Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2014, 00:18   #1
repik
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 14-03-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie 1.8tdci ciężko odpala

Wiram serdecznie. Tak jak w temacie mam problem z moja Toczko. Jest to 1.8 tdci 115km. Wtrysku wymienione w lipcu, dwumasa nowa założona miesiąc temu. Problem dotyczy odpalania auta, mianowicie gdy postoi przez noc to rano ciężko pali tzn trzeba dosyc dlugo krecic (jakies 5sekund)czasem odpadli od razu zgasnie, gdy juz auto odpali to przez jakieś pol minuty obroty lekko faluja i trochę dymu auto na biało, ale nie jest to ciągle sumienie tylko pojawia się z przerwami. Świece sprawdzone na mierniki i wszystkie sprawne, auto podłączone pod komputer i błędów brak. Potem każde ponowne uruchomienie auta w ciagu dnia przebiega bezproblemowo. Auto jezdzi dobrze tzn nie zauwazylem żadnych niedogodności podczas jazdy, "kopa" ma, jeśli chodzi o spalanie ro również myślę ze w normie. Filt paliwa, olej wymieniony miesiąc temu. Paliwo tankuje na lotosie - ultimate diesel. Moze mial ktos podobny problemc i pomoze/podpowie gdzie szukać przyczyny ?


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 10-12-2014 o 16:37
repik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 00:43   #2
spawacz4
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 115
Domyślnie Odp: 1.8tdci ciężko odpala

Może filtr paliwa wytrąciła się parafina i nie umi zaciągnąć
spawacz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 07:48   #3
repik
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 14-03-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1.8tdci problemy z porannym odpalaniem, błędów brak

Tez o tym myślałem, można to jakoś sprawdzić ?
repik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 07:59   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8tdci problemy z porannym odpalaniem, błędów brak

Parafina na zimowym paliwie, to wytrąca się dopiero od -15 stopni, a nie w takich temperaturach jak obecnie.
A do uruchomienia silnika diesla w zimie, potrzeba jest takich rzeczy jak, sprawny mocny akumulator, rozrusznik w dobrym stanie, filtr powietrz wymieniony na nowy, lub wyczyszczony, jeżeli już są przedmuchy z silnika do filtra oleju, to dolna część wkładu filtra powietrza jest zaolejona, i przy minusowych temperaturach nie przepuszcz prawidłowo powietrza do dolotu.Oraz paliwo, w zimę zimowe, z dodatkami przeciw wytrącaniu się parafiny.Dobrze grzejących świec żarowych, oraz najważniejsze, dobrej i na wszystkich cylindrach równej kompresji.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 13:44   #5
spawacz4
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 115
Domyślnie Odp: 1.8tdci problemy z porannym odpalaniem, błędów brak

może kolega zalał paliwko przejściowe
spawacz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 14:28   #6
VendettaCZ
ford::beginner
 
Avatar VendettaCZ
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 26-04-2014
Skąd: Czeladź
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: 1.8tdci problemy z porannym odpalaniem, błędów brak

Mam identyczne objawy jak autor postu...
Gdy auto postoi noc na dworze i rano chce nim jechać do pracy spotykam się z takimi samymi objawami jak kolega z tym że mój silnik to 1.8 TDCi ale 100 km. Gdy były teraz temperatury w nocy ok. -9 a rano ok. -2 , auto odpalało za 1 - 2 razem lecz zaraz po zapłonie foczka gasła. Gdy następnym razem odpaliłem i przytrzymałem foczkę na 1500 obrotów przez kilka chwil, auto już nie gasło... Myślałem że to akumulator lecz zmierzyłem lecz częstotliwości mieszczą się we wszystkich normach. Nie wiem co ze świecami lecz w środę jadę wymieniać kompletną dwumasę więc poproszę żeby sprawdzili świece. Z rana gdy pokonuje pierwsze kilometry i mam foczkę na luzie obroty skaczą kilkakrotnie pomiędzy 800 a 1000 obrotami. Tankuję BP Ultimate Diesel i wiem że już mają zimowe od kilkunastu dni, mało tego jakiś tydzień temu na pełen bak dolałem 200ml Depresatora do Diesla STP. Zobaczymy jak będzie się zachowywać auto jak znów przyjdą przymrozki. Wszystkie filtry wymieniłem z początkiem maja, wiec myślę że nie jest to przyczyna. Mam nadzieje ze dowiem się czegoś więcej po oddaniu foczki do mechanika.
VendettaCZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 14:21   #7
waski310
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2009
Model: focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: 1.8tdci problemy z porannym odpalaniem, błędów brak

Tak się podepnę pod temat. U mnie występuje taki problem, iż auto po postoju odpala po kilkukrotnym długim kręceniu. Dymi na biało przez 1-2 minuty. Filtr paliwa nowy, świece nowe, wtryski po regeneracji 2 lata temu. Jak już odpali to chodzi trochę nierówno, później ok. Jak zgaszę po 5min to za godzinę znowu problem z odpalaniem jakby stal całą noc. Jak zgaszę i odpalę ponownie to odpala od strzałą Jak Odpali to jeździ ok Temperatura zewnętrzna około zera. Co może mu dolegać.
waski310 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.