Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2018, 22:56   #61
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: MK5 pre-collision assist vs active city stop - czy zostało zamówione

W 100% zgadzam się co do asystenta parkowania. W mk5 działa beznadziejnie. Podczas testów samochodu tylko szybki kopniak w hamulec dwukrotnie uratował mnie przed porysowaniem samochodu. Testowałem jeszcze park assist w Insignii. W Oplu był bardziej precyzyjny lecz strasznie powolny. System przydatny dla kobiet, które podczas parkowania przed pracą chcą poprawić makijażGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Ostatnio edytowane przez Lewsey89 ; 08-01-2018 o 06:59
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 20:32   #62
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: MK5 pre-collision assist vs active city stop - czy zostało zamówione

Cytat:
Napisał Lewsey89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 100% zgadzam się co do asystenta parkowania. W mk5 działa beznadziejnie.

Dlatego masz teraz "aystenta" w cenie, tyle że cena bazowa wyższa niż to co było do tej pory. Sprzedali to co zakontraktowali u dostawcy a nikt nie chciał kupić jako opcji bo jest takie jakie jest. Niech nikt nie liczy że dostanie elektronikę w okazyjnej cenie. Presja cenowa i dewaluacja w przypadku elektroniki jest ogromna (zacytuję dwie sympatyczne osoby z reklamy: technologia tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), a rozwój nie kosztuje mniej mechaniki i ktoś (konsument) musi za to zapłacić.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 19:41   #63
mario70byd
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-11-2017
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: MK5 pre-collision assist vs active city stop - czy zostało zamówione

Troch już tutaj napisano o ACS więc może się podepnę - ACS zamówiłem i się zastanawiałem jak działa, jak sprawdzić czy jest. Podczas pierwszych śniegów (śmiesznie brzmi podczas aktualnej "wiosny") miałem komunikaty o zasłoniętym czujniku więc myślę jest OK. O tym, jak działa przekonałem się dzisiaj, jednak raczej w sytuacji, która nie powinna wywołać jego aktywacji. Późne, deszczowe popołudnie, kolejka aut do świateł. Gość przede mną ruszył, ja za nim z zachowaniem normalnej odległości i nagle stoję w miejscu ! Myślę, co jest (auto od listopada). Auto zatrzymało się tak energicznie, że szok. Na szczęście komunikaty na wyświetlaczu są tak wyraźne, że bez problemu natychmiast wiedziałem, że właśnie zadziałał ACS. O dziwo odruchowo zdążyłem wcisnąć sprzęgło i silnik nie zgasł (a może się po prostu uruchomił ponownie). I tutaj mam pytanko co do zasady działania ACS - co mogło być przyczyną jego aktywacji? Dodam, że przez wspomniane skrzyżowanie przejeżdżam praktycznie codziennie i do tej pory nic takiego mnie nie spotkało.
mario70byd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 17:18   #64
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: MK5 pre-collision assist vs active city stop - czy zostało zamówione

Cytat:
Napisał mario70byd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tutaj mam pytanko co do zasady działania ACS - co mogło być przyczyną jego aktywacji?
Sztucznia inteligencja, która postanowiła się ujawnić aby rozwiać Twoje wątpliwości. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może troszkę żwawiej przyspieszyłeś co przy ogólnie małej prędkośći z TWojej oceny sytuacji nie wyglądało na problem (bo widziałeś że cała kolumna sie porusza i nie ma problemu) ale układ rozpoznał to jako potencjalne zagrożenie (jak na dohamowaniu)
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 16:52   #65
kreciksms
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Vignale Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: MK5 pre-collision assist vs active city stop - czy zostało zamówione

witajcie pragne podpiąć sie pod temat: posiadam Activ CityStop mojej żonie juz 3 razy auto uratował: w korku mozna sie zagapic, inny pojazd z podprzadkowanej wyjechał tez sie wlaczyl i hamujac na drodze wzmocnil sile hamowania. malo?... mi wystarczy. auto mam cale. a fałszywych wlaczen system nie mam. moja 3 letnia fiesta ma ACS chyba do 30km/h a jak dziala PreColinsAsist? jakie predkosci? czy jeden system wyklucza drugi?
dzieki

Ostatnio edytowane przez kreciksms ; 19-01-2018 o 22:44
kreciksms jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 08:35   #66
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: MK5 pre-collision assist vs active city stop - czy zostało zamówione

hmm - ACS działa do tych 30 albo 40 km/h więc jak mógł się włączyć na autostradzie? Poza tym system ten nie odpali się w sytuacji gdy już hamujesz - więc sytuacja na autostradzie to nie było to - w takiej sytuacji może pomóc właśnie pre collision assist
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 22:49   #67
kreciksms
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Vignale Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: MK5 pre-collision assist vs active city stop - czy zostało zamówione

miross wybacz to byl blad w pisowni.tak to zdazylo się na drodze a nie na autostradzie. jak zona mowila auto dohamowalo i wyskoczyl komunikaty ACS. masz swego rodzaju az zgrzyt hamulcow. widocznie predkosci juz byla niska by sys. zadzialal. btw. 2 auto tez musi miec ten system a do tego PCA. mysle ze bedzie rownie pomocny
kreciksms jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 09:39   #68
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: MK5 pre-collision assist vs active city stop - czy zostało zamówione

No to ACS mam i ja, niechcący, bo nie zamawiałem, ale dostałem z racji zmiany specyfikacji, więc się nie kłócę.

Co do reakcji tylko na samochód - u mnie już dwa razy zareagował na bramę garażową i raz na najzwyklejszą ścianę. Ja bardziej myślę, że chodzi o rozmiar przeszkody, aniżeli jego "odblaskowość".

Swoją drogą - na ścianę zareagował nie potrzebnie, bo było jeszcze z pół metra, ale w sumie Żona dość żwawo podjeżdżała. Na bramę miał rację, bo chciałem przód pod otwierającą się wsunąć i na to nie pozwolił. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot

Ostatnio edytowane przez AstraC ; 20-02-2018 o 09:44
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 19:50   #69
mario70byd
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-11-2017
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: MK5 pre-collision assist vs active city stop - czy zostało zamówione

No to tak z ciekawości - czy wiadomo w jakiej odległości od przeszkody ACS zaczyna "działać" czyli uruchamia hamulce i czy jest to uzależnione od prędkości z jaką zbliżamy się do przeszkody (w ramach tych <50km/h)?

Chodzi mi o to czy jak np. podczas parkowania zbliżam się do ściany i czujniki parkowania są już na czerwono to ten system zadziała i uniemożliwi wjazd w ścianę czy jednak w takich wypadkach on się nie sprawdza.

Dobrze, że takie systemy powstają ale powinna być dostępna ich pełna specyfikacja (albo przynajmniej bardziej szczegółowe opisy) a nie tylko marketingowe bajery.
mario70byd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 19:59   #70
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: MK5 pre-collision assist vs active city stop - czy zostało zamówione

Ja dziś wieśwagenem arteonem z włączonym acs zostałem wyhamowany z 20 km/h parkując auto
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.