Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2010, 21:27   #1331
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam,
pytanie jest skierowane do Guru tego tematu czyli Stefano ale jeżeli któryś z szanownych kolegów ma wiedzę na moje pytania - poproszę o odpowiedź.

Zaczęły się chłodne dni a dogrzewacz się nie uruchamiał, Vag widzi sprzęt HEIZG. B/D5W i pokazał:
01491 - Glow-Plug for Heater (Q9) 29-00 - Short to Ground - czyli wiadomo - problem ze świecą.
Zdemontowałem piec, zabrałem się do rozebrania na cz.zasadnicze i ZONK! okazało się że to D5ZF ;-(
Sprawdziłem przewody, kostki, oczyściłem komorę z nagaru...
Założyłem, było ciepło (10'C) więc zworka na czujkę temp - i działa!!
Po nocy na parkingu, wczesnym rankiem przy temp około 5'C odpalam, czekam i czekam... i nic!
Dziś rano przy -1'C też się nie uruchomił.
Podpinam Vag'ę i błąd:
01490 - Flame-Monitor (G64) 29-00 Short to Ground... domyślam się że chodzi o czujnik płomienia (?)

A pytanie zasadnicze brzmi:
Dlaczego piec uruchomił się po zworce w miejscu czujnika temp w podszybiu a dziś rano przy temp -1'C nie zadziałał czyżby walnięty czujnik temp? Skoro nie odpalił to dlaczego błąd podtrzymania płomienia się pojawił?
Pozdrawiam.

__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 07:19   #1332
robczak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2009
Model: SHARAN
Silnik: 2,0TDI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witaj !

D5Z-F przerabiałem w poprzednim autku. I mozliwe, że będziesz miał to samo tz. objawy podobne. Odpalił po rozebraniu a potem bez efektu.Błędy różne aczkolwiek sztyft najczęściej pojawiał się jako błąd. Diagnosta stwierdził spalony sztyft żarowy, wymieniłem etc.... Przyczyną był walnięty sterownik pieca.
Możesz ponownie zdemontować lub jesli się da skasować błąd i sprawdzić.
Ja stawiam na sterownik - przypadłość D5Z-F.

Pozdrawiam życząc ciepełka
robczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 09:02   #1333
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał robczak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj !

...
Możesz ponownie zdemontować lub jesli się da skasować błąd i sprawdzić.
Ja stawiam na sterownik - przypadłość D5Z-F...
OK. tylko czy chodzi o kompletny demontaż(ale po co?), czy też rozłączenie kostki przy piecu?
Vag'ą błędy dają się kasować lecz nie zmienia to stanu rzeczy.

Czy wie ktoś co oznacza temperatura w 18/Grupie 001 w bloku II? u mnie jest niezmienne -65'C (minus) a bloki III i IV zmieniają się w zależności od temp czynnika chłodzącego we/wy (tak myślę).
Pozdrawiam i dziękuję za każdą sugestię i poradę.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 13:41   #1334
justynapawel1986
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2010
Skąd: Końskie
Model: Ford Mondeo mk1
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam. Mam pytanie czy każdy diesel powinien mieć podgrzewacz paliwa? Bo ja w swoim samochodzie takego nie mam i teraz gdy jest zimniej mam problemy z odpalaniem, czy brak tego podgrzewacz moze byc tego przyczyna?
justynapawel1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 17:32   #1335
przemo300191
ford::beginner
 
Avatar przemo300191
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI 116 kM
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

I mnie dopadł kłopot dogrzewacza (podstawowy bez webasto i nie mam tego zegarka nad lusterkiem)
Temperatura powietrza 5 stopni a dogrzewacz się nie włącza ;/
Stawiacie na czujnik ten co jest na podszybiu czy dodatkowa pompka przepływu wody za filtrem paliwa?

Jeśli pompka da się ją jakoś naprawić?

Ostatnio edytowane przez przemo300191 ; 18-10-2010 o 17:35
przemo300191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 17:45   #1336
munior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: lubartów
Model: audi
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 94
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał justynapawel1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. Mam pytanie czy każdy diesel powinien mieć podgrzewacz paliwa? Bo ja w swoim samochodzie takego nie mam i teraz gdy jest zimniej mam problemy z odpalaniem, czy brak tego podgrzewacz moze byc tego przyczyna?
Nie ,brak podgrzewacza paliwa na pewno nie jest przyczyną problemów z odpalaniem .Wszelkie podgrzewacze paliwa i inne dogrzewacze silnika (z wyjątkiem webasta postojowego i przerobionych na postojowe dogrzewaczy) działają po odpaleniu silnika a nie przed .A że masz silnik ze stajni audi vw to akurat w miarę dobrze wiem co im dolega ,bo sam mam 1,9 tdi .U ciebie podejrzewam żle ustawiony statyczny kąt wtrysku ,lub problem ze świecami żarowymi

Ostatnio edytowane przez munior ; 18-10-2010 o 17:48
munior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 20:59   #1337
robczak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2009
Model: SHARAN
Silnik: 2,0TDI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał przemo300191 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I mnie dopadł kłopot dogrzewacza (podstawowy bez webasto i nie mam tego zegarka nad lusterkiem)
Temperatura powietrza 5 stopni a dogrzewacz się nie włącza ;/
Stawiacie na czujnik ten co jest na podszybiu czy dodatkowa pompka przepływu wody za filtrem paliwa?

Jeśli pompka da się ją jakoś naprawić?
Witaj!

Kolego tu jak zauważyłeś wymieniamy się uwagami, spostrzeżeniami, doświadczeniem etc....
Nikt na tym forum nie wróży. Lektura jest obszerna, ale przystępna.
Po I - zewrzyj styki na podszybiu po wyjęciu czujnika, po II czy słyszysz pompkę pompkę płynu (dotykając też można wyczuć czy pracuje) po przekręceniu zapłonu? A VAG co pokazuje?

I nie ma z mej strony złośliwości wobec Ciebie.

Pozdrawiam i życzę miłej lektury
robczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 21:38   #1338
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał munior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym się przywitać bo jestem nowy na tym forum ,szukam pomocy i zapewne ktoś zna odpowiedz na moje pytanie.Problem jest z moim dogrzewaczem hydronic d3wz ,do wczoraj działał bez zarzutu ,a tu dziś nie miła niespodzianka .Po właczeniu odpala normalnie ,chodzi kilkanascie sekund bo piec buzuje jak zwykle ,po czym pompka paliwa przestaje cykać i piec gaśnie .Paliwo dochodzi ,pompka cieczy gania płyn .Co mu może dolegać ?nie mam niestety mozliwości sprawdzenia błędów .A najgorsze jest to że czasami odpali i chodzi normalnie nie wyłaczając się a czasami się wyłącza po kilunastu sekundach pracy.Może ktoś z kolegów mnie naprowadzi ?któryś z czujników ? Przepraszam za dwa puste poprzednie posty ale się pogubiłem
Nie bardzo idzie postawić diagnozę, trzeba piecyk wziąść na stół i sie nim 'pobawić' wtedy wyjdą z niego wszyskie choroby...
Wyczyść filterek paliwa na pompce !!!
Cytat:
Napisał haggie73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
pytanie...
........dogrzewacz się nie uruchamiał, Vag widzi sprzęt HEIZG. B/D5W i pokazał:

01491 - Glow-Plug for Heater (Q9) 29-00 - Short to Ground - czyli wiadomo - problem ze świecą.

01490 - Flame-Monitor (G64) 29-00 Short to Ground... domyślam się że chodzi o czujnik płomienia (?)

A pytanie zasadnicze brzmi:
Dlaczego piec uruchomił się po zworce w miejscu czujnika temp w podszybiu a dziś rano przy temp -1'C nie zadziałał czyżby walnięty czujnik temp? Skoro nie odpalił to dlaczego błąd podtrzymania płomienia się pojawił?
Pozdrawiam.
Dopiero gdzieś pisałem na ten temat, ten D5ZF to straszny szajs, wiele razy walczyłem z tym sterownikiem, ale zawsze bez rezultatu. Tak, raz odpali na chwilę, ale już zaraz złapie nowy błąd, to świeca, czujnik, pompka, wentylator i już zablokowany, odblokujesz - 'apiat' to samo. Tak jak piszą koledzy wyzej.
Generalnie to nie naprawiłem żadnego, tylko zmieniałem na D5WZ, a taki hula raczej bez problemów, sterowniki nie do zdarcia, to starszy typ i też 5 kW i jak coś nie halo to ma naprawialny w nim sterownik.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 18-10-2010 o 22:06
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 17:33   #1339
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopiero gdzieś pisałem na ten temat, ten D5ZF to straszny szajs,
pisałeś kilka dni temu... czytałem większość Twoich postów Stefano- bo jak mawiał Pawlak: "mądrego to warto posłuchać"...
domyślam się, że wymiana sterownika mija się z celem bo jest nieopłacalna - czyt.= cena D5ZW i do tego brak gwarancji na działanie?
Czekam na zastrzyk gotówki i umówię się na spotkanie w Stalówce ;-) <kontakt mam właśnie z tamtego postu>

Dla zainteresowanych:
wymontowanie+zamontowanie, wykasowanie błędów i zmostkowanie czujnika temp. nie pomogło: D5Z-F już się nie odezwał... szkoda bo zapowiada się ostra zima.

Pozdrawiam.
__________________
Galuś Galasek Galunio

Ostatnio edytowane przez haggie73 ; 19-10-2010 o 17:38
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 20:10   #1340
Peterhalski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-10-2010
Skąd: Glogow
Model: Sharan
Silnik: 1,9 115PS
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam,
Jestem tu nowy i przyznam ze walcze ze swoim dogrzewaczem od trzech dni.
Kupilem nie dawno auto i na podnosniku zobaczylem webasto z odlaczona zgnita kostka.
Obcielem kostki i polutowalem wszystkie 6 kabli.
Vag polaczyl sie z dogrzewaczem i daly sie skasowac bledy(5 pod rzad)01409.
Niestety nie dzialalo.
Po przeczytaniu wielu postow w dogrzewaczuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zmostkowalem czujnik.
Pierwszy raz zakopcilo na bialo i po chwili w VAGu w pierwszym kanale ukazalo sie 240 stopni a tlumik byl goracy.Pojechalem do pracy i byla gitaraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety w powrocie byl juz za mna tylko siwy dymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tej chwili caly czas ostro kopci i wciaz wyskakuje 01409.
Kilkakrotnie kasowalem bledy i probowalem ponownie,niestety lipa.

Moje pytanie jest nastepujace:
-z tego co wyczytalem to do wymiany mam sitko w 80% a swiece w 40% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy potwierdzacie moja diagnoze?Tzn. chce wymienic to i to razemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-jesli tak to prosze jeszcze o pomoc jak zamowic swiece i sitko nie wiedzac dokladnie jaki mam model(chyba Eberspacher) czy jakies dane z VAG czy mam sie klasc pod auto i spisac jakies nr.
- w najgorszym wypadku wyciagnac dogrzewacz,rozebrac i dopiero zamawiac (lipa jest taka ze mam polutowane przewody i troche jest przez to roboty)

Dziekuje bardzo ze wszelkie sugestie,
POZDRAWIAM
Peterhalski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.