Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2017, 15:51   #1
Extanded Battery
ford::amateur
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 16-07-2017
Skąd: Warszawa Śródmieście
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 Tdci 130
Rocznik: 2000
Postów: 1
Exclamation Zmiana skrzyni biegów na Automatyczną

Witam.
Jestem nowy na forum także proszę o wyrozumiałość jeżeli w złym dziale udostępniłem post!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Mondeusza mk3 z 2000r z silnikiem 2.0 tdci 130hp
Problem mój polega na tym,że chciałbym z manualnej skrzyni biegów przejść na skrzynie automatyczną.. włożyłem juz troche pieniążków w tego forda i wszystko w najlepszym porządku w nim.. Co najlepsze wgl mi nie kopci ( TAK KAZDY SIE DZIWI)..
Teraz pytanie,czy opłacalny jest ten interes ze zmianą na automat? Dodam iż przebieg mojego forda to 270tyś.Po zmianie skrzyni biegów chce podnieść moc-wieksze turbo,ic,mapa itp..
Tylko czy warto i jaki koszt takiej usługi?
chcę wsadzić skrzynie conajmniej 6b no chyba,że to nie do ogarnięcia to 5b..
proszę o jasne odpowiedzi z góry dzięki!
pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 22-11-2022 o 19:48
Extanded Battery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 20:42   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 Zmiana skrzyni biegów na Automatyczną

Moja jasna odpowiedż, to koszt tego co zamierzasz zrobić, to dwukrotna wartość Twego pojazdu w chwili obecnej
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2017, 07:35   #3
xander119
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 2002
Postów: 83
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 Zmiana skrzyni biegów na Automatyczną

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja jasna odpowiedż, to koszt tego co zamierzasz zrobić, to dwukrotna wartość Twego pojazdu w chwili obecnej
Myślę że co najmniej trzykrotna. Chyba że trafi rozbitka za grosze z takim samym motorem w automacie i poprzekłada graty. Ale to też lekka nierozsądność wkładać tyle roboty w prawie pełnoletni samochód.
xander119 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2017, 08:18   #4
J@nkes
ford::expert
 
Avatar J@nkes
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: Lublin
Model: Fiesta ST
Silnik: 2.0
Rocznik: "12
Postów: 2,296
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 Zmiana skrzyni biegów na Automatyczną

Nie przesadzajcie, mysle ze w gratach to jakies 2500-3000zl a reszta to koszt przekladki No chyba ze sam zrobisz.

Bump:
J@nkes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 15:40   #5
adrek88
ford::amateur
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 17-02-2013
Skąd: mmz
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie 2005r, 2.0tdci 115KM, swap skrzyni

Witam
Potrzebuję informacji co potrzeba do przełożenia skrzyni z manualnej na automat. Proszę o nieocenianie opłacalności tylko konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam i z gory dziękuję za informację.
adrek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 23:30   #6
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: 2005r, 2.0tdci 115KM, swap skrzyni

Cytat:
Napisał adrek88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co potrzeba do przełożenia skrzyni z manualnej na automat
Zakładając, że dana wersja silnikowa wychodziła z automatem to odpowiednia skrzynia wraz z komputerem skrzyni konwerterem i kołem zamachowym oraz jego śrubami (nowymi), półosie, lewarek, wiązki elektryczne (albo przekładka albo dorobienie dodatkowych połączeń), chłodnica skrzyni z przewodami (i tu zależy, jeśli jest niezależna to zamontować w dedykowanym miejscu a jeśli wymiennik ciepła to trzeba go podpiąć jeszcze jakoś do układu chłodzenia, często z automatami były chłodnice wody z dodatkowymi wyprowadzeniami), często w automacie były także inne zegary ze wskaznikiem PRDN ewentualnie danego biegu (ale bez tego raczej ruszy), być może były inne poduszki skrzyni/silnika i oczywiście zaprogramowanie całości w ECU bądź też i w innych modułach bo musi być komunikacja ECU-sterownik skrzyni plus pewnie inne mapy. Chyba o niczym nie zapomniałem.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2023, 06:59   #7
adrek88
ford::amateur
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 17-02-2013
Skąd: mmz
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zmiana skrzyni biegów na Automatyczną

Witam
Odpowiedź mnie satysfakcjonuje, proszę o informację czy dokonam zmian w oprogramowaniu programem forscan czy potrzeba bardziej profesjonalny sprzęt? Nie da się przeprogramować licznika żeby współpracował że skrzynią? Pozdrawiam.
adrek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2023, 23:49   #8
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Zmiana skrzyni biegów na Automatyczną

Cytat:
Napisał adrek88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy dokonam zmian w oprogramowaniu programem forscan czy potrzeba bardziej profesjonalny sprzęt? Nie da się przeprogramować licznika żeby współpracował że skrzynią?
Raczej coś bardziej profesjonalnego, nie sadzę aby forscan to ogarnął, mogły być nawet różne wersje ECU dla automatu z dodatkowymi opcjami ale to wymaga weryfikacji. Forscan nie ma opcji edycji mapy limiterów itd.

Co do licznika pytanie czy posiada on wskaźnik PRND, w mk3 były chyba różne ekrany. Być może wystarczy wymienić soft w liczniku ale pewnie taniej i prościej jest go wymienić już nie mówiąc o braku wskaźnika/możliwych błędach potem.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , ford , mondeo mk3 , tuning , zmiana skrzyni


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.