Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2018, 18:45   #931
arasweb1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2014
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał yatzek.tm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakieś konkrety?

Bo można równie łatwo powiedzieć, że LUDZIE nie mogą dojść do ładu z adblue w ogóle i nie dotyczy to tylko transita, ale wszystkiego co ma adblue.
W dużych ciężarówkach adblue jest już ponad 10 lat i koszt jego zużycia to najmniejszy problem z jakim borykają się właściciele takich aut.
O wiele większe koszty generują awarie układu SCR (części, naprawy, przestoje)

A tak bardziej do tematu- okazuje się, że jak się pochodzi po dealerach Forda, to cena Transita może spaść nawet o 10 tys zł przy tej samej konfiguracji i być niższa niż np Movano czy Mastera. Ciekawe.
Adblue nie trzeba się bać, mam przejechane 20tys. i tankowałem go do pełna dopiero 2 razy, koszt pełnego tankowania to około 17zł, z dpf jest jakiś problem również u mnie, jutro jadę na wymianę oleju i zmianę oprogramowania aby móc samodzielnie włączać wypalanie filtra, zobaczymy jak to będzie dalej. Po tych 20 tys. z samochodu jestem bardzo zadowolony.

arasweb1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 07:42   #932
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał arasweb1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adblue nie trzeba się bać
Myślę, że jednak trzeba.
Tu nie chodzi o koszt tankowania, bo faktycznie jest znikomy.
Problem to to, że układy z adblue często gęsto mają jakieś usterki typu czujnik, dozownik itp. szczególnie zimą, kiedy czynnik lubi przymarznąć. W silnikach euro 5 tego typu awaria powodowała tylko świecenie się kontrolki i adblue najczęściej nie było pobierane, a auto jeździło dalej. W euro 6 awaria układu powoduje ograniczenie mocy silnika żeby zmusić użytkownika do usunięcia tej awarii.
Szczerze - nie mam doświadczenie jak to jest w autach dostawczych, które dopiero weszły w świat adblue, ale siedzę w temacie dużych ciężarówek, które adblue mają już od ponad 10 lat i tam systemy SCR są zawodne niezależnie od marki, a każda naprawa to minimum 1000 zł choć najczęściej 3 tys i więcej.
To po prostu nie jest dobry pomysł inżynierski, poparty latami testów i prób. To jest wymóg pseudoekologów z UE, że spaliny mają być takie a takie i nieważne jakim kosztem, który i tak poniesie użytkownik pojazdu
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2018, 21:25   #933
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał galux20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

furgon ma pake jakąs taka
Maławą w porownaniu do maxi ducato
Właśnie!

Też mi ta długość paki w Transicie L3 wydawała się mała jakaś.
Oczywiście Ducato L3 ma dłuższą i katalogowo i w realu o około 20cm

Ale Transit ma krótszą w realu od tego co podają katalogi.
Katalog - 3533mm, a w realu, mierzone po podłodze około 3300 (już dokładnie nie pamiętam)

Dla mnie to dyskwalifikuje Transita, bo muszę mieć minimum 3500 i cieszyło mnie to 3533, bo nadmiar mi niepotrzebny, ani w górę, ani wzdłuż, bo zawsze to waży więcej.
Więc teraz jestem w rozterce - ciąć trochę meble warsztatowe, które mam przełożyć ze starego Mastera? Da się, ale to praco- i czasochłonne.
Kupić jednak Mastera, którego też okazuje się mogę mieć w cenie Transita, a nawet ciut taniej?

Im dalej w las z tym kupowaniem auta pod warsztat mobilny, tym ciemniej mam przed oczami.

A tymczasem na otomoto Ford F250, który najbardziej by mi pasował (po wyłączeniu sporej dawki rozsądku ekonomicznego) do takiej pracy ze 109 tys zszedł już na 89 tys brutto.
Może zagrać na nosie tym wszystkim euroekodostawczakom?

Na pewno byłbym: #rozpoznawalny #jedynytaki
To też ma czasem wymiar ekonomiczny
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2018, 14:17   #934
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

