Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2019, 01:41   #1
Maxxxx
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-06-2019
Model: Ford Focus 1.6 TDCI
Silnik: Diesel
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Stuk przy redukcji 1.6 TDCI

Witam

Posiadam auto Ford Focus 1.6 TDCI 109KM. Dwa dni temu przykuło coś moją uwagę, a mianowicie przy redukcji biegu obojętnie czy to z 3>2 czy z 4>3, przy większym szarpnięciu auta słychać pojedynczy stuk wydaje mi się w okolicach sprzęgła. Przy gwałtownym ruszaniu, hamowaniu lub delikatnej redukcji nic kompletnie nie słychać tylko tak jak pisałem wyżej przy większym szarpnięciu na redukcji. Czy miał ktoś z was podobny przypadek? (Auto ma ~290tys przebiegu)

Pozdrawiam serdecznie

Maxxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2019, 02:06   #2
kihel
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-06-2019
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stuk przy redukcji 1.6 TDCI

Otóż miałem .
Taki pojedyńczy KLIK . Od początku mnie to denerwowało , już wyobrażałem sobie wymianę sprzęgła itp . Problemem w moim przypadku okazało się łożysko lewego koła .Jak dla mnie dźwięk pochodził ewidentnie właśnie ze sprzęgła - ale na szczęście trafiłem na normalnego mechanika - pojechał ze mną , posłuchał ..Problem rozwiązany .
kihel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2019, 18:46   #3
main34
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 18-05-2019
Skąd: Krakow
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 67
Domyślnie Odp: Stuk przy redukcji 1.6 TDCI

Witam,

Generalnie mam bardzo podobnie w swoim 1.8 tdci, szczegolnie na nizszych biegach 1-3 przy puszczaniu sprzegla delikatnym, lekko szarpie i slychac metaliczny stuk.
1 diagnoza mechanika padla na dwumase, ale po przejechaniu sie i sprawdzeniu mowil, ze jeszcze nie jest tak z nia zle.
Po szperaniu na forum padlo na poduszke reakcyjna (chyba tak sie nazywa, ta co laczy skrzynie do podwozia), niestety okazala sie ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po podniesieniu samochodu zaczal lomem sprawdzac luzy, zawieszenie, gumy itp., okazalo sie, ze kiedy zlapal reka za 1 kolo, a drugim lekko ruszyl slychac bylo ten metaliczny klik, mowil, ze luz moze byc, ale u mnie jest zdecydowanie za duzy.
Na razie padlo na lozyska w skrzyni/satelity, niestety nie powiem czy pomoglo bo nie mam na razie czasu zostawic go na naprawe, ale moze nakieruje Ciebie to jakos.

Pozdrawiam i przepraszam za brak polskich znakow, klawiatura w pracy nie obsluguje :/
main34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2019, 14:20   #4
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Stuk przy redukcji 1.6 TDCI

poduszka tylna silnika i skrzyni biegów do sprawdzenia
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , ford


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.