Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2018, 09:23   #21
pers
ford::average
 
Avatar pers
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Chorzów
Model: BMW 2 Gran Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 97
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

Cytat:
Ja myślę, że robienie z dostawczaka auta sportowego to jakiś żart i to gruby, żeby nie powiedzieć że to otwarta kandydatura do tytułu wiocha tuning Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mów,że zmiana koła zmienia auto od razu w sportowe? Sam wsadziłem do Couriera 17 z Fiesty ST i leżą elegancko, o zaletach jezdnych nie wspomnę bo to oczywiste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg _1130939.jpg (95.7 KB, 22 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez pers ; 14-03-2018 o 11:40
pers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 08:31   #22
Adrzej123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2013
Skąd: moje miasto
Model: connect
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

Cytat:
Choćby po to, żeby jeździć taniej i bezpieczniej.
Jak sobie do tej pory radzą ci biedni ludzie bez TPMSu? Czy rzeczywiście ich obecność na drodze obniża bezpieczeństwo? Według mnie TPMS jak i perktronic i inne nowinki techniczne tylko ułatwiają, a nie umożliwiają prowadzenie samochodu, a więc można się bez nich obyć. Zresztą już blisko czterdzieści lat obywam się bez nich i mam właściwe ciśnienie w oponach i radzę sobie z parkowaniem itp.
Adrzej123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 10:25   #23
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

Cytat:
Napisał Adrzej123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc można się bez nich obyć
Bez samochodu też się można obyć, a jednak ich używamy.

Cytat:
Napisał Adrzej123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy rzeczywiście ich obecność na drodze obniża bezpieczeństwo?
Nie. To obecność pojazdów z TMPS (jak i innymi systemami wspomagającymi kierowcę) sprawia, że jest bezpieczniej. Nowe technologie sprawiają, że jeździ się przyjemniej i bezpiecznej. Auta bez ABS były bezpieczne, ale auta z ABS są od nich bezpieczniejsze. Auta z TPMS są bezpieczne, ale auta z TPMS są bezpieczniejsze, bo są w stanie wykryć nawet niewielki ubytek ciśnienia w czasie jazdy (kierowca nie jest w stanie tego zauważyć) i motywują kierowcę do dopompowania.

Tak samo jest z parkowaniem: Bez czujników czy też asystenta parkowania da się zaparkować, ale z czujnikami, asystentem jest to łatwiejsze, szybsze i bezpieczniejsze.

Nowe technologie nie czynią starych gorszymi. Nowe technologie zastępują stare bo są lepsze, bezpieczniejsze, ich używanie jest bardziej komfortowe.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 19-03-2018 o 10:28
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 10:42   #24
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

Cytat:
Napisał Adrzej123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresztą już blisko czterdzieści lat obywam się bez nich i mam właściwe ciśnienie w oponach i radzę sobie z parkowaniem itp.
Ale ci urodzeni pokolenie później już sobie nie radzą, albo bardzo słabo. Więc ich obecność na drodze w aucie bez nowinek obniża ogólny poziom bezpieczeństwa. Tak to należy rozumieć.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2018, 11:41   #25
Rapix
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-01-2018
Skąd: Zambrów
Model: TRANSIT CONNECT
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: TPMS, zimówki, same opony czy koła

TuneFORCE - jak można wyłączyć ?
Rapix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.