Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2019, 00:22   #1
Jan1992
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 09-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus ST MK3 LIFT
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2016r.
Postów: 1
Domyślnie ST 2016r. 2.0 USA ratowanie pacjenta/ programowanie komputera,

Dobry wieczór wszystkim,

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Trzy różne osoby nie dały rady z moim problemem, więc sytuacja zmusiła mnie zamieścić post tutaj.

By było w miarę krotko, będę pisał w punktach tj. co wg. mojej wiedzy po kolei się działo z autem:

1. Wylicytowałem Forda Focusa ST 2016r. w USA/ auto mieć lekko uszkodzony tylni zderzak i uszkodzony przedni prawy błotnik
2. Auto przyjechało ewidentnie po kontakcie z wodą/ zero oznak życia, nie odpalało, odrobina piachu w skrzynce po bezpiecznikach itp.
3. "Specjalista" z polecenia od fordów po diagnozie stwierdził:
-Elektryka leży, samochód nie daje oznak życia, zegary nie wstają
-Auto ma bcm z którego nie da się nic wyciągnąć/zgrać (kompletnie martwy)
-Zostaje wymieniony bcm,pcm, sterownik silnika, rcm i srs airbag module i moduł radia;
4. Po tych operacjach "daje oznaki życia" (niestety nie udało mi się dokładnie ustalić do dzisiaj, co to dokładnie oznaczało); jednak nie da się zaprogramować/ sparować nowych modułów /zaprogramować nowego kluczyka, komputery od innego auta
5. Oddaje do innego "specjalisty", który miał sparować moduły itd.;
specjalista stwierdza, że nie ma komunikacji pomiędzy modułami i wiązka wnętrza gdzieś raz przewodzi, a raz gubi połączenie
6. Wyjąłem wiązkę wnętrza; nigdzie nie ma takiej samej (numery wiązki: G1ET 14014

Nikt nie podejmuje się sprawdzenia wiązki, ani nie gwarantuje powodzenia "odpalenia" mojego forda. Oczywiście poprzednie komputery mam, jeśli będą potrzebne.

Szukam kogoś, kto ogarnie mi temat kompleksowo; sprawdzi wiązkę, uzyska połączenie, sparuje moduły, zgra kluczyk, odpali auto, albo na początek chociaż elektrykę. Auto miało być dla mnie, stoi już 9 miesięcy; aż się łezka w oku kręci.

Uprzejmie proszę o kontakty; tzw. "ostatnia deska ratunku"; kogoś kto wie wszystko na ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam,
Jan
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg focus_04.jpg (63.0 KB, 123 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez SRS ; 15-08-2019 o 20:05
Jan1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 18:48   #2
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,605
Domyślnie Odp: Focus ST 2016r. 2.0 USA ratowanie pacjenta/ programowanie komputera, problemy

Nawet jak uruchomisz silnik i inne moduły to smród będzie nie do zniesienia w środku. Rób zwrot kasy.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 19:42   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: Focus ST 2016r. 2.0 USA ratowanie pacjenta/ programowanie komputera, problemy

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Rób zwrot kasy.
Z Ameryki???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega zdaje się zupełnie nie orientuje jak się kupuje w USA...
Zawsze się kupuje auto "jakie jest, gdzie jest". Zawsze jest napisane, że można je sobie pooglądać na miejscu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To, ze ładnie wygląda na zdjęciach nie jest dokładnie żadnym powodem do żądania czegokolwiek od kogokolwiek jeśli rzeczywistość okaże się bardziej prozaiczna...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma Rydzyka, nie ma zabawy... Ktoś musi wtopić by inni mieli "okazję"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Jan1992 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
-Auto ma bcm z którego nie da się nic wyciągnąć/zgrać (kompletnie martwy)
-Zostaje wymieniony bcm,pcm, sterownik silnika, rcm i srs airbag module i moduł radia;
...
Czytając takie teksty mam nieodparte wrażenie, że albo autor słabo rozumiał komunikaty fachowca albo autem zajmował się "spawacz-elektronik"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z "martwego" BCM nie trzeba nic "zgrywać" - wszystko jest na serwerach Forda i można sobie ściągnąć albo da się doprogramować (klucze). RCM to to samo co "srs module". Moduł radia na tym etapie to chyba tylko po to by "było czego słuchać przy długiej robocie"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Kompletnie bez znaczenia.

Wg mnie w tym aucie trzeba wymienić komplet wiązek i pewnie niektóre sterowniki. Problem w tym, że wiązki muszą być z auta USA.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-08-2019 o 20:31
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2019, 09:32   #4
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,457
Domyślnie Odp: ST 2016r. 2.0 USA ratowanie pacjenta/ programowanie komputera,

Jak licytowales to musialo byc napisane ze nie pali wiec mozesz miec pretensje do siebie.

Auto ma keyless czy zwykly kluczyk ? Jesli zwykly to wypnij calkiem wiazke podlogi, do odpalenia licznik mozesz calkiem wywalić, silnik i tak bedzie odpalal. Wszystkie masy trzeba odkrecic i poprawić.
Kluczyków itp i tak sam nie ogarniesz, szukając po taniosci wyjdzie smietnik.... jesli juz to porzadne firmy ktore zrobia od A do Z za grubą kase. Zawsze mozesz tez puscic go na czesci co zawsze trzeba miec wliczone w koszty sprowadzając z usa.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 10:52   #5
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: ST 2016r. 2.0 USA ratowanie pacjenta/ programowanie komputera,

Szkoda chłopaka bo zapewne chciał dobrze i sobie roboty narobił. Życzę ludziom dobrze ale to nie znaczy że nam chcą życzyć :-( Nie On pierwszy i ostatni da się zrobić na autach z usa. Mam nadzieję że kolega ostatecznie jakoś zminimalizuje swoje straty. Ps. W usa też jest pełno łajz które liczą na wykiwanie kogoś.
__________________
C-max II, 1.5 ecoboost 150, Titanium; = seria / FF mk3st: Milltek 200cell, Accessport V3 od Cobb + soft Stratified Automotive, świece zapłonowe Denso Itv22, koła 235/35/19, dolot Mountune, short shifter Cobb, SYNC3.4
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 15:29   #6
sanczo17
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-07-2016
Model: Focus MK3 ST 415 KM
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 157
Domyślnie Odp: ST 2016r. 2.0 USA ratowanie pacjenta/ programowanie komputera,

Kurde aż się serce kraje że taki samochód stoi uziemiony
wiem coś o tym też tak kiedyś miałem z fiestą MK7 też po powodzi była kupiona (piękna nie bita)
ktoś kompa wymienił i jeżdziło auto ale powiem tak to jest masakra co chwile coś się psuło
i musiałem wszytskie silniki w dzwiach wymienić silnik od wycieraczek bo raz chodziło raz nie to jest koszmar nie życze tego nikomu tylko co chwile się dokładało $

myślę że to lepiej będzie sprzedać na częsci i odzyskać chociaż część kasy
sanczo17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.