Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2018, 10:16   #11
pitz
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-04-2017
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Odp: Prowadzenie kabla w słupkach od videorejestratora do pulpitu

A ja zrobiłem ciut inaczej, montując kamerkę najpierw u siebie, potem u teścia.
W obu przypadkach zastosowałem gniazdo usb + kabel Mni USB. Zrobiłem w ten sposób głównie dlatego, że w gniazdku zapalniczki napięcie jest jeszcze przez 30 minut po wyłączeniu zapłonu, a ja chciałem żeby gasło od razu.
U siebie zrobiłem to właśnie spuszczając kabel słupkiem i podpiąłem gniazdo do zasilania przy przycisku ogrzewania foteli (kamera nie bierze więcej niż 1 Amper, więc nadaje sie praktycznie każdy obwód). U teścia pomyślałem i stwierdziłem, że poszukam prądu w podsufitce, po co ciągnąć kabel przez pół samochodu? Znalazłem zasilanie podawane razem z zapłonem na zasilaniu lusterka wstecznego i robota trwała chwilę. Gniazdo podpięte do plusa od lusterka i do masy, a kabel był potrzebny długości 30 cm (i tak za długi).
Gniazdo USB ma takie zalety, że kabel włożony się nie wysuwa (jak potrafi z gniazda zapalniczki) i jest prosty w montażu. Ja użyłem coś takiego:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pitz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 19:59   #12
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Prowadzenie kabla w słupkach od videorejestratora do pulpitu

Nie chcę zakładać nowego wątku, mam nadzieję że nie będzie problemem jak zapytam tutaj.
Zamontowałem u siebie kamerkę i zakłóca mi ona sygnał gps w nawigacji travelpilot fx.
Zasilacz dokladałem taki mały i dałem do bezpiecznika zapalniczki tak ze jest schowany i kabel puszczony w słupku, ale to nie wina zasilacza, bo wystarczy że włączę kamerkę w środku auta nawet na baterii i z automatu zagłusza sygnał gps, miał tak ktoś z was?
Antenę do gps mam w środku na szybie.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.