Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2019, 10:03   #1
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Progi - czy jest sens to naprawiać?

Wiem, że nie Ford, ale temat chyba dość uniwersalny.
Yaris I, 2002 rok, ostatnio prawie nie przeszedł przeglądu ze względu na korozję lewego progu z tyłu. Tak to wygląda: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pytanie czy jest sens to naprawiać, czy szukać nowego samochodu "do miasta"? W trasy jedziemy Foką, a tym szkrabem robimy rocznie około 2000 km w tym 95% po mieście, więc prędkości niewielkie, raz na jakiś czas wyjazd 50 km dalej żeby przepalić trochę nagar (zwłaszcza w zimie). Wersja chyba najbiedniejsza jaka jest, bez klimy i wspomagania, ale sentyment mojej żony do autka ogromny (jej pierwszy samochód) i teraz nie wiem czy ją powoli nastrajać na zmianę, czy zrobić progi i kupić w ten sposób parę lat jazdy więcej. Co o tym sądzicie?

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 10:15   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Progi - czy jest sens to naprawiać?

Moja córka ma identyczny pojazd, idealny dla kobiety, pełne wyposażenie.
Za wymianę progów z lakierowaniem zaplłacila 1000 zl, i cieszy się jazdą, pewnie jeszcze przez parę lat.
Używa praca, jazda na zakupy raz lub 2 razy w miesiącu po za miasto.Super pojazd.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 10:39   #3
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Progi - czy jest sens to naprawiać?

No to jest bardzo przyjemny samochodzik i generalnie bezproblemowy. Po mieście sam wolę nim jeździć niż wytaczać Focusa bo zanim ten mój diesel się rozgrzeje to już bym 3 razy zdążył dojechać i wrócić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko zimowa rzeczywistość drogowa robi swoje i podobno korozja w tym miejscu to typowa przypadłość Yarisów.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 14:39   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Progi - czy jest sens to naprawiać?

Zgadza się, ale wszystko do zrobienia, dobry blacharz to ogarnie.
Ja bym tak zrobił.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 11:23   #5
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Progi - czy jest sens to naprawiać?

Odkopię trochę temat, może kogoś zaciekawi. Pierwszy blacharz popatrzył i rzucił kwotę 4000 zł. No więc temat zostawiliśmy, ale ostatnio kolega znalazł gościa który w dobrych pieniądzach robił mu progi w Jeepie. Przy okazji podwożenia go po odbiór auta postanowiłem podpytać ile by sobie zażyczył za Yarisa. Podszedł, popatrzył, stwierdził że za robotę tak 400 - 500 zł, a materiał 150 - 200. Opinie ma bardzo dobre więc postanowiłem zaryzykować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc najwyraźniej poprzedni gość rzucił zaporową cenę na odczepnego. Dam znać jaki efekt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2019, 10:39   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Progi - czy jest sens to naprawiać?

Ostatecznie stanęło na 1000 razem z nałożeniem konserwacji. Blacharz pochwalił się zdjęciami z przebiegu prac, niestety korozja była rozległa ale udało się wymienić uszkodzone fragmenty. Tak więc odpowiadając na pytanie - jest sens to naprawiać tylko trzeba dobrze trafić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.