Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2018, 21:41   #1
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Co może być?

Co może tak stukać. Pojawiło się nagle. Ciężko przyspiesza. Dopiero powyżej 2500Rpm zaczyna ciągnąć.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 16:55   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Co może być?

Szkoda, że przy jednostajnych obrotach jest ten filmik.
Jeżeli przy wchodzeniu na obroty stukanie jest, a przy schodzeniu z obrotów nie ma - to prawie na pewno wtryskiwacz.
Jeżeli stale stuka bez względu na to czy silnik wchodzi czy schodzi z obrotów - to jeszcze najmniej upierdliwe byłoby stukanie zaworu - luz na którejś dźwigience zaworowej (samoregulator). Trzeba zdjąć dekiel i sprawdzić regulatory.
Natomiast nie życzę ci stukania w układzie korbowym - ja już to przeszedłem...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 17:20   #3
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Co może być?

Jeśli to na wolnych obrotach to jest duża częstotliwość tego stukania.
Weź z metr wężyka ok 10 mm i jedną stronę do ucha a drugą osłuchaj gdzie stuk będzie najwyraźniejszy. Metoda tania i skuteczna, pozwoli na zorientowanie się gdzie szukać.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 20:41   #4
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Co może być?

Na wolnych obrotach praktycznie nie słychać stukana. Nasila się i słabnie razem ze wzrostem i spadkiem obrotów. Zrobiłem przelewy foto niżej. 5min na wolnych obrotach bez dodawania gazu. Stuka ewidentnie po stronie rozrząd. Wtryski były "regenerowane" 15 tys km temu. Ale to Denso i nie mam pewności co robili. Chociaż patrząc na przelewy teraz i przed to teraz przynajmniej równo leja. Może wtrysk się zawiesił??? Auto wyraźnie słabsze i słabo przyspiesza dopiero na wyższych obrotach ciągnie. Na filmiku obroty stałe 2000. nie miałem nikogo kto mógł by mi robić przegazówkę w tym momencie. . Ściskałem rurę dolotu od turbo do intercollera i można ją ścisnąć przy tych obrotach , tak 20%. Nie powinna być twarda 100% przy tych obrotach? Turbo nowe nie regenerowane oem ford...uszczelki ,szpilki i śruby też nowe. Usterka pojawiła się nagle. Przyjechałem do sklepu, zgasilem auto. Po przyjściu odpalam jade, ściszam radio bo czuje , że coś jest nie tak... No i slucham tego stukania. Na obrotach rzędu 1500 dojechałem 5km do domu. Rano dzisiaj odpalilem. Na wolnych cisza po przegazować stuka. Mechanik umówiony na piątek.....qrwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dopiero co5tys wsadziłem w tego busa w turbo i sprzęgło LUK .Nawet olej w skrzyni dałem nowy oryginał FORD....ech



regeneracja luty 2017 przy przebiegu 300,000

stuki , luty 2018 przy przebiegu 315,000

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2017-01-18 17.26.32.jpg (85.3 KB, 21 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2017-02-18 14.31.21.jpg (96.8 KB, 22 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2018-02-14 06.54.51.jpg (83.8 KB, 22 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1518553431555.jpg (76.7 KB, 22 wyświetleń)
__________________

Ostatnio edytowane przez mariusz1978 ; 14-02-2018 o 21:25
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 21:23   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Co może być?

Tak jak pisałem wyżej - jeżeli stuka stale (czyli nie wtryski), to wpierw bym zajrzał do dźwigienek (regulatorów). Dlatego, że są mocno podejrzane, a nie jest to skomplikowana robota i raczej szybka...
Dopiero gdyby dźwigienki okazały się ok, zacząłbym się martwić co dalej...
Próba przelewowa wyszła bardzo ładna.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-02-2018 o 21:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 21:29   #6
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Co może być?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisałem wyżej - jeżeli stuka stale (czyli nie wtryski), to wpierw bym zajrzał do dźwigienek (regulatorów). Dlatego, że są mocno podejrzane, a nie jest to skomplikowana robota i raczej szybka...
Dopiero gdyby dźwigienki okazały się ok, zacząłbym się martwić co dalej...
Próba przelewowa wyszła bardzo ładna.

Wojtek a zmiana oleju z formula f 5w30 na mobil 1 5w50 mogła by mieć wpływ ..negatywny na pracę dzwigienek i regulatorów ? o;ej wymieniałem 5000km temu , a ogólnie zmieniam co 10000km tz robię cały serwis olej filtry wszystkie itd zawsze oryginały ford .

co do wtrysków to jak mocniej depne rano na zimnym to coś tam zastuka , ale to zupełnie co innego ...inna mapa na zimnym i spalanie stukowe ...o tym wiem i unikam wyższych obrotów na zimnym w zasadzie max2000rpm ...traktuje te auto jak jajko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. staram się dbać , serwis zawsze na oryginalnych częściach a ten mi takie cyrki robi hahaha
__________________

Ostatnio edytowane przez mariusz1978 ; 14-02-2018 o 21:31
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 21:49   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Co może być?

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a zmiana oleju z formula f 5w30 na mobil 1 5w50 mogła by mieć wpływ ..negatywny na pracę dzwigienek i regulatorów ?
Nie... Raczej pozytywny.
Ja zmieniałem silnik (też stukał - aż... eksplodował) na używkę z Mondeo, wpierw używkę odpaliłem na oryginalnym oleju i bardzo mocno dźwigienki stukały (taki rzęchot) aż ze trzy sekundy, bardzo mnie to martwiło, po wymianie na Mobil 5W/50 bardzo szybko zaczął startować coraz ciszej, a teraz w ogóle nie mam tego zjawiska.

Generalnie jest się czym martwić, u mnie to stukanie było cichsze, szukałem u Wasia ze trzy razy, sprawdzałem dźwigienki też, ale to nie one stukały. Za cholery nie można było dojśc co tak stuka. W końcu powiedzieli żebym jeździł, a jak sie powiększy to żebym przyjechał. Ale niestety powiększyło się nagle na A2 przy dużej szybkoci - a ja o kilka sekund za długo myślałem co robić. I silnik normalnie eksplodował - masakra była.
Okazało się, że panewka na korbowodzie się obróciła i korbowód poleciał w kosmos przez dziurę w bloku.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 21:56   #8
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Co może być?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie... Raczej pozytywny.
Ja zmieniałem silnik (też stukał - aż... eksplodował) na używkę z Mondeo, wpierw używkę odpaliłem na oryginalnym oleju i bardzo mocno dźwigienki stukały (taki rzęchot) aż ze trzy sekundy, bardzo mnie to martwiło, po wymianie na Mobil 5W/50 bardzo szybko zaczął startować coraz ciszej, a teraz w ogóle nie mam tego zjawiska.

Generalnie jest się czym martwić, u mnie to stukanie było cichsze, szukałem u Wasia ze trzy razy, sprawdzałem dźwigienki też, ale to nie one stukały. Za cholery nie można było dojśc co tak stuka. W końcu powiedzieli żebym jeździł, a jak sie powiększy to żebym przyjechał. Ale niestety powiększyło się nagle na A2 przy dużej szybkoci - a ja o kilka sekund za długo myślałem co robić. I silnik normalnie eksplodował - masakra była.
Okazało się, że panewka na korbowodzie się obróciła i korbowód poleciał w kosmos przez dziurę w bloku.
no właśnie panewki się obawiam ....to już duże koszty i długi postój auta . zobaczymy co mechanik zdiagnozuje ....ale już rozglądam się za nowym silnikiem
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 22:30   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Co może być?

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no właśnie panewki się obawiam ....to już duże koszty i długi postój auta . zobaczymy co mechanik zdiagnozuje ....ale już rozglądam się za nowym silnikiem
No... ale piszesz, że jest wyraźny spadek mocy. Przy panewce by tego nie było, natomiast przy zwalonym regulatorze luzu (nie otwierający się zawór) - tak.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 22:44   #10
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Co może być?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No... ale piszesz, że jest wyraźny spadek mocy. Przy panewce by tego nie było, natomiast przy zwalonym regulatorze luzu (nie otwierający się zawór) - tak.

masz rację spadek mocy jest ...no nic zobaczymy co mechanik powie stuk słychać tak jak by z pod pokrywy klawiatury.... jutro sprawdzę patent z wężykiem zamiast stetoskopu i postaram się wyczuć w którym miejscu najwyraź
niej stuka
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.