Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2018, 18:30   #81
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: Instalacja LPG w Focusie

Najnowsze instalacje lpg sa podlaczone pod obd2 i komunikują sie ze sterownikiem silnika przez co odpada wieczna regulacja dawki. Serwis polega tylko na wymianie filtrów.
Co do luzów zaworowych to w necie jest powszechny zamęt. Luz zmniejsza sie przez wyrabianie samych zaworów jak i gniazd w glowicy. Przez ten proces luz sie zmniejsza aż wkoncu zawór jest podparty tzn nie domyka sie i gniazdo zaczyna sie wypalać.
Luz w tych silnikach jest kasowany przez szklankę czyli hydronapinacz i podkładki które ustalają szczeline. Luz mozna sprawdzic praktycznie bez inwazyjnie. Jesli luz nie miesci sie w normie to zaczyna sie problem. Wszystkie luzy trzeba dokladnie pomierzyć, rozpiąć rozrząd a potem zdjąć wałki rozrządu. Na podstawie wczesniejszych pomiarów zmieniamy płytki i tutaj zaczyna sie cała zabawa bo sprawdzić mozna dopiero po złozeniu całosci.
Tak wygląda cała operacja, koszta rosną ze względu na to że przy tej operacji przewaznie wymienia sie cały rozrząd. Zabawy jest naprawde sporo dlatego koszta są wysokie.

__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 21-02-2018 o 18:32
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 18:57   #82
Karlus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Instalacja LPG w Focusie

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najnowsze instalacje lpg sa podlaczone pod obd2 i komunikują sie ze sterownikiem silnika przez co odpada wieczna regulacja dawki. Serwis polega tylko na wymianie filtrów....
Czy mam przez to rozumieć, że niby wystarczy autoadaptacja sterownika LPG ? ;-). Moje skromne doświadczenia sa trochę inne ...

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Luz w tych silnikach jest kasowany przez szklankę czyli hydronapinacz i podkładki które ustalają szczeline...
Tutaj polemizowałbym - hydrauliczny popychacz zaworowy (hydropopychacz/'hydonapinacz') jest - jak sama nazwa wskazuje - sterowany hydraulicznie; kasuje luz hydraulicznie. Z tego co mi wiadomo, od przełomu wieku, w silnikach europejskich Fordów jest mechaniczna regulacja luzów (na płytkach lub na całych popychaczach 'szklankowych' - tutaj zgoda; ale nie są one hydrauliczne).


Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.. Jesli luz nie miesci sie w normie to zaczyna sie problem. Wszystkie luzy trzeba dokladnie pomierzyć, rozpiąć rozrząd a potem zdjąć wałki rozrządu. Na podstawie wczesniejszych pomiarów zmieniamy płytki i tutaj zaczyna sie cała zabawa bo sprawdzić mozna dopiero po złozeniu całosci.
Tak wygląda cała operacja, koszta rosną ze względu na to że przy tej operacji przewaznie wymienia sie cały rozrząd. Zabawy jest naprawde sporo dlatego koszta są wysokie.
I to jest sedno sprawy (stąd były moje pytania do kolegi "kayus11")!

Wśród wielu znajomych, praktycznie nikt nie sprawdza luzów zaworowych w swoich Fordach. Jeśli podczas długotrwałego użytkowania na LPG, coś się dzieje z silnikiem to albo naprawa/swap motoru (jak buda jest bez rdzy i auto z dobrym wyposażeniem) albo słyszę tekst, że "fura się znudziła" i auto idzie do sprzedaży :-).
Takie niestety mamy realia.


