Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2019, 20:41   #31
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Odp: kodowanie swiatel led

Jeszcze pytanie ad. tych LEDów ... czy mają one pełną funkcjonalność (to się chyba nazywa FDL albo GFHB - ale nie wiem co to znaczy ? ) czyli chyba chodzi o to, że oświetlają aktywnie czy tylko świecą na stałe ? A jak świecą na stałe to czy jest duża różnica w porównaniu do zwykłych reflektorów ?

micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 20:48   #32
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: kodowanie swiatel led

Jak nie dołożysz czujników i modułu hcm to świecą na wprost i nie ma poziomowania. Ale i tak lepiej świecą niż zwykle lampy, o niebo lepiej.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 20:07   #33
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Odp: kodowanie swiatel led

Ok, a jak to wygląda z przerobieniem USA - EU, mianowicie kupiłem reflektory full LED a wcześniej były te USA zwykłe, wstawiam LED EU i czujniki, i do tych czujników wpina się właśnie ten moduł HCM, a jego gdzie podłączyć ? Czy czujniki są lewy i prawy ? Bo z tego co widzę na alle nie rozróżniają stron. I też nie piszą czy do LED czy do zwykłych, jest różnica ? A ten moduł HCM EU zgodzi się z softem USA ? Kolega to robi? Ooo ... chyba znalazłem czy chodzi o taki moduł "MODUŁ LED LAMP FORD MONDEO EDGE SMAX DG9T13C148BF" ?
micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 21:15   #34
wojt1975
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Kielce
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: kodowanie swiatel led

kupiłem Edka już z Ledami zamontowanymi na sztywno - poprzedni właściciel odwalił i tak kawał dobrej roboty, a mnie teraz zachciało się robić chociaż poziomowanie.
Zatem właśnie jestem po montażu, czujników poziomowania i hcm'a - trochę zabawy jest, szczególnie z kabelkologią o ile nie ma się gotowych wiązek; zatem czujniki poziomowania montuje się na przodzie i tyle po lewej stronie autka - wahacze i sanki - otwory są tylko trzeba nagwintować - ja zrobiłem na fi 8, co do czujników to różnią się blachami montażowymi - na alle... zawsze opisują przód czy tył. Co prawda kupiłem do swojego Edka ten zestaw od mondeo mk5, ale raczej nie powinno to rzutować, a bynajmniej optycznie niczym się nie różnią od oferowanych do Edga - no może poza ceną. W przyszłym tygodniu się o tym dowiem, czy uda się wszczepić ten zestaw, jak podjadę na uaktywnienie hcm'a - tu niestety nie mam doświadczenia i oprogramowania. Nie kupowałem jeszcze lusterka z kamerą - o ile dobrze doczytałem - ma ona sterować automatycznym przełączaniem świateł drogowych, jak również duże znaczenie ma również moduł SCCM, który znajduje się pod kierownicą, a odpowiada za regulację soczewek przy doświetlaniu zakrętów.
Jeżeli nie ma oryginalnych wiązek, bo do przedniego czujnika wtyczka stanowi element całej wiązki silnikowej, to można kupić 2 wiązki do czujnika tylnego - występują osobno z wtyczkami i w przypadku przedniej wprowadzić przez przegrodę - długość będzie odpowiednia, zaś tylną trzeba przedłużyć na nowych kabelkach. Opcjonalnie widziałem same wtyczki do czujników poziomowania, które powinny pasować od forda F150 - na alle... opisują, że jest to wtyczka wiązki komory silnika - 3 pinowa. Całość ma się zejść pod deską rozdzielczą w okolicy kolumny kierowniczej. Później jeszcze tylko zasilanie z bcm'a + masa, 2 żyły do magistrali HS1 Can - najbliżej jest przy Gatewa'y A który zlokalizowany jest nad poduszką kolanową po prawej stronie (bliżej środkowej konsoli). Pozostanie jeszcze przerzucenie nowych kabelków do przednich lamp - po 2 kabelki przy czym jeden z nich do każdej z lamp musi być ekranowany, bo sygnał idzie cyfrowo, drugi zaś kabelek jako sterowanie światłami drogowymi. I na koniec oczywiście pospinać wszystko - do hcm'a. Jakby co to wtyczka do hcm'a pasuje od radia do fiesty mk6 lub Fusion EU, po delikatnej modyfikacji, a jak nie ma oryginału to można kupić gotowe przejściówki ze złączem ISO i niestety też trzeba zrobić malutką korektę. Co do samego modułu, to o ile pamiętam, to dokładnie taki sam kupiłem
I tak to wygląda. Oczywiście to jest tylko moje doświadczenie, bo eksperymentuję (to mój pierwszy Ford) zaś wiedzę głównie pozyskałem z tego forum i jeżeli coś pokręciłem, to poproszę bardziej doświadczonych forumowiczów o korektę. Przepraszam za może chaotyczny opis, ale jest to mój pierwszy post, ale uznałem że skoro się coś dowiedziałem z forum to wypadałoby się również później podzielić doświadczeniami.
A i jeżeli chodzi o schemat połączeń to znalazłem go na tym forum od mondeo mk5 i zaryzykowałem, zobaczymy co będzie
wojt1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2019, 00:13   #35
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: kodowanie swiatel led

Cytat:
Napisał wojt1975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Nie kupowałem jeszcze lusterka z kamerą - o ile dobrze doczytałem - ma ona sterować automatycznym przełączaniem świateł drogowych...
2 żyły do magistrali HS1 Can - najbliżej jest przy Gatewa'y A który zlokalizowany jest nad poduszką kolanową po prawej stronie (bliżej środkowej konsoli). ...
1. Bez odpowiedniej kamery na szybie cała praca jest bez sensu, bo nic nie da. Podstawowa zaleta lamp LED to GFHB - czyli "automatyczne światła drogowe nie oślepiające kierowców jadących z naprzeciwka". Nie ma po co dokładac HCM i poziomowania jak nie dołoży się odpowiedniej kamery.

2. Oryginalnie w Edge HCM zamontowany jest po stronie pasażera za schowkiem. Zdecydowanie zalecam tam go umieścić (najlepiej na oryginalnym mocowaniu). Dodatkowe przewody do lamp i przedniego czujnika poziomowania można wtedy przeprowadzić przez gumową przelotkę w grodzi koło sterownika silnika. Wszystkie niezbędne sygnały (łącznie z właściwym CAN) są w pobliżu na złączach. Sygnały tylnego czujnika poziomowania idą oryginalnie także w wiązce podłogowej po prawej stronie.
W razie czego służę schematami, poradą i można podjechać na aktywację.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 23-08-2019 o 00:25
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2019, 09:30   #36
wojt1975
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Kielce
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: kodowanie swiatel led

dziękuję za korektę - teraz już wiem dlaczego tylna wiązka od czujnika poziomu ukierunkowana była na montaż na prawą stronę sanek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak jak wspomniałem - dopiero rozpoznaję temat Edka, jednak ze względu na kwestie programistyczne nie jest to łatwe
co do kwestii hcm'a to chciałem od czegoś trzeba zacząć, aby w ogóle sprawdzić czy części od dawcy będą pasować, a jeżeli się uda to temat będzie rozwijany o kamerę - chciałbym oczywiście doprowadzić do pełnej funkcjonalności świateł - czas i fundusze pokażą

poza tym obecnie jeszcze jestem na etapie kabelkologi do tylnego przeciwmgielnego, aby ładnie wiązka wyglądała i było połączone tak jak powinno, czyli przez BCM'a wraz z aktywowaniem kontrolki w IPC - przełącznik świateł już wymieniony na EU wraz z zachowaniem pełnej jego funkcjonalności + chciałbym uaktywnić spryski do świateł, bo w zderzaku mam takowe - więc jak są to po co mają być martwe


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czy korzystając z okazji mogę poprosić o ukierunkowanie na rodzaj kamery jaki będzie mógł obsłużyć sterowanie automatycznymi drogowymi, widziałem że jest kilka modeli. Co do aktywacji, to szukam na razie lokalnie bo niestety nie mam jak się wyrwać (praca), ale jakby co to z przyjemnością skorzystam

Ostatnio edytowane przez wojt1975 ; 23-08-2019 o 14:43
wojt1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 12:41   #37
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Odp: kodowanie swiatel led

Cytat:
czy korzystając z okazji mogę poprosić o ukierunkowanie na rodzaj kamery jaki będzie mógł obsłużyć sterowanie automatycznymi drogowymi
dołączam się do prośby kolegi. Albo ... czy kamera z Titanium z pełnym systemem parkowania to jest to, co wystarczy ?
micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 13:29   #38
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: kodowanie swiatel led

chodzi o kamerę zlokalizowanaąw lusterku wstecznym
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 14:23   #39
wojt1975
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Kielce
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: kodowanie swiatel led

dokładnie tak i zapewne pasującą od mk5, przy czym jest chyba z 6 różnych nr OEM tego lusterka
wojt1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 22:12   #40
Bungee1
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Warszawa
Model: Edge Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: kodowanie swiatel led

A czy przypadkiem montaż kamery z lusterkiem wstecznym nie wymaga wymiany szyby przedniej??
Bungee1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lampy do jazdy dziennej , led , reflektor



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.