Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2017, 20:44   #91
loniu74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-11-2013
Model: Edge
Silnik: 2.0 D 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Z innej beczki, byłem w końcu wymienić na gwarancji parującą lampę. No i załamka, lampa co prawda wymieniona (chyba) bo nie jest już tak zaparowana choć jakieś tam drobne zaparowania też się pojawiają ale jak zobaczyłem ogólnie latające plastiki w klapie to mi się zachciało krzyczeć o pomstę. Wszystko luźne nic nie pospinanie jak w oryginale. Ręce mi opadają. Auto odbierałem na koniec dnia więc ujrzałem tylko rozłożone w geście bezradności ręce doradcy serwisowego. Ja chyba zwariuję. Kolejna wizyta umówiona na złożenie plastików.

Ciśnienie mi dzisiaj skoczyło - autoryzowane serwisy powinny naprawdę podlegać jakimś audytom standardów świadczenia usług serwisowych.

Mam tylko nadzieję,że mają tam chociaż jedną osobę, która wie jak pospinać plastiki.

loniu74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 11:01   #92
loniu74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-11-2013
Model: Edge
Silnik: 2.0 D 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

nie chcę mówić hop za wcześnie, ale wygląda na to, że wreszcie moje auto jest pełnowartościowe. Lampa wygląda okay, plastiki zmontowane poprawnie... uff.
loniu74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 18:27   #93
leszek_ford
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-02-2016
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5
Rocznik: 2015
Postów: 105
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Mini test 2015 Ford Edge 3,5l AWD.

Zawsze preferowałem wolnossące silniki benzynowe, dlatego nie mogłem kupić nic innego jak Edge w benzynie. Podzielę się moimi spostrzeżeniami i wrażeniami, by się nie powtarzać to tylko tymi które różnią się od samochodu z silnikiem diesla.

Przede wszystkim od chwili uruchomienia silnika samochód poprawia mi samopoczucie. Silnik mruczy przepięknie, banan przykleja się sam do twarzy. Zapas mocy jest naprawdę duży, samochód ma świetne przyspieszenie i nie zwalnia w przyspieszaniu dobrze ponad 150. W aucie nie ma aktywnej redukcji hałasu a tego potwora nie słychać, dopóki nie wkręcisz obrotów na ponad 2500. Bardzo ładny wygląd licznika z dwoma wyświetlaczami lcd po bokach szybkościomierza, czytelne i duże. Skrzynia klasyczna fajnie zmienia biegi, nie jest najszybsza, jest bardzo poprawna i już. Łopatki przy kierownicy-świetne, raz użyłem i chętnie do nich wracam. Opony 245/50/20 Pirelli Scorpion all season: nie da się poszaleć, szybko zaczynają piszczeć w zakrętach. Moim zdaniem nie jest to auto do ostrej jazdy, przynajmniej z zawieszeniem titanium, za to jest niezwykle komfortowe. 20” felgi dają komfort resorowania jaki mają osobówki na 17”. Zapotrzebowanie na paliwo niczym nie zaskakuje, w mieście położonym na pagórkach samochód potrzebuje 12-14l, na autostradzie 130km/h +-10 a auto załadowane 3 osoby i bagaż zmieściłem się w 10l. Na drodze krajowej wlokąc się 80km/h za tirem komputer pokazywał mi spalanie poniżej 7l. Dla mnie świetne zużycie dla auta z 280KM silnikiem. Ostatecznie można założyć lpg.

Mam nadzieję, że moja opinia coś wniesie dla rozważających zakup benzyniaka.
leszek_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2017, 20:48   #94
lukra
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-06-2017
Model: mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Jesli chodzi o jazde to tym autem sie płynie, skrzynia 6 stopniowa pracuje idealnie- własnie wymieniłem olej.
Wyposazany praktycznie we wszystko co potrzebne na drodze.
__________________
http://jakiefilmypolecacie.pl
lukra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2017, 21:00   #95
plebansk8
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: AUSTIN
Model: Forde Edge Sport
Silnik: 2.7 biT
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał leszek_ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mini test 2015 Ford Edge 3,5l AWD.

Zawsze preferowałem wolnossące silniki benzynowe, dlatego nie mogłem kupić nic innego jak Edge w benzynie. Podzielę się moimi spostrzeżeniami i wrażeniami, by się nie powtarzać to tylko tymi które różnią się od samochodu z silnikiem diesla.

Przede wszystkim od chwili uruchomienia silnika samochód poprawia mi samopoczucie. Silnik mruczy przepięknie, banan przykleja się sam do twarzy. Zapas mocy jest naprawdę duży, samochód ma świetne przyspieszenie i nie zwalnia w przyspieszaniu dobrze ponad 150. W aucie nie ma aktywnej redukcji hałasu a tego potwora nie słychać, dopóki nie wkręcisz obrotów na ponad 2500. Bardzo ładny wygląd licznika z dwoma wyświetlaczami lcd po bokach szybkościomierza, czytelne i duże. Skrzynia klasyczna fajnie zmienia biegi, nie jest najszybsza, jest bardzo poprawna i już. Łopatki przy kierownicy-świetne, raz użyłem i chętnie do nich wracam. Opony 245/50/20 Pirelli Scorpion all season: nie da się poszaleć, szybko zaczynają piszczeć w zakrętach. Moim zdaniem nie jest to auto do ostrej jazdy, przynajmniej z zawieszeniem titanium, za to jest niezwykle komfortowe. 20” felgi dają komfort resorowania jaki mają osobówki na 17”. Zapotrzebowanie na paliwo niczym nie zaskakuje, w mieście położonym na pagórkach samochód potrzebuje 12-14l, na autostradzie 130km/h +-10 a auto załadowane 3 osoby i bagaż zmieściłem się w 10l. Na drodze krajowej wlokąc się 80km/h za tirem komputer pokazywał mi spalanie poniżej 7l. Dla mnie świetne zużycie dla auta z 280KM silnikiem. Ostatecznie można założyć lpg.

Mam nadzieję, że moja opinia coś wniesie dla rozważających zakup benzyniaka.
Z tego co wiem to benzyny nie można kupić w Polsce, więc przez zdanie "dla rozważających zakup benzyniaka" miałeś raczej na myśli "dla rozważających sprowadzenie auta z USA" czyż tak ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. skąd pochodził Twój egzemplarz testowy ? pozdrawiam ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
plebansk8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2017, 16:00   #96
loniu74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-11-2013
Model: Edge
Silnik: 2.0 D 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Za mną pierwsze 3500 KM. Moje wrażenia są generalnie pozytywne, choć chcąc być obiektywnym to nie jest to auto w 100% idealne.

Jak na razie zdarzyło mi się kilka razy, że Sync III zwariował (np. nie wyłączył kamery po cofaniu, albo się sam restartował)
Bardzo denerwuje mnie dźwięk jakiejś części wpadającej w rezonans - nie mogę zlokalizować co to. Kłania się jakość składania auta,

Jeżeli chodzi o jazdę to jest świetnie jedyne do czego mogę się przyczepić to czasem spóźniona reakcja na polecenia pedału gazu.

Pod względem przestrzeni i ładowności - idealnie.

Hamulce - mogłyby być trochę mocniejsze (duża masa auta zobowiązuje).

Spalanie jak dla mnie okay - średnio wychodzi mi 9.7

Wygoda podróżowanie - na razie tylko krótkie odcinki max 400KM i jest okay.

Kolejny wpis za 4 tygodnie jak wrócę z Chorwacji, zobaczymy jak się spisze.
loniu74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2017, 16:45   #97
leszek_ford
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-02-2016
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5
Rocznik: 2015
Postów: 105
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał plebansk8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wiem to benzyny nie można kupić w Polsce, więc przez zdanie "dla rozważających zakup benzyniaka" miałeś raczej na myśli "dla rozważających sprowadzenie auta z USA" czyż tak ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. skąd pochodził Twój egzemplarz testowy ? pozdrawiam ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie egzemplarz testowy tylko własny. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W sumie to to samo prawda? Kupiłem rocznik 2015 więc musiał być używany. Swojego sam wyszukałem i zleciłem pewnej firmie jego sprowadzenie, ale są przecież na znanym portalu samochody już sprowadzone i zarejestrowane.

Ale jeśli ktoś chce nowy to Edge 3,5l titanium wyposażone na kwotę do zapłaty 34000$ po sprowadzeniu do Polski z cłem, akcyzą i VATem kosztuje 195000zł. Więc nie jest to kwota różniąca się od diesla?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
leszek_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2017, 22:07   #98
plebansk8
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: AUSTIN
Model: Forde Edge Sport
Silnik: 2.7 biT
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Te cło akcyza i VAT to masakra. Dobrze, że swojego Edgea planuje przewieźć na mienie przesiedleńcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy okazji jestem ciekawy: gdyby w PL byla dostepna wersja 2.7 biT, to ile kosztowałby taki wpełni wyposażony egzemplarz ??
plebansk8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2017, 21:59   #99
jurekmi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2010
Model: Edge
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 35
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Akcja serwisowa Forda
Otrzymałem list infomujący mnie o konieczności wymiany w moim pojezdzie poduszek powietrznych .
-
jurekmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2017, 07:28   #100
Renard
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-12-2016
Skąd: Wrocław
Model: Edge
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Niestety, nie tylko tyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Listy wysłali , ale kurtyn do Polski nie dostarczyli. Ja jestem umówiony na wymianę dopiero 19.06. Swoją drogą , niezła wtopa w autach za taką cenę...
Renard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.