Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2018, 17:39   #4501
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może mi ktoś wyjaśni co ma intercooler do ubytku płynu?
Nie mam bladego pojęcia.

Ostatnio zauważyłem też jeszcze jeden objaw, trochę z innej beczki. Otóż przy włączonej dmuchawie słychać we wnętrzu takie jakby ciche "ćwierkanie". Dźwięk dochodzi spod deski rozdzielczej, od strony pasażera (gdy włożyłem głowę pod schowek, tam gdzie pasażer trzyma nogi, było go słychać wyraźniej). Wiem, że w pierwszej chwili podejrzenie pada na silnik od wentylatora nawiewu, ale wydaje mi się, że to ćwierkanie nie zmienia częstotliwości gdy przełączam dmuchawę między 1 a 2 biegiem. Od 3 wzwyż szum nawiewu praktycznie to zagłusza.
Nie jest to jakiś głośny dźwięk, trzeba się naprawdę mocno wsłuchać, ale były już chyba przypadki wymiany tego silnika nawiewu w naszych samochodach i zastanawiam się, czy to nie jest początek jego końca...

stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 19:04   #4502
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Wyłącz nadmuch i będziesz wiedział czy to jest to.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 07:33   #4503
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Po wyłączeniu nadmuchu dźwięk oczywiście ustaje, ale pytanie, czy faktycznie pochodzi on od napędu dmuchawy. Na razie nie jadę z tym do ASO, wolę żeby nie grzebali tam za bardzo...

Ostatnio edytowane przez jvc ; 26-01-2018 o 12:13
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 10:59   #4504
Bladerx23
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 11-01-2016
Skąd: dolnośląskie
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 turbo + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Co sądzicie o tym : Wypalony jeden led z lampie przedniej od jazdy dziennej w lampach full dynamic wymiana lampy na nową niby wszystko ok. Po dwóch dniach wracam w nocy autem a światła tzn. ich snop opadł podczas jazdy - widzialność jakieś 10-15 m. Teraz pyt czy coś serwis zepsuł po wymianie lampy? Dla mnie auto jest nie do jazdy.
Bladerx23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 11:28   #4505
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Wymiana w ASO?-jeśli takto tylko dowodzi tego co wcześniej pisali że mało kto potrafi te lampy skalibrować własciwie w Polsce.U mnie pasek dziennych ma inną temperaturę barwowa od drugiej lampy ,po zapaleniu silnika dzienne świecą mocniej i różnica staje się prawie niewidoczna ,chciałem to reklamować ale jak amatorzy mają wymieniać lampę i mają być problemy to na razie odpuściłem.Gdzieś ktoś od nas napisał(chyba z Poznania) że trafił sarnę lampę wymienili ale teraz ledy żyją własnym życiem j nikt w jego stronach nie potrafi tego ogarnąć.Masz Tedi K na Śląsku spróbuj do niego z tym tematem jak amatorzy nie dadzą rady.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 26-01-2018 o 11:35
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 11:40   #4506
Bladerx23
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 11-01-2016
Skąd: dolnośląskie
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 turbo + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana w ASO?.
Tak.
Dodam jeszcze żę po zatrzymaniu lampy snop światła podnosi się do ok 40 sekundach do góry na wysokość prawidłową
Bladerx23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 12:42   #4507
rzepak
ford::average
 
Avatar rzepak
 
Zarejestrowany: 23-09-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Wymieniałem prawą lampę po stłuczce w Auto Boss Chorzów i żadnego problemu z nimi nie mam, świecą tak samo jak z fabryki.
rzepak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 22:05   #4508
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Odebrałem samochód z naprawy.

Przypomnę, że borykałem się z problemem "szarpania/terkotania" podczas ruszania z pierwszego biegu i okresowo było słychać pisk, szczególnie podczas ruszania pod górkę.

Samochód dotarł do serwisu na lawecie FordPomoc w poniedziałek. Dostałem samochód zastępczy.

W środę dostałem informację, że żadnej usterki nie widać po rozebraniu, ale dostali zalecenie wymiany koła zamachowego. Usterka występowała tylko po dłuższej jeździe po mieście, wtedy kiedy często używało się sprzęgła, więc zaznaczyłem to, aby wzięli to pod uwagę podczas jazd testowych.

Wczoraj odebrałem auto umyte, posprzątane w środku i jak narazie usterki nie ma.

Jedyną moją obawą było ciężko działający pedał sprzęgłą, ale serwis powiedział, że jest poprawnie - samochodem zastępczym była Mazda 6 i tam sprzęgło chodziło delikatnie, więc możliwe, że po prostu się przyzwyczaiłem i dlatego dla mnie jest coś nie tak.

Jedynie mnie ciekawi dlaczego u mnie pomogła wymiana koła zamachowego, a u @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] było wymieniane sprzęgło przy takich samych objawach i też pomogło.
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2018, 21:04   #4509
Bladerx23
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 11-01-2016
Skąd: dolnośląskie
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 turbo + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Jeśli chodzi o światła - dzisiaj jechałem autem wieczorem i światła działały normalnie. Serwis twierdzi że po wymianie lampy wszystko powinno być ok. Mam obawy czy znajdą usterkę która nie występuje zawsze
Bladerx23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 17:57   #4510
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może mi ktoś wyjaśni co ma intercooler do ubytku płynu?
A intercooler jest chłodzony powietrzem czy płynem - ze zdjęcia w AŚ wygląda jakby płynem
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.