Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2018, 08:59   #21
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Duże spalanie lpg

Podczas jazdy przy temperaturach rzędu -16°C na inny gazie zapalał się check, trzeba będzie zrobić auto kalibrację w zimowych warunkach. Teraz jest tylko -2°C.

Dzisiaj zrobiłem kalibrację, jutro podczas jazdy zobaczę czy coś się zmieni bo tu ten gaz jest inny.

Po zrobieniu kalibracji i jeździe przy -10°C na razie obyło się bez checka.


Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 09-01-2018 o 16:08
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 20:07   #22
kozbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2015
Model: Ford Focus C-max 2005
Silnik: 1,8 Duratec HE
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Duże spalanie lpg

Witam. To może i ja się pochwalę. Maxiu bierze około 13 litrów lpg na trasie. Z tym że ja go eksploatuje głownie na niemieckich autostradach i dla mnie prędkość podróżna to 150 - 170 km/h. Spalanie głównie w dwie osoby dorosłe (obydwoje pow 100 kg) oraz z około 200 kg bagażu ( jeżdzimy na 2 tygodnie do pracy). Z tym że dwa miesiące temu wymieniłem wtryski i parownik. Dobry wynik biorąc pod uwagę że ustawiałem instalację trochę na bogato w obawie o zawory. W sumie to i tak maksiu ma trochę ciężko z uwagi na drugi zbiornik (walec) 90 L w bagażniku który swoje też waży. Pozdrawiam.
kozbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 07:58   #23
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Duże spalanie lpg

Cytat:
Napisał kozbi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. To może i ja się pochwalę. Maxiu bierze około 13 litrów lpg na trasie. Z tym że ja go eksploatuje głownie na niemieckich autostradach i dla mnie prędkość podróżna to 150 - 170 km/h.
Jak na moje oko wynik ok bo prędkość i skrzynia 5 biegowa robi swoje a na dodatek jak mas z full gazu to jakby 3 osoby po 100kg i bagaż.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 16:23   #24
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Duże spalanie lpg

Dzisiaj rano temperatura na plusie, ta sama trasa i obeszło się bez checka. Teraz obadam spalanie po tankowaniu.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2018, 20:55   #25
kozbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2015
Model: Ford Focus C-max 2005
Silnik: 1,8 Duratec HE
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Duże spalanie lpg

Cytat:
Napisał Tvvardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj rano temperatura na plusie, ta sama trasa i obeszło się bez checka. Teraz obadam spalanie po tankowaniu.
Powinien działać w sposób możliwie najbardziej podobny do zasilania pb. Cheki informują że jest coś z instalacją nie tak i trzeba jechać do gazownika i tego nie ominiesz niestety ... Taka jazda jest szkodliwa dla silnika. PZDR.

Bump:
Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak na moje oko wynik ok bo prędkość i skrzynia 5 biegowa robi swoje a na dodatek jak mas z full gazu to jakby 3 osoby po 100kg i bagaż.
Trafiłeś łącznie w dwa zbiorniki wchodzi 105 l LPG. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kozbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2018, 21:17   #26
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Duże spalanie lpg

Cytat:
Napisał kozbi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba jechać do gazownika i tego nie ominiesz niestety ...
W cale nie trzeba jechać prawie 2000km, auto podłączone pod kompa, zrobiona auto konfiguracja i jeżdżę dalej. Tu jest inny gaz, wiele osób ma ten sam problem po zatankowaniu a i temperatury grubo poniżej zera też robią swoje. Jutro będzie tankowanie do pełna.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 21:05   #27
Szendy
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2017
Skąd: Wyszkow
Model: C-max
Silnik: 2.0 145KM powershift
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Duże spalanie lpg

c-max 2010 2.0 LPG automat 10.3L/100km
Szendy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 16:27   #28
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Duże spalanie lpg

Cytat:
Napisał Szendy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
c-max 2010 2.0 LPG automat 10.3L/100km
A skąd ty wytrzaskałeś C-max 2.0 16v z powershiftem.
Spalanie aż mogę się pokłonić, bo miałem jeszcze nie dawno tę konfiguracje i na trasie do 10l schodziłem ale po mieście mniej jak 14l nigdy.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 06:57   #29
Paweł1
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-01-2012
Model: c-max
Silnik: 1,6 benz 115km + lpg
Rocznik: 2005
Postów: 161
Domyślnie Odp: Duże spalanie lpg

Mój max pali ok. 9,5 l lpg w mieście, 9l w trasie przy prędkości do 100km/h i ok 11l na autostradzie przy prędkości 150km/h
Paweł1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2018, 19:47   #30
kozbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2015
Model: Ford Focus C-max 2005
Silnik: 1,8 Duratec HE
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Duże spalanie lpg

Cytat:
Napisał Tvvardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W cale nie trzeba jechać prawie 2000km, auto podłączone pod kompa, zrobiona auto konfiguracja i jeżdżę dalej. Tu jest inny gaz, wiele osób ma ten sam problem po zatankowaniu a i temperatury grubo poniżej zera też robią swoje. Jutro będzie tankowanie do pełna.
Pisząc o wizycie u gazownika miałem na myśli że trzeba ją ustawić. Robisz tak samo jak ja czyli serwis we własnym zakresie.
Co do gazu to może być inny skład mieszanki lpg w innych krajach a nawet w zależności od dostawy dlatego warto co jakiś czas "podregulowac" instalację pod dane paliwo tym bardziej jeżeli masz komputer pod ręką.
Co rozumiesz pod pojęciem "kalibracji" ? to auto kalibracja czy ustawianie samemu ?
kozbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.