Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2015, 08:53   #21
Bryś 53
ford::amateur
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 01-07-2011
Skąd: Radomsko
Model: fiesta 5 drzwi
Silnik: 1,25 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

Moja Fiesta 1,25 miała podobnie smarowanie cięgieł nie pomogło wymieniłem plastikowe elementy na osi na tulejki rozrusznika ,musiałem je rozwiercić ,ponad 50000 km przejechane i spokój

Bump: Moja Fiesta 1,25 miała podobnie smarowanie cięgieł nie pomogło wymieniłem plastikowe elementy na osi na tulejki rozrusznika ,musiałem je rozwiercić ,ponad 50000 km przejechane i spokój

Bump: dow

Bump: Moja Fiesta 1,25 miała podobnie smarowanie cięgieł nie pomogło wymieniłem plastikowe elementy na osi na tulejki rozrusznika ,musiałem je rozwiercić ,ponad 50000 km przejechane i spokój

Bump: do Tomas fiesta

Bryś 53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 00:29   #22
intertune
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2016
Model: Fiesta
Silnik: 1,3 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 1
Talking Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

Cytat:
Napisał Neo178 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przypadkowo natknąłem się na ten temat. Mam podobny problem i (w moim przypadku) znalazłem przyczynę i doraźną pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mianowicie - to nie problem ze sprzęgłem czy skrzynią, problem (bynajmniej u mnie - ale objawy u Ciebie wyglądają identycznie) polega na czym innym. Jak postawisz auto na kanale to przy skrzyni biegów jest taka plastikowa obudowa od cięgien (tych co idą od samego drążka zmiany biegów).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak zdejmiesz tą obudowe to ukazuje Ci się coś takiego

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I na tym drugim zdjęciu masz takie lekko przyrdzewiałe "kowadełko". Po odpięciu cięgien od biegów należy jeszcze takie małe "zabezpieczenie" ściągnąć i dalej to samo kowadełko powinno lekko(bez oporów) przesuwać się w poziomie na trzpieniu, na którym jest osadzone. Jeśli są opory (tak jak to w moim przypadku było) to należy z użyciem siły (z wyczuciem, nie na chama) ściągnąć to kowadełko i psiknąć na owy trzpień jakimś specjalnym smarem na bazie jakiegoś alkoholu, który zabezpieczy i szybko odparuje. Mi po tym całym "zabiegu" problem zniknął jak ręką odjął. Dla porównania - szwagier w Focusie ma takie samo rozwiązanie i u niego samo to "kowadełko" się przesuwa bez żadnych problemów.
U mnie ten trzpień ma jedną rysę i zaczęła chyba ruda włazić czy coś, co powodowało zwiększone tarcie i stąd się brało badziewie, że trzeba było używać dużej siły do zmiany biegu. W każdym bądź razie był kłopot i jak na razie problem zniknął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Daj znać jak u Ciebie to wygląda.

Zdjęcia pochodzą z forum FiestaKlubPolska z tematu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Pozdrawiam
Odświeżę temat, że miałem ten sam problem.
Zrobiłem tak jak Kolega opisał. U mnie to "kowadełko" trzeba było "zbić", a jak zeszło, to rozwierciłem(właściwie nawet nie ma mowy o wierceniu, bo wystarczyło 0,2mm zebrać z tej tulejki) i śmiga jednym palcem. Nałożyłem też troszkę towotu (nie wiem czy słusznie).
intertune jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2016, 11:53   #23
ania201225
ford::amateur
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 16-02-2016
Skąd: Pabianice
Model: fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

Witam, mam ten sam problem. Powiecie mi jaki smar do tego uzyc i czym przemyc wczesniej po uzyciu papieru sciernego?
ania201225 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2016, 21:24   #24
rasheed30
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2014
Skąd: Piła
Model: Mondeo MK4,
Silnik: 2.0Pb 145 km
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

cześć.
Latem miałem ten sam problem. Po nagrzaniu, skrzynia chodziła tak ciężko, że się bałem, że mi prawy biceps urośnie jak u kawalera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mechanik wykluczył skrzynię biegów jako przyczynę problemów, podobnie linki (to akurat jest proste, bo wystarczy odpiąć je od skrzyni i sprawdzić ich pracę). Stanęło na tym "kowadełku".
Przesmarowanie nie pomogło. Zdjąłem więc te "kowadełko" i delikatnym papierkiem przetarłem oś na którym pracowało i same tulejki. Nasmarowałem i działa jak ta lala.
Ale mam jedno pytanie. Jak te części się fachowo nazywają? Chciałbym wymienić te tulejki na nowe, ale nie bardzo wiem jak je znaleźć.
rasheed30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 23:56   #25
PitrekScarbra
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-02-2017
Skąd: Loughborough
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.25 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

Witajcie mam ten sam problem w mojej fiescie z 2006r to anglik ale biegi na zimno sa idealne a jak ciepla po kilkunastu minutach to czasem jest taki problem ze musze wylaczyc silnik wbic jedynke i Odpalić inaczej nie odjade. Olej byl kiepski ale jest ok. Jutro jade na wymiane pompy abs i klockow z tarczami bo mam przeglad ale dalej pozostaje skrzynia. Nie mam dostepu do zjec bo sa przestarzale. Czy mozecie mi podrzucic zdjecia tych elementow ktore trzeba zdjac i zebrac troche ciala z nich? Fajnie by bylo jak ktos pokazal by w jaki sposob zdjac te linki.
Przepraszam ale to moj pierwszy ford w zyciu i koniecznosc takiej zabawy z autem
PitrekScarbra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2020, 04:10   #26
smoluh
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-10-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

Witam

Mam taki sam problem jak Tomas_fiesta. Fiesta 1.4 benzyna 2007r. Po 30min jazdy lewarek ciezko chodzi. Olej wymjeniony na 75w90. Mechaniki rozkladaja rece. Czy ktos znalazl przyczyne i naprawil ten dziwny problem. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez smoluh ; 05-10-2020 o 04:38
smoluh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2020, 10:32   #27
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

Cytat:
Napisał smoluh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Mam taki sam problem jak Tomas_fiesta. Fiesta 1.4 benzyna 2007r. Po 30min jazdy lewarek ciezko chodzi. Olej wymjeniony na 75w90. Mechaniki rozkladaja rece. Czy ktos znalazl przyczyne i naprawil ten dziwny problem. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Mocowanie linek przy skrzyni biegów masz do naprawy. Miałem to samo. Na forum nawet gdzieś jest instrukcja jak to zrobić samemu, ale trzeba mieć podnośnik i jakiś garaż z dostępem do prądu.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.