Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2016, 07:08   #1
Vurux
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2015
Model: MK3
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Wibracje nadwozia (przód prawa strona)

Witam,
W moim mondeo jakiś czas temu pojawił się problem z drganiami nadwozia po prawej stronie przodu samochodu. Rok temu przed samą zimą objawy bardzo się nasiliły. Podczas przyspieszania od około 80km/h zaczyna strasznie "podskakiwać" nadwozie. Nasila się podczas gwałtownego przyspieszania, ustaje po puszczeniu gazu. Wibruje od prędkości 80 km/h wraz ze wzrostem prędkości wibracje zwiększają częstotliwość przez co nie są aż tak bardzo wyczuwalne. Drgania na kierownicy nie są odczuwalne. Dodam, że podczas gwałtowniejszego ruszania, na śliskiej nawierzchni po deszczu koło strasznie podskakuje a z zawieszenia dochodzą dźwięki głośnych stuków jak by ktoś młotkiem bił po półosi. W samochodzie mam założone felgi 17" z profilem 65. Na zimówkach problem nie występował.

Na przeglądzie nie wykazano żadnych luzów w zawieszeniu, drążki kierownicze dobre, brak luzów. Felga prościutka, opona zmieniona, wyważona na spokojnie i sprawdzona dokładnie. Dwumas wymieniony jakieś 35 tys. km temu. Brak problemów ze zmianą biegów, brak zmian po wciśnięciu sprzęgła.

Z tego co wyczytałem w Internecie może być problem z wielowypustem na półosi, który czasami łapie luz i dochodzi do takich drgań.

Teraz kilka pytań:
1. Czy jest możliwość sprawdzenia luzu na półosi, czy nie będzie on zauważalny podczas ręcznego sprawdzania ?
2. Czy przekładka kół przód/tył może negatywnie wpłynąć na samochód, czy po ich wyważeniu można spokojnie tak jeździć ?
3. Jaka może być orientacyjna cena wymiany połosi ?

Z góry przepraszam, jeżeli niektóre z pytań są dziwne ale kto pyta nie błądzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Forum przeszukałem od początku do końca i nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi.


Ostatnio edytowane przez Vurux ; 18-04-2016 o 08:20
Vurux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 08:54   #2
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Wibracje nadwozia (przód prawa strona)

Wjedź na kanał i sprawdź czy jest luz poprzeczny na kielichu (przegubie środkowym).
U mnie objawy były identyczne, dodatkowo potęgowały się wraz z wyższymi temperaturami.
Mogę napisać ile kosztowała mnie kompletna wymiana prawej półosi:
- półoś oryginał używka 130zł
- nowa obejma łożyska podpory półosi ok. 20zł
- dodatkowo wymiana uszczelniacza od strony skrzyni oryginał ok. 40zł
- olej do skrzyni fordowski 1 l - 70zł (na dolewkę)
- nakrętka piasty 22zł
- śruba z nakrętką do sworznia wahacza 11zł
- robocizna 100zł
Zapewne można i taniej (ja musiałem dodatkowo uszczelniacz wymienić), ale u mnie w takiej kwocie się to zamknęło i nie mam żadnych wibracji oraz stuków.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 09:09   #3
Vurux
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2015
Model: MK3
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie

Dzisiaj postaram się przełożyć opony tył na przód i sprawdzę czy problem dalej występuje. Najbardziej zadziwia mnie to, że na felgach stalowych 16" problem w ogóle nie występował. Nie jest to też zależne od temperatury na dworze bo tego roku zdarzało mi się na zimowych jeździć w wyższych temperaturach. Problem jednak nasila się po rozgrzaniu samochodu. Zaraz po odpaleniu i wyskoczeniu na trasę drgania są słabsze niż po kilkunastu kilometrach. Będę informował na bieżąco jak wygląda walka z tym problemem bo w internecie nie ma za dużo informacji na jego temat.

Witam,
Wczoraj zdąłem koło i dostałem się do przegubu wewnętrznego. Wyszło, że ma straszny luz a grzechotanie, które miałem podczas ruszania z niskich obrotów pochodzi również od niego. Niedługo wstawiam auto do mechanika i będzie działał z tym tematem. Teraz mam kolejne pytanie, czy mogę kupić jakoś sam przegub czy trzeba zamówić całą półoś kompletną ?

Ostatnio edytowane przez Adept ; 19-05-2016 o 19:43
Vurux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 11:49   #4
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Wibracje nadwozia (przód prawa strona)

Możesz kupić i próbować wymienić, przykład części do focusa:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Osobiście uważam, że lepiej poszukać oryginalnej półosi w bdb stanie i nie bawić się w reanimację, tym bardziej, że przy różnicy w cenie będziesz mieć na robociznę + jakieś inne dodatkowe niespodzianki.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 12:00   #5
artur-p
ford::average
 
Avatar artur-p
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-01-2006
Skąd: Dębica
Model: Mk4 Titanium X; Mk5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI 163KM; 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2011; 2017
Postów: 141
Domyślnie Odp: Wibracje nadwozia (przód prawa strona)

Witam
Mój mechanik (szwagier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) próbował bawić się w reanimację na moja prośbę ale skończyło się założeniem używanej w dobrym stanie ( i jeździ do dzisiaj - jakieś 2 lata)
__________________
było - Mondeo z 2001 2.0TDDI;Mondeo z 2006 2.0TDCI, kombi GHIA teraz jest prywatnie Mondeo Mk4 2.0TDCI Titanium X ; 140PS >163PS by SRS; convers+ by Orion512 oraz służbowe Mondeo Mk5 2.0TDCI Titanium 150PS. Jakoś nie mogę sie rozstać z tą marką
artur-p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 13:51   #6
Vurux
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2015
Model: MK3
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie

Ok, także pójdzie używka w dobrym stanie jakaś. Cena części do reanimacji tego zużytego jest bardzo zbliżona do nowego kompletu.