Jak znajdę chwilę, to chyba otworzę temat o tym, traktujący o rzeczywistych kosztach użytkowania auta na LPG, powiedzmy na dystansie 100-200 kkm (niech kolega "lukaszooo" czuje się zaproszony do dyskusji :-)

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Karlus ; 08-07-2018 o 00:41
Karlus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 19:11   #83
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: Instalacja LPG w Focusie

Troche robie mechanikę a do tego mocno interesowalem sie gazem do mojej foki.
Co do szklanek to jest to nazwa potoczna, fachowo nazywa sie to hydronapinacz. W motocyklach luz kasowany jest czysto mechanicznie ze wzgledu na wysokie obroty i tam luzy przewaznie kasowane sasamymi plytkami. Tutaj jest szklanka do ktorej dochodzi olej dlatego wydaje mi sie ze jest to normalny hydronapinacz.
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 22-02-2018 o 11:02 Powód: błąd literowy
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 19:18   #84
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Instalacja LPG w Focusie

Hydropopychacz albo hydrokasator a nie hydronapinacz

Co do sterowników z obd - bardzo często robią więcej bałaganu niż pożytku i zupełnie nie zwalniają od dobrego wystrojenia.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 07:51   #85
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,080
Domyślnie Odp: Instalacja LPG w Focusie

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Luz w tych silnikach jest kasowany przez szklankę czyli hydronapinacz i podkładki które ustalają szczeline.
Albo jedno, albo drugie.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 11:02   #86
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: Instalacja LPG w Focusie

Oczywiście że nie.........
Płytkowa regulacja musi mieć szklankę, nie zawsze ma ona w sobie olej ale sama szklanka musi być aby jakoś przekazać nacisk na zawór, musi być bo zwykła podkładka latała by na boki. W niektórych silnikach podkładka idzie pod szklankę a nad zawór i jest małej średnicy, jest tak np w motocyklach.

Konkretnie focusa mk2 1.6 nie robiłem ale robiłem mk1 zeteca i mondeo 2.0 a to są praktycznie takie same silniki i wątpie aby sprawa wyglądała by inaczej.
W zetecu na zawór idzie szklanka a na szklankę kładziona jest płytka. Pamiętam że w fiatach szklanki da się wymieniać bez zdejmowania wałków, w fordzie o takich magikach nie słyszałem.

do sprzedania szklanki i podkładki, nie chce mi się iśćdo garażu bo zrobił bym screena z autodaty.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 11:27   #87
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,080
Domyślnie Odp: Instalacja LPG w Focusie

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hydronapinacz
Rozumiem, że pisząc hydronapinacz masz na myśli popychacz hydrauliczny, bo przy zwykłej szklance co ma do rzeczy przedrostek hydro.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 11:35   #88
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: Instalacja LPG w Focusie

Łapiesz mnie za słówka.
Mechanike robie glownie w grupie vw a tan zawsze nawet w silnikach z 95r sa szkanki olejowe czyli hydropopychacze.

Tutaj jest zwykla szklanka choc z tego co czytam sa tez olejowe choc ja takich nie widzialem a na necie tylko pisza ogolnikami zadnych konkretow.
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 11:41   #89
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,080
Domyślnie Odp: Instalacja LPG w Focusie

Przy zaworach są popychacze hydrauliczne, a te nie wymagają regulacji. Hydronapinacze są np. przy łancuchach napędzających rozrząd.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 13:14   #90
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: Instalacja LPG w Focusie

Uparty z ciebie typ. Niestety nie potrafie wkleić mniejszych zdjęc na tym forum ( na innych jest ok)

Tak działa regulacja luzu w motocyklu (na samej górze szklanka, poniżej płytka, zamek zaworu, podkłądka, spręzyna, podkładka)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak wygląda konkretny zestaw do Hondy CBR, brakuje jedynie zamków zaworów, po lewej płytki.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tutaj szklanki z płytkami od zetec 1.6. Ja w swoim programie Autodata nie mam schematu zaworów w duratecu. Jeśli ktoś ma niech wklei.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Tutaj foto znalezione na forum mondeo
[img]https://www.mondeoklubpolska.pl/red/artykuly/zawory/8.jpg[img]
Nie robiłem luzów w duratec ale wątpie by było inaczej.
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 22-02-2018 o 13:37
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.