sądze, ze klienci dzwonią do Ciebie bo są w potrzebie, a Ty jesteś dostępny w danym regionie. To czym przyjedziesz nie ma dla nich większego znaczenia, o ile wykonasz swoją usługę solidnie.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2018, 20:48   #935
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Racja, ale nie do końca. Zdecydowana większość moich klientów to wcale nie ludzie, którym popsuła się ciężarówka na drodze. Tacy też oczywiście są, ale większość to ci, którzy mają kilka lub kilkanaście pojazdów i nie mają własnego warsztatu. Jeżdżę w miejsca przez nich wskazane, umówiony dużo wcześniej, aby wymieniać im klocki, tarcze, oleje, filtry, czasem sprzęgła itp. Dla nich to taniej, a przede wszystkim wygodniej, niż angażować kierowcę, jego czas pracy i paliwo na jazdę do warsztatu.
A mi potrzebny jest samochód przede wszystkim niezawodny, bo nawet obiecywane przez wielu dealerów auto zastępcze w moim przypadku nie rozwiązuje problemu.
I dlatego mam taki dylemat z wyborem. Bo dziś już nie ma aut niezawodnych.
Wiem, że F250 też nie jest, szczególnie w Polsce, gwarancją pełnej mobilności mojego warsztatu, ale przynajmniej miałbym satysfakcję z jazdy i byłbym rozpoznawalny.
U nas w Świdnicy jest firma pomocy drogowej, która ma w swojej flocie F250 lub F 350 i Dodge Ram 2500 jako holownik i lawetę, ale to powiedzmy 10% ich taboru. Jeśli się rozwinę do więcej niż jednego auta, do trzech lub czterech, to wtedy zakup takiego eFa brałbym całkiem na poważnie.
Na razie muszę zastąpić czymś wysłużonego Mastera i .... nie mam pomysłu, a jak już mam, to okazuje się, że dane katalogowe kłamią. A byłem o krok od zamówienia prawdopodobnie jednego z pierwszych w PL dużego Transita (nie Customa) z automatem SelectShift. Temat nie umarł, ale jeśli dane katalogowe odnośnie długości paki są tak nieścisłe (nie mówiąc już o bzdurach wypisywanych przy ładowności) to co jeszcze jest tylko na papierze???
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 16:21   #936
blue-tsl
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-04-2018
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Kuga
Silnik: 2.5
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Czy ktoś może napisać jakąś informację odnośnie awaryjności i kultury pracy silnika 2.0 Ecoblue ?
Zastanawiam się nad nowym Customem w wersji 170 KM. Czy wersje najnowsze są już bardziej poprawione od tych początkowych?
Zastanawiam się czy aby lepszym wyborem nie będzie Peugeot Expert? Co według Was byłoby lepszym wyborem?
blue-tsl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 11:49   #937
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał yatzek.tm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dane katalogowe odnośnie długości paki są tak nieścisłe (nie mówiąc już o bzdurach wypisywanych przy ładowności) to co jeszcze jest tylko na papierze???
A jakaś marka podaje to rzetelnie? Zawsze bierze się skrajne wartości, dla przedstawienia maksymalnej korzyści. Wymiary części ładunkowej, masy i ładowności, spalanie, niska rata leasingu. To jest element marketingu danej marki lub produktu.
W TV reklamują, że przykłądowo rata leasingu na Lexusa to tylko 999 zł miesiecznie, przy koszcie leasingu 102%. To czemu ich nie ma na ulicach w ilościach skodopodobnych? Bo małymi literkami piszą, ze wkład własny to 45%, wykup 40%, a pozostałą kwotę jak podzielisz na 2 lata to wyjdzie 999 zł. I oczywiście w kalkulacji jest ujęta najbiedniejsza wersja auta z największymi możliwymi rabatami, których w salonie nawet nie będą w stanie skonfigurować. Jak nie możesz zachęcić klienta do produktu ceną, to operujesz niska ratą.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 17:32   #938
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakaś marka podaje to rzetelnie? Zawsze bierze się skrajne wartości, dla przedstawienia maksymalnej korzyści. Wymiary części ładunkowej, masy i ładowności, spalanie, niska rata leasingu. To jest element marketingu danej marki lub produktu.
Dla mnie to ściema (delikatnie mówiąc) a nie marketing.
Ale wiem, że w handlu nawet kłamstwa można nazwać marketingiem.
Tylko potem idzie Twój kolega po fachu ze mną do Transita L3 i on swoją miarą mierzy długość paki (po podłodze) i za nic nie chce nawet w przybliżeniu wyjść to 3533mm. I mimo, że on nic nie winien, to jednak się wstydzi tym bardziej, że nic z tym nie może zrobić.
Taka to robota w marketingu.
A maksymalna korzyść jaką Ford odnosi z takiego marketingu jest taka, że byłem o krok od zakupu, a teraz wątpię, żeby padło w ogóle na Forda.
Na pocieszenie Fordowi może zostać to, że konkurencja stara się pozyskać klientów tymi samymi metodami.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838

Ostatnio edytowane przez yatzek.tm ; 23-08-2018 o 17:44
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 15:32   #939
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

dla pewności wezmę w poniedziałek laser do pracy i zmierze te 3533mm w L3.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 20:01   #940
tomoking
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 18-09-2012
Model: ST220 Mk.3
Silnik: 3,0 V6
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał arasweb1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adblue nie trzeba się bać, mam przejechane 20tys. i tankowałem go do pełna dopiero 2 razy, koszt pełnego tankowania to około 17zł, z dpf jest jakiś problem również u mnie, jutro jadę na wymianę oleju i zmianę oprogramowania aby móc samodzielnie włączać wypalanie filtra, zobaczymy jak to będzie dalej. Po tych 20 tys. z samochodu jestem bardzo zadowolony.
Mam kampera na Transicie MK8 2.0 2017 rok produkcji
mam przejechane 21 tys km ..... do auta wlalem juz ponad 120 ! litrow AdBlue
teraz pisze komunikat, ze zbliza sie wymiana oleju .......
Czas od czasu zapala sie komunikat ..... konieczne odwiedzenie serwisu - gasnie po kilku sekundach (pojawia sie zawsze na 6 biegu , przy niskich obrotach przy jezdzie pod gorke)
tomoking jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.