Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2016, 11:51   #1
haiwai
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-02-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Cały olej w układzie chłodzenia

Witam serdecznie,

Zdarzyła mi się dość nieprzyjemna awaria - podczas jazdy nagle padło ogrzewanie i zaczęło wiać zimnem, a po chwili zapaliła się kontrolka od poziomu oleju.

Zjechałem więc zobaczyć co jest grane, a tu pod maską schlapane lekko olejem - duża ilość oleju wylądowała w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego i zrobiło się na tyle duże ciśnienie, że część oleju wybiło na zewnątrz przez zaworek bezpieczeństwa.

Podejrzewam, że może to być uszkodzenie chłodnicy oleju, uszczelki pod głowicą albo samej głowicy. Czy spotkał się ktoś już może z podobnym przypadkiem? Jest cień szansy, że to tylko chłodniczka, czy raczej przymierzać się już do remontu silnika?

PS. Samochód to dokładnie mk4, 2011, z silnikiem 1.6 TDCI (115KM)

haiwai jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 12:05   #2
qrczakos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2010
Skąd: Piła
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 439
Domyślnie Odp: Cały olej w układzie chłodzenia

próbuj najpierw chłodniczkę, w focusie mk1 miałem to samo. wymieniłem najpierw chłodniczkę i na szczescie chłodniczka okazała się winna.
qrczakos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 12:18   #3
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Cały olej w układzie chłodzenia

Witam

To chłodniczka oleju do wymiany.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2016, 16:11   #4
haiwai
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-02-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Cały olej w układzie chłodzenia

Faktycznie, wszystko wskazuje na to, że to wina chłodniczki.

Pozwolę sobie dodać jeszcze kilka zdjęć jak to wygląda, sam wiem ile zajęło mi znalezienie czegokolwiek na ten temat w internecie, także może akurat komuś się przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Tak wyglądał zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego zaraz po odkręceniu - ciśnienie w układzie było na tyle małe, że nie wywalało już oleju przez zaworek bezpieczeństwa, ale na tyle duże, by wyrzucić dość dużą ilość oleju zaraz po odkręceniu (kliknięcie powiększa):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sama chłodniczka znajduje się tutaj:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety, by się do niej dobrać trzeba wykręcić DPF, wtedy już ją całkiem ładnie widać (na upartego pewnie by się udało i bez wykręcania DPFa, bo niewiele brakuje by sięgnąć, ale do tego to już trzeba jakiegoś mechanika-akrobatę)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak wygląda to cholerstwo po odkręceniu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wżery na 2mm:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Dodatkowo, zrobiłem mały test - do pary gdzie normalnie jest płyn chłodniczy wlałem wodę, jeden otwór olejowy zaślepiłem, a do drugiego wpompowałem powietrze - w efekcie oczywiście powietrze wyleciało razem z wodą z otworów chłodniczych.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez haiwai ; 06-02-2016 o 16:13
haiwai jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chłodnica oleju , głowica , olej , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.