Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2021, 12:01   #1
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Nie działają czujniki, na wyświetlaczu są kreski zamiast ciśnienia w oponach. TPMS

Nie działają czujniki, na wyświetlaczu są kreski zamiast ciśnienia w oponach.
Ford Edge 2019 z USA, został zmieniony język na polski i poprzedni właściciel twierdzi, że wraz ze zmianą języka, nowy soft PL nie współpracuje z czujnikami USA.
Jest to możliwe?

Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2021, 13:11   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki, na wyświetlaczu są kreski zamiast ciśnienia w oponach. T

Cytat:
Napisał Wotta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jest to możliwe?
Generalnie to NIE. Odczyt ciśnienia z czujników wykonuje BCM i on wysyła informację do licznika. Oczywiście soft licznika od jakiegoś "Janusza" może być "dziwny", ale raczej "Janusze" mają problem z wgraniem "byle czego"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2021, 06:47   #3
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki, na wyświetlaczu są kreski zamiast ciśnienia w oponach. T

Czy ktoś może polecić warsztat, który będzie w stanie ogarnąć temat TPMS w Warszawie lub okolicach ?

Bump: Czy ktoś może polecić warsztat, który będzie w stanie ogarnąć temat TPMS w Warszawie lub okolicach ?
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2021, 15:03   #4
KoWaLWWL
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-01-2020
Skąd: Tłuszcz
Model: Ford Fusion Energi Se 2017 /Expedition MAX Limited 3.5 V6 2018
Silnik: 2.0 PHEV / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2018
Postów: 126
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki, na wyświetlaczu są kreski zamiast ciśnienia w oponach. T

Ja myślę że ktoś dezaktywował czujniki tak jak to ja zrobiłem gdyż jeden czujnik mi nie działał to wtedy cały czas wyświetlał się denerwujący komunikat... Wtedy nie wyświetla żadnych informacji tylko kreski. Podjedź do kogoś kto ma kompa i Forscana i Ci sprawdzi czy wszystko jest ok. A jak coś to też mogę sprawdzić. Mam też aktywator do czujników z USA
KoWaLWWL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2021, 16:16   #5
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki, na wyświetlaczu są kreski zamiast ciśnienia w oponach. T

Tak, rzeczywiście, były czujniki dezaktywowane. Podziękowania dla KowWala od "monster truck" Expedition. Naprowadził mnie ze swoim forscanem jak spotkaliśmy się pod Narodowym na zlocie miłośników Forda. Dokupiłem interface i aktywator do czujników, samo programowanie bez problemów, kilka minut. Wszystko działa.
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2021, 18:41   #6
KoWaLWWL
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-01-2020
Skąd: Tłuszcz
Model: Ford Fusion Energi Se 2017 /Expedition MAX Limited 3.5 V6 2018
Silnik: 2.0 PHEV / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2018
Postów: 126
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki, na wyświetlaczu są kreski zamiast ciśnienia w oponach. T

No to super a miałem dzwonić czy udało się ogarnąć, jak coś to służę pomocą i do zobaczenia.
KoWaLWWL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2021, 22:30   #7
misieklodz
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-04-2021
Skąd: Kalino
Model: EDGE
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki, na wyświetlaczu są kreski zamiast ciśnienia w oponach. T

to wspaniale - jak Panowie macie praktyke to podpowiedzcie taką sprawę .
\oryginalne koła z którymi przypłynął mój EDEK mają czujniki i wszystko gra.Kupiłem dodatkowe koła i aktywator do czujników .Przyszły wiec trzeba sprawdzić zakup z alledrogo - a tu zonk
Włączam procedure uczenia w forskanie i probuje do tego czujnika zblizyc aparat do aktywacji i nic nie czyta .Czy czujnik musi być jakoś obudzony - czy musi być ruszany zeby działał,czy musi być pod ciśnieniem bo bez ciśnienia leżąc na stole nie nauczy sie ?

Czekam na cenne wskazówki
misieklodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2021, 08:00   #8
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki, na wyświetlaczu są kreski zamiast ciśnienia w oponach. T

Na stole nie nauczy się na pewno, bo nadajnik w czujniku potrzebuje odbiornika w samochodzie i to odpowiedniej częstotliwości. A właśnie one są dwie - inna jest europejska, inna w samochodzie z USA.
Czujniki, które dokupiłeś muszą działać na częstotliwości USA. Wystarczy je mieć nawet luzem w samochodzie i aktywować wzbudzaczem, a w forscanie aktywować szukanie czujników.
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2021, 09:35   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki, na wyświetlaczu są kreski zamiast ciśnienia w oponach. T

Cytat:
Napisał Wotta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na stole nie nauczy się na pewno, ...
Ta część zdania prawdziwa, reszta "trochę pomieszanie z poplątaniem"...

Cytat:
Napisał misieklodz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czekam na cenne wskazówki
Czujnik by miał włączony nadajnik, musi wyczuwać ciśnienie (bodajże powyżej 1,5 bara). Jeśli jest więc zainstalowany w oponie i opona jest napompowana to stosowna maszynka do sczytywania czujników, przeczyta wszelkie info o tak zamontowanym czujniku. Same czujniki "na stole" są po prostu wyłączone.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-10-2021 o 09:37
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2021, 11:05   #10
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki, na wyświetlaczu są kreski zamiast ciśnienia w oponach. T

Nie ma tu nic z "pomieszania z poplątaniem".
To są sprecyzowane fakty.
Nie komentuję.
Czujniki nie potrzebują żadnego ciśnienia, wskażą nawet 0. Jak złapiesz gumę, to się przekonasz.
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.