Ok, przegub wewnętrzny wymieniony na używkę. Koszt 70 zł części, robocizna 100 zł. Samochód już nie skacze podczas przyspieszania lecz dalej są małe wibracje. Najprawdopodobniej koła do wyważenia ponownie bo dzieje się to tylko przy prędkości 95 km/h potem już gładziutko.

Witam ponownie,
Niestety problem wrócił ... Po wyważeniu opon było chwile dobrze ale teraz samochód skacze dalej. Byłem dzisiaj przyjrzeć się ponownie przegubowi wewnętrznemu i na tej półosi też jest luz na kielichu wewnętrznym. Teraz mam takie pytanie czy mimo tego, że jest dużo mniejszy niż był poprzednio drganie nadwozia może dalej występować ? Czy nawet nowa półoś może posiadać taki luz i jest on dopuszczalny?

Ostatnio edytowane przez Adept ; 19-05-2016 o 19:43
Vurux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 14:18   #7
tracer88
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2013
Model: Mondeo MK3 Fiesta mk6 GSXR 600 K6
Silnik: 2.0 16V 145KM 1.4 80KM
Rocznik: 2002 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Wibracje nadwozia (przód prawa strona)

I mnie dopadło. Wibracje kierownicy i całej budy i to dość spore po przekroczeniu 100kmh.

Koła wyeliminowane. Luzów w zawiasie brak. Macałem półośki i wałek wraz z łozykiem i nie mają luzów. Jedynie na łączeniu wałka z kielichem przegubu wewnętrznego z prawej strony jest lekki luz góra dół.

Pytania:
Czy luz w miejscu łączenia na wieloklinie wałka z kielichem wewnętrznego przegubu jest dopuszczalny?

Jest możliwe uszkodzenie przegubu wewnętrznego powodując wibracje, mimo że ręcznie luzów nie ma?
tracer88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2016, 19:28   #8
Ven
ford::beginner
 
Imię: Jędrzej
Zarejestrowany: 16-08-2009
Skąd: Wwa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wibracje nadwozia (przód prawa strona)

U mnie to samo ale od str kierowcy :
1. Koła OK
2. Zawieszenie OK
3. Hamulce Ok

Objawy:
1. Wibracje na kierownicy i nadwoziu powyżej 110 km/h do 140 km/h. W innych prędkościach wszystko OK na Autostradzie.
2. Bez względu na to czy przyspieszam czy na wolnych.
3. Przy skręcie po łuku w prawo wyraźnie buczy lewe przednie koło.

Auto podniesione na podnośniku, rozpędzone do 160km/h, silnik zgaszony i nasłuch 2 mechaników z obu stron (bez obciążenia kół wibracje na budzie czuć już przy 100km/h do 160kmh coraz mocniejsze):
1. Strona pasażera - półoś / przegub zewn / łożysko koła - cicho i bez bicia.
2. Strona kierowcy - wyje łożysko koła, wycie tak głośne że nie wiadomo czy słuchać też łożysko półosi. Łożysko podpory półosi od strony kierowcy ciche.
3. Nie wiadomo w jakim stanie jest łożysko krzyżak w przegubie wewnętrznym, nie słychać ich (zagłusza łożysko koła)

Pytanie :
1. Wymieniać samo łożysko koła (300zł wymiana i cześć)
2. Wymieniać całość - łożysko koła, krzyżak i łożyska przegubu wewnętrznego, 400 zł plus robocizna)
3. Ani 1 ani 2 nie zakłada uszkodzenia półosi. Jeżeli półoś jest wygięta to dalej będę w dupie i trzeba będzie szukać używki na wymianę (przelot 230kkm)
Ven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 08:37   #9
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wibracje nadwozia (przód prawa strona)

Cytat:
Łożysko podpory półosi od strony kierowcy ciche.
od strony kierowcy nie ma łożyska podpory półosi bo lewa półoś nie jest dzielona i takie łożysko nie jest potrzebne
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 15:06   #10
w_jurek
ford::beginner
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 13-06-2011
Skąd: Gdynia
Model: mondeo mk3 kombi
Silnik: TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wibracje nadwozia (przód prawa strona)

Witam. objawy uszkodzonego łożyska wewnętrznego to bicie podczas przyśpieszenia, buczenie na łuku to uszkodzenie łożyska zewnętrznego z tego co piszesz wygląda na uszkodzenie łożyska zewnętrznego czyli tego przy kole, natomiast co do wibracji sprawdziłbym opony jak masz możliwość załóż inne na próbę
w_jurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania karoserii , wibracje , zawieszenie przód



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.