Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2016, 13:09   #21
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Też bawiłem się z tym błędem. Znowu wymieniłem świece, tym razem na wersję poserwisową. Błąd znowu zniknął na kilka miesięcy. Świece wymieniłem rok temu (kupiłem te same co były) - błąd ustąpił na 6-8 miesięcy, powrócił. Kupiłem świece te odnowione, błąd znowu się pojawił, skasowałem i już się nie pojawił przez ostatnie 2 miesiące. Następnym razem jak wyskoczy to wymieniam sondę. I zgadzam się z kilkoma przedmówcami bo swoje dochodzenie też robiłem. U mnie wyskakuje Bank1 Sensor 1 wydajność poniżej oczekiwań. Czyli sonda przed katem. Obstawiam że jak świece już nie odpalą ileś tam razy super równo to jednak jakaś tam sadza czy syf leci na sondę. Jak sonda się przytka, tak ilość spalin przed katem jest coraz mniejsza w porównaniu za katem a różnica wartości pomiędzy przed a po kacie jest za mała i stąd błąd niskiej wydajności. Wsadzenie nowych świec powoduje dobry zapas czystych spalin które oczyszczają mi pierwszą sondę z nadmiaru syfu. Inaczej nie potrafię wytłumaczyć dlaczego błąd P0420 znika mi zawsze po wymianie świec. Następnym razem po prostu zmienię i świece i sondę. Ale raczej w międzyczasie będzie zmiana auta bo już z żoną nie możemy jakoś wytrzymać w tym MK2FL.

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 16:05   #22
Tobiasz103
ford::amateur
 
Imię: Tobiasz
Zarejestrowany: 24-02-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford focus mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115 km benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Ja swój problem z kontrolką check engine rozwiązałem, więc może się komuś ta informacja przyda i pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., u mnie winna była cewka plus przewody, jak do tego doszedłem? Gdy silnik zaczął mi szarpać, po diagnostyce komputerowej oprócz błędu P0420 (który palił się od dawna) wyskoczył inny błąd P0300( jakiś problem z wtryskiem), mechanik wymienił cewke plus przewody i za machnięciem magicznej różdżki zniknęły dwa błędy, kontrola się już nie pali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Tobiasz103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 16:19   #23
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

czyli podobnie. problemy z zapłonem. świece, cewki, przewody. Jakoś ta teoria się potwierdza.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2016, 20:14   #24
szyha86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: Benzyna 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Wymieniłem katalizator w zakładzie zajmującym się takimi rzeczami i jestem ( pare dni po wymianie) bardzo zadowolony. Samochód odżył. Wreszcie przyspiesza jak powinien (czasami go szarpneło jakby brakowało mu mocy przy 3500-4000 obr/min). Check sie nie pojawia i jak mnie zapewniał mechanik nie powinien sie pojawic (wiele focusów mk2 juz zrobił). Gdyby cos sie działo bede informował. Koszt 1100 całość wraz z wymianą łącza elastycznego (zaczał pierdziec).
szyha86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2016, 08:39   #25
pawe99
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: Focus II kombi
Silnik: 1.6 benzyna Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Witam. Z uwagi na fakt iż przy 162 tyś km przebiegu wyskakiwał błąd P0420 - zawsze po 98 km, zerwał się wieszak katalizatora oraz była zerwana siatka (plecionka) na tłumikach drgań w układzie wydechowym za katalizatorami został wymieniony cały zestaw (na nowy zamiennik dedykowany JMJ- kolektor w połączeniu z katalizatorami - tłumikami drgań w plecionce).Oczywiście przy silniku 1.6 Ti-VCT (115KM) są 4 sondy i wszystkie zostały przełożone do nowego katalizatora. Bezpośrednio po tej operacji wyskoczyły "drzewko" błędów: P0131, P0151, P0158- wszystkie wskazujące na niesprawność sond lambda. Po skasowaniu wyskoczyły ponownie P0131, P0151, P0158 oraz dodatkowo P0171, P0174 - mieszanka paliwa i powietrza jest nieprawidłowa. Czy mogły się popsuć razem 3 z 4 sond lambda ?:570: Sprawdzone są oczywiście wpięcia sond strony i kolory ! Jedyna informacja niezgodna z procedurą serwisową Bosch jest taka, że psiknięto contac spray
w połączenie kostki ?
I zaczęło się ....?
Proszę o pomoc .

Poz.
pawe99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 10:57   #26
Voldor
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Żarów
Model: FOCUS MK3 150KM
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Cytat:
Napisał szyha86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem katalizator w zakładzie zajmującym się takimi rzeczami i jestem ( pare dni po wymianie) bardzo zadowolony. Samochód odżył. Wreszcie przyspiesza jak powinien (czasami go szarpneło jakby brakowało mu mocy przy 3500-4000 obr/min). Check sie nie pojawia i jak mnie zapewniał mechanik nie powinien sie pojawic (wiele focusów mk2 juz zrobił). Gdyby cos sie działo bede informował. Koszt 1100 całość wraz z wymianą łącza elastycznego (zaczał pierdziec).

Szyha86: A powiedz mi jaki katalizator wsadzałeś? Zamiennik jakiś czy regenerowany? Mam ten sam problem z P0420 i przeraża mnie koszt oryginału. Chciałbym na początek tylko sondy lambda wymienić (mam dwie) tylko niewiem czy to pomoże dla kata.
Mam jeszcze pytanie, czy błąd P0420 może mieć jakiś związek z wypadaniem zapłonu? Pytam bo rok temu walczyłem z wodą w świecach i być może jeszcze tam być jakaś wilgoć. Świece i kable mam nowe, cewki zapłonowej nie ruszałem.

Pozdrawiam.
Voldor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2017, 11:51   #27
alizuri
ford::amateur
 
Imię: alicja
Zarejestrowany: 07-02-2017
Model: Ford FOcus MK2
Silnik: 1.6 (100 KM) benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Cytat:
Napisał szyha86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem katalizator w zakładzie zajmującym się takimi rzeczami i jestem ( pare dni po wymianie) bardzo zadowolony. Samochód odżył. Wreszcie przyspiesza jak powinien (czasami go szarpneło jakby brakowało mu mocy przy 3500-4000 obr/min). Check sie nie pojawia i jak mnie zapewniał mechanik nie powinien sie pojawic (wiele focusów mk2 juz zrobił). Gdyby cos sie działo bede informował. Koszt 1100 całość wraz z wymianą łącza elastycznego (zaczał pierdziec).
Te same objawy jak u poprzedników - check engine, kasowany wracał po 500km, ostanio zaczął szrpać na 2/3 biegu, wzrosło mu trochę spalanie. Na disgnostyce wyszlo ze kat. Pojechalismy zrobić, specjalista od wydechow wyjął i mówi, że jest całkowicie drożny i nie ma co wymieniać. Zaproponował emulacje, żeby pozbyć się błędu.
Tylko co ze spadkiem mocy i szarpaniem, czy oszukanie lambdy przywróci właściwe osiągi?
alizuri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2017, 12:43   #28
Damian76
ford::advanced
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-07-2015
Skąd: Kórnik
Model: Ford Focus C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 Duratec He
Rocznik: 2006
Postów: 308
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Moim zdaniem katalizator do wymiany .Tylko uważaj na zamienniki bo w moim przypadku po nie całym roku znów problem z katalizatorem powrócił. Teraz mam założoną tulejkę na 2 sondę I święty spokój.
Damian76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2017, 21:00   #29
Voldor
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Żarów
Model: FOCUS MK3 150KM
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 31
Talking Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Witam,

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Odnośnie błędu P0420, dwa dni temu byłem na diagnostyce w serwisie Forda. Powiem szczerze, że opłacało się zapłacić 200 zł za samą diagnostykę, ponieważ wiem czemu "wydajność katalizatora jest poniżej sprawności". Błąd ten wynikł z powodu wypadania zapłonu na 2 cylindrze. Jak się okazało miałem wilgoć w komorze świec (cieknące spryskiwacze). Serwis polecił wymianę świec i przewodów i wysuszenie komory świec aby szlag nie trafił nie tylko katalizatora ale również cewki zapłonowej.
Więc jeśli ktoś ma powracający problem z P0420 polecam sprawdzić komorę świec czy nie ma tam wilgoci, aby nie potrzebnie się ładować się w koszty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obecnie mam nowe świece i kable i za kilkaset (lub kilka tysięcy) kilometrów napisze czy problem katalizatora powrócił.

Pozdro 600 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Voldor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 11:10   #30
hcooh
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 06-09-2007
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

I ja dołożę swoje 3 grosze, bo problem przerabiałem. Wydaje się, że układ detekcji jakości spalin jest tu po prostu bardzo czuły i nawet niewielkie odchylenia od normy powodują wyskakiwanie błędów.

Miałem objawy podobne do opisywanych w tym wątku. Nieco pomogła zmiana stylu jazdy (wyższe obroty), tankowanie na w miarę pewnych stacjach, wymieniłem też świece. Niestety błąd nadal sporadycznie się pojawiał. Wydaje mi się, że u mnie sprawę w końcu rozwiązała zmiana oleju na niskopopiołowy (taki do DPF), najpierw z Formuły na Motorcraft, teraz na Synpower. W zasadzie problem zniknął. Dodam, że auto nie ma lekko, jeździ w zasadzie 'wokół komina' po kilka km, sporadyczne na dłuższych trasach.

Podsumowując, przed pakowaniem się w koszty z wymianą katalizatora radzę się upewnić, że to on jest przyczyną...
hcooh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
check engine , focus mk2 , katalizator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.