Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2024, 10:14   #21
JerzySmerf
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 12-03-2024
Skąd: Rzeszów
Model: Audi A4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

Dzięki za te wszystkie dotychczasowe opinie !

Mimo, że spektrum opinii jest ogromne..

Na ten moment wyyydaje mi się, że mimo większego spalania na niedogrzanym silniku (dzięki za to info. grzegorzyk) rozglądam się za tym 1.6 tivct 105km, (nie wykluczam 1.6EB - bo z jednej strony chciałem potestować te nowe dla mnie jednostki) ale biorąc pod uwagę że na większą trasę 'po autostradzie' będę miał okazję pokonać raz na miesiąc a użytkowanie głównie po mieście - o ostatecznym wyborze zdecyduje po prostu mniejsza awaryjność silnika a równie duże znaczenie będzie mieć wersja SYNC bo uparłem się na to (nawet kupując przedlift, z sync 1 będę w stanie wymontować go i kosztem paru tys. zamontować nowszego Sync'a).
O ile wybiorę Forda w ogóle, bo obecnie śledzę ogłoszenia z Hyundai i30 II - gdzie jest w tym samym budżecie co FF mk3 , a zdaje się mieć mniej awaryjne silniki (1.4) - jedynie kwestię rdzy po kilku latach, co mnie jakoś szczególnie nie odstrasza - bo przypomnę jestem użytkownikiem 25 letniego Audi, które poniżej linii drzwi ma więcej rdzy niż blachy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

JerzySmerf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2024, 04:29   #22
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,164
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

Cytat:
Napisał JerzySmerf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To prawda - po obecnych cenach musze przyznać, że te założone 35k PLN na FF mogą być punktem wyjścia jeśli decydowałbym się na Mazde.

Z drugiej strony mało o nim (myślę o Mazdzie) jeszcze wiem, jak jego ekonomia, awaryjność ma się do Focus'a.
Moja rodzina praktycznie tylko wozi się Mazdami stąd mam jakąś wiedzę na temat tych aut. Ale nie jest to temat na forum ,co najwyżej na priv.
Co do korozji w Hyundaiu - pracuję obecnie w ASO tej marki, jestem pozytywnie zaskoczony poziomem zabezpieczenia antykorozyjnego i uważam że japońscy producenci aut mają się od kogo uczyć.
rav 75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2024, 09:22   #23
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

kupowanie 1,6 EB, to proszenie się o kłopoty.
poczytaj milion tematów na forum o tym.

na tyle co będziesz jeździł, to jeśli Foka, to tylko 1,6 Ti-VCT.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.