Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2016, 21:29   #1
AreckiW
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-02-2015
Skąd: Trzebnica
Model: Ford Kuga
Silnik: diesel 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Usterka Silnika

Witam !
Szanowni koledzy zdarzył mi się ten przypadek już 2 razy. A mianowicie:
Kilka dni temu jadąc sobie za innym samochodem ok 60km/h chciałem go wyprzedzić więc wcisnąłem gaz (mam skrzynie automatyczną) na początku Kuga się ładnie zebrała ale zaraz jakby nagle zasłabła, wyprzedziłem ale nie mogłem wejść na wyższe obroty. Ja jej gaz o ona cienko przędzie. Zapaliła mi się również kontrolka z informacją "usterka silnika".
Zatrzymałem się na parkingu i zgasiłem silnik za chwile go uruchomiłem i kontrolka już nie świeciła. Jechałem dalej bez najmniejszego problemu z właściwym przyspieszeniem i dojechałem na miejsce.
Po 3 godzinach wracałem do domu i sytuacja się powtórzyła, brak mocy silnika i informacja usterka silnika. Dojechałem do domu. Rano Kuga chodzi bez najmniejszego zarzutu. Co jest grane ???

AreckiW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 23:09   #2
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Usterka Silnika

W pierwszej kolejności odczyt błędów zapisany w komputerze samochodu, a później będzie coś możliwe do wywnioskowania.

Mariusz

PS. Często takie zachowanie jest z zaworu EGR, sterowania turbiną, może być też układ paliwowy.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 15:56   #3
AreckiW
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-02-2015
Skąd: Trzebnica
Model: Ford Kuga
Silnik: diesel 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Usterka Silnika

Kilka dni jeżdżę bezproblemowo, jeżeli jeszcze raz wystąpią te objawy podjadę na diagnostykę silnika. Nie chciałbym aby mnie to spotkało gdzieś w trasie a tuż, tuż wakacje.
AreckiW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 19:49   #4
Borek79
ford::amateur
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: WŁOCŁAWEK
Model: Ford KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usterka Silnika

U mnie też się tak zdarza czasem. przeważnie kiedy startuje z parkingu przy autostradzie. Jedyne co łączy te przypadki to fakt że cały czas pedał gazu wciskam do podłogi. Z tego co się dowiedziałem od mechaników to wszystko jest ok poprostu komputer chroni turbine przed przeładowaniem. Czujnik mierzy ilość powietrza przed turbiną oraz po sprężaniu i to musi zawierać się w pewnych wartościach. Cały czas trzymając pedał gazu wciśnięty do podłogi powoduje że wartość średnia powietrza sprężonego zaczyna przekraczać dozwolone parametry pracy. komputer żeby uniknąć uszkodzenia turbiny przełącza ją w tryb serwisowy czyli ogranicza moc. Można się zatrzymać wyłączyć na kilka minut i będzie ok ale lepiej jechać dalej kiedy średnia z pomiarów spadnie to komputer zgasi komunikat i turbina zacznie działać. Można za każdym razem to spowodować, tryb serwisowy turbiny, trzeba że startu trzymać pedał gazu wciśnięty do podłogi i po kilku minutach napewno tak się stanie. Tak też dzieje się w VW. Jeżeli chcesz tego uniknąć to wystarczy nie wciskać pedału gazu do dechy tylko z 1-2cm trzymać nie docisniety do dech przyspiesza tak samo a napewno nie wyłączy turbiny. Diagnostyka tylko wykaże ale w czasie rzeczywistym pomiary z czujników. Daj znać jeśli by o to chodziło.
Borek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2016, 18:03   #5
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Usterka Silnika

troche naciagana ta historia mechanikow, u mnie padlo cos ze sterowaniem turbo - 16000km-troche szybko.
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2016, 21:00   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Usterka Silnika

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - skąd wytrzasnąłeś takiego "mechanika"? Zmień go póki jeszcze nie jest za późno.

Przed przeładowaniem chroni zmienna geometria (jak jest i o ile się nie blokuje), ewentualnie zawór upustowy (przy turbo ze stałą geometrią czyli głównie turbo benzyny i słabsze turbo diesele).

Zdarza mi się startować z butem w podłodze aż do osiągnięcia prędkości autostradowej i u mnie jakoś usterki silnika wtedy nie spotkała.

Co do trybu serwisowego, to sterownik silnika przejdzie w tryb serwisowy tylko wtedy kiedy:
- jakiś czujnik ulegnie uszkodzeniu bądź wystąpią zakłócenia w jego pracy (dane odbierane z niego nie będą pasować do tego czego się sterownik spodziewa)
- któryś z układów ulegnie uszkodzeniu (co zostanie wykryte przez "dziwne" odczyty z czujników)

We w pełni sprawnym aucie przyspieszanie z butem w podłodze nie spowoduje trybu serwisowego. Coś musi być nie tak.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 22:23   #7
AreckiW
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-02-2015
Skąd: Trzebnica
Model: Ford Kuga
Silnik: diesel 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Usterka Silnika

U mnie okazało się, że jest zapchany Filtr cząstek stałych.
AreckiW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2019, 20:03   #8
MichalTJE
ford::average
 
Avatar MichalTJE
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-05-2014
Skąd: Scyzorykowo
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 96
Domyślnie Odp: Usterka Silnika

Witam... nie chcę zakładać nowego tematu...
Kuga 2010r. marzec... od kilku dniu gdy gaszę silnik słyszę ewidentnie coś na wzór zatrzymującego się koła... które się zatrzymuje gdy silnik przestaję pracować... myślałem o turbinie lub dwumasie... dziś gdy zgasiłem silni oprócz charakterystycznego zatrzymywania się koła dość mocno zatrzęsło silnikiem (czyżby gdzie mocowania jakieś ?) nie mam w tej chwili możliwości sprawdzić/podłączyć go do kompa... silnik bez chipa 136KM ok 200 tysi przejechane rozrząd wymieniłem przy 140...
MichalTJE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.