Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2017, 00:34   #1
sebastiangora
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Rybnik
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi 125km
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu

Witam serdecznie,
Wczoraj przejechałem 600km autostrady, nie szybciej niż 120km/h. Głównie na 5 biegu, wciskając gaz, silnik się dusi, tak jakby nie dostawał paliwa. Gdy jechałem troszkę pod górę, często silnik ciągnął jedynie na minimalnym gazie, 100-110km/h max, przy wcisnięciu pedału odrobine mocniej zaczynał się dławić, wciskając pedał głębiej w ogóle nie było już o czym mówić, totalny hamulec. 1-2 bieg przyspiesza w miarę poprawnie. Na 3 biegu chwile przyspiesza i dostaje czkawki, 4 bieg jeszcze bardziej czuły na czkawkę, 5 jak wyżej.

Temat zbiegł się w czasie z piskiem spod maski,przy dodawaniu gazu słychać pisk, jakby pasek klinowy. Mechanik stwierdził, że pisk pochodzi ze sprzęgiełka sprężarki klimy i że to może wywoływać też takie objawy jak opisane powyżej.

Czy ktoś z was miał podