Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2018, 19:55   #21
lupek102
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-01-2016
Model: Fiesta MK8
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: Diagnostyka TPMS - testy

A może wiecie jak to wygląda w autoryzowanym serwisie w autach 2017+? Czy dodatkowe 4 czujniki dla kompletu kół zimowych są klonowane i później wymiana jest bezobsługowa czy może za każdym razem należy czujniki odczytywać? Czytałem różne teorie..

lupek102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 20:01   #22
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Diagnostyka TPMS - testy

W ASO na pewno nikt nic nie klonuje.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 08:25   #23
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Diagnostyka TPMS - testy

Fabryczne czujniki nie maja możliwości zmiany/nadania ID.
Mają na stałe przypisany unikalny numer (napisany na obudowie) więc każdy czujnik ma inne.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 23:58   #24
Broncoii
ford::amateur
 
Avatar Broncoii
 
Imię: Aro
Zarejestrowany: 31-07-2010
Skąd: 3Miasto/Warszawa
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 DutaTec 145 KM LPG
Rocznik: 2008
Postów: 6
Smile Odp: Diagnostyka TPMS - testy

Jakiś czas temu w drodze zakupu stałe się szczęśliwym posiadaczem kompletu uniwersalnych czujników TPMS ( w wersji dwuzakresowej) marki Autel MX o których mowa wcześniej (#14).
Zostały zamontowane w świeżo zakładanych zimówkach, na oryginalnych fordowskich alu 16.
Dziś pod wieczór z kolegą orion512 przeprowadziliśmy (podobno eksperymentalną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) operację TPMS na moim mondku MKIV 2008.
Po wgraniu nowego softu zostały sczytanie numery ID czujników , które następnie wgrano do BCM`a.

Podczas sczytywania danych wyszło , że jedno z kół ma niskie ciśnienie 1,3 ( czego organoleptycznie nie było widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Potwierdziliśmy pomiary za pomocą elektronicznego ciśnieniomierza.
Różnice pomiędzy danymi sczytanymi zdalnie i fizycznie z wentyli różniły się o max. -0,03 w jednej sztuce i 0,01 w pozostałych.
Praktycznie błąd pomiaru pomijalny , gdyż większość ciśnieniomierzy podaje ciśnienie do pierwszego znaku po przecinku.

Po wgraniu całości do BCM pojawiła się w ustawieniach stosowna ikonka , lecz bez wskazań ciśnienia.
Po krótkiej ~ 300 m jeździe na placu system początkowo zatrybił z 3 czujnikami a po kolejnych 200 metrach ostatni czujnik "zameldował" się w systemie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Od razu też pojawił się sygnał alarmu i ostrzeżenie o niskim ciśnieniu w kole:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po wejściu w wew. menu naszym oczom ukazał się taki oto obrazek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podjechałem 2 km do najbliższej stacji benzynowej (mającej na stanie kompresor i orzełka na dachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Ustawiłem automat na 2.4 i nabiłem tylną oś.
Zmiany zaszły po przejechaniu niecałych 100m. Ikonka alarmu "zgasła" a stan ciśnień zaktualizował się następująco:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pomny dyskusji z kol. Orionem pojeździłem chwilkę i pomimo lekkiego mrozu, zgodnie z założeniem prawo Charles’a, zaobserwowałem lekką zmianę ciśnienia na trzech czujnikach:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tym samym operacja się powiodła, pacjent żyje, jeździ i podaje dodatkowe parametry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serdeczne dzięki kol. Orion za super sprawną akcję , przygotowanie i wiedzę techniczną.
__________________
Broncoii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 01:07   #25
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Diagnostyka TPMS - testy

Ja dodam tylko, że kolega nie miał fabrycznych czujników a zatem w samochodzie nie ma też instalacji antenowej.
Zastosowane więc zostało rozwiązanie z patchem TPMS.
Nowością było użycie znacznie tańszych czujników uniwersalnych Autel MX zamiast oryginalnych Ford.
Jak widać po zaprogramowaniu ruszyły bez żadnych problemów i funkcjonalnie niczym nie odbiegają od oryginalnych.
Mogą więc z powodzeniem być atrakcyjną alternatywą.
A niejako pewną zaletą (niemożliwą do osiągniecia przy oryginałach) jest możliwość przygotowania (sklonowania) drugiego kompletu kół z tymi samymi ID.
Po sezonowej zmianie kół odpadnie nam wtedy ponowne przypisywanie czujników.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 10:06   #26
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,364
Domyślnie Odp: Diagnostyka TPMS - testy

Nieźle nieźle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chwali się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 10:29   #27
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Diagnostyka TPMS - testy

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A niejako pewną zaletą (niemożliwą do osiągniecia przy oryginałach) jest możliwość przygotowania (sklonowania) drugiego kompletu kół z tymi samymi ID. Po sezonowej zmianie kół odpadnie nam wtedy ponowne przypisywanie czujników.
I nie trzeba będzie zakładać "kół" letnich i zimowych dokładnie w to samo miejsce?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 10:42   #28
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Diagnostyka TPMS - testy

Jeśli chce się zachować prawidłowe pozycje to oczywiście, że trzeba.
Ale jak zamienimy to oczywiście nic się nie stanie dalej będzie działać i informować o zbyt niskim ciśnieniu (tyle, że ciśnienia na obrazku będą w innych miejscach).
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 17:40   #29
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Diagnostyka TPMS - testy

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po sezonowej zmianie kół odpadnie nam wtedy ponowne przypisywanie czujników.
Jeśli nie wpisujesz czujników na stałe do BCM'a (bo i po co ?) to nic nie trzeba robić po sezonowej zmianie kół,czujniki się pięknie odnajdują same Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o klonowanie czujników to nie trzeba do tego tak drogiego sprzętu,wystarczy zwykły TPMS PAD firmy np. Autel za około 200zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 20-12-2018 o 17:46
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 17:49   #30
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Diagnostyka TPMS - testy

Ja opisywałem przypadek mondeo mk4 w którym nie było antenek i chcemy mieć wskazanie w odpowiednim miejscu.
W tym przypadku same prawidłowo się nie odnajdą i trzeba je przypisać.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.