Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2017, 12:25   #1
Salvien
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2015
Model: ford fusion
Silnik: 1.2
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Wymiana podszybia lub rynny odpływowej

Cześć,
W samochodzie zebrało się tyle wody, ze musiałem odkręcić wszystkie fotele, wyjąć podłogę i wszystko osuszyć. W czym problem ?
Cala strona od pasazera i z tylu byla sucha. Tylko od strony kierowcy wraz z pasazerem za nim podloga byla po prostu jednym wielkim bagnem. Zrobiłem test i wyszło, że woda cieknie od strony przedniej szyby. Jak zdążyłem zauważyć, brakuje prawej rynienki odprowadzajacej wode z podszybia, co wplywa na to, ze woda wlewa sie do srodka. Przypuszczalem, ze moze byc to wina nieszczelnego podszybia, lecz woda wlewa sie tylko z jednej strony, co wydaje mi sie, ze eliminuje ten problem, chociaz bede musial i tak najprawdopodobneij zakupic nowe, poniewaz uszczelka od podszybia jest juz tak twarda, ze raczej nie spelnia swojej funkcji. Czy ktos z was mial podobny problem i wie gdzie moge dostac taką rynienke ? Czy mate wygluszczaja czyli to co jest pod czarna podłogą moge gdzieś zakupić do konkretnego modelu ? Niby mozna to wyprac i wysuszyc, ale nie wiem czy jest to warte zachodu . Ruda troche zebrala sie na fotelach od dolu. Planuje zakupic druciak plus specjalna szczotke do szlifierki i wszystko zebrac. Co co czesci samochodu chcialbym rowniez cos podzialac w tej materi. Planuje kupic ; , benzyne ekstrakcyjna , czarny lakier mat , podklad antykorozyjny , rozpuczalnik do rdzy? Jaki polecacie srodek jak juz wszystko doprowadze do porzadku, zeby go zaaplikowac zeby ruda sie nie rozprzestrzeniala ? Dziekuje za pomoc w temacie
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 21886711_1479624605430820_702183757_o.jpg (98.3 KB, 112 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 21908197_1479624572097490_190203096_o.jpg (96.3 KB, 113 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 21931427_1479626885430592_1873857384_o.jpg (99.6 KB, 117 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Salvien ; 20-09-2017 o 13:07
Salvien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 16:22   #2
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Wymiana podszybia lub rynny odpływowej

O problemie odpływu wody z podszybia jest już jakiś wątek i jest tam naprawdę sporo. Poszukaj, zerknij, może coś Ci tamte informacje pomogą. Rynienkę 2-3 dni temu widziałem w forumowych dziale sprzedam.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 20-09-2017 o 17:37 Powód: dubel
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 18:10   #3
Salvien
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2015
Model: ford fusion
Silnik: 1.2
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wymiana podszybia lub rynny odpływowej

Właśnie oglądałem temat. I tutaj pytanie, bo widzę że rynienka jest do lewej częsci samochodu czyli fabrycznie wystepuje ona tylko z jednej strony. Chcialem tez od kolegi z forum kupic lampe, ale musze poczekac na zdjecia samochodu zeby porownac ksztalt. Co do lampy, moja jest przezroczysta na dole, a pomaranczowa nakladke ma na gorze, jak kupie lampe z calym przezroczystym wnetrzne to da rade to jakos podmienic ?
Czyli jak to nie kwestia rynienki to musze sie zastanawiac czy to nie jest aby na pewno kwestia podszybia, ale wiele osob na forum pisze, ze nie ma podklejonego. Nie mam pojecia czego to moze byc problem teraz.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170914_163053.jpg (103.9 KB, 77 wyświetleń)
Salvien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 19:18   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Wymiana podszybia lub rynny odpływowej

Pomaranczowa, polift, srebrna przedlift.
Nie wymienisz środków.
Roznice tylko wizualne.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 13:06   #5
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Wymiana podszybia lub rynny odpływowej

Środki lamp są niewymienialne. Trzeba by pruc lampe, a to zadanie dla profesjonalnego zakladu regenerujacego lampy. Lepiej oddac lampe ori do takiego zakładu w celu zregenerowania.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 16:52   #6
Przemaz
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Bytom
Model: Duratec
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 124
Domyślnie Odp: Wymiana podszybia lub rynny odpływowej

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Środki lamp są niewymienialne. Trzeba by pruc lampe, a to zadanie dla profesjonalnego zakladu regenerujacego lampy. Lepiej oddac lampe ori do takiego zakładu w celu zregenerowania.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka
a nie wiem czy gra warta świeczki na szrocie komplety chodzą w cenie profesjonalnej polerki .
Przemaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 18:10   #7
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Wymiana podszybia lub rynny odpływowej

Cytat:
Napisał Przemaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a nie wiem czy gra warta świeczki na szrocie komplety chodzą w cenie profesjonalnej polerki .
To prawda.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2017, 00:51   #8
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Wymiana podszybia lub rynny odpływowej

Cytat:
Napisał Salvien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mate wygluszczaja czyli to co jest pod czarna podłogą moge gdzieś zakupić do konkretnego modelu ? Niby mozna to wyprac i wysuszyc, ale nie wiem czy jest to warte zachodu .
Wykładzinę kupujesz na Allegro, ale stara po wysuszeniu powinna dać jeszcze radę. Natomiast dobrze że myślisz o wygłuszeniu podłogi. Ja to u siebie ostatnio zrobiłem w Fieście i jest efekt "wow".
Widzę, że auto masz już rozebrane, wiec masz połowę pracy z głowy. Idź do sklepu bitmat.pl sprzedają maty butylowe 0,2cm imaty kauczukowe 0,3cm. Jednych i drugich kup po 4m. Tanie łącznie to nie będzie, ale tyle potrzeba na podłogę z przodu i z tyłu aż pod tylne siedzisko. Kleisz matę butylową (jest lepsza od bitumicznej i można ją kleić w prawie dowolnych temperaturach i dowolnie modelować. Na nią kleisz kauczukową.
I weź jakieś rękawiczki, bo butylowa tnie opuszki palców jak masło...

Ja się rozpędziłem u siebie z wygłuszaniem i mam spadek hałasu o ponad 6dB, ale wygłuszyłem już prawie całe auto tymi matami.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2017, 07:30   #9
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Wymiana podszybia lub rynny odpływowej

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I weź jakieś rękawiczki, bo butylowa tnie opuszki palców jak masło...
to ja mam jakies inne opuszki bo robilem ostatnio 2xdrzwi bez rekawiczek i nic sie nie pocialem, troche tylko opapralem ta smola, delikatnie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 23-09-2017 o 07:33
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2017, 13:46   #10
Salvien
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2015
Model: ford fusion
Silnik: 1.2
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wymiana podszybia lub rynny odpływowej

Bardziej mi zalezało na macie, która jest pod czarną podłogą, ta która potrafi "wsiąkać" wodę, wygląda jak przemielona kupa papieru i skejona w jeden ksztalt dopasowany tak jak podłoga pod cały samochód, bardziej to przypomina wykladzine pod podłoge samochodu.
Salvien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.