczności w przyśpieszaniu? dlaczego jak załapie, to od razu z większą mocą?

Czasami mam wrażenie, że jest płynniej, w gorące dni, że jest gorzej.
Wczoraj doszedł efekt dziwnego zmulenia podczas próby szybszego ruszania z jedynki. Auto ma zmułę, aż nie przekroczy x obrotów. Później dostaje kopa. Oczywiście nie za każdym razem, dwa razy mi się tak zdarzyło póki co.
Nie wiem czy to ma wpływ, ale niekiedy podczas odpalania auta mam przez 1-2 sekund głośniejszy pogłos jego pracy, z takim efektem jakbym miał dziurę w rurze wydechowej - takie pierdzenie. Sporadyczna przypadłość, ale się zdarza. Raczej nie jest to piszczenie rozrusznika, a podbicie obrotów na starcie, tylko dlaczego dochodzi do tego to "pierdzenie"?

Przepraszam, trochę chaotycznie i amatorsko opisałem to - nie jestem mechanikiem.
Czy wyżej wymienione rzeczy mogą mieć związek z sondami? albo może zmienne fazy rozrządu?

dawidxt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 06:47   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: Niepłynna jazda - szarpanie, a błąd sond

Winę pedału gazu najlepiej chyba byłoby potwierdzić/wykluczyć Forscanem. Wykres pokaże Ci czy odczytana pozycja jest płynna czy rzeczywiście komputer dostaje ostre "schodki" i stąd dziwne zachowanie auta.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 06:51   #3
dawidxt
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Focus II
Silnik: 1.6L Duratec-16V
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Niepłynna jazda - szarpanie, a błąd sond

ok, dzięki za wskazówkę.
dawidxt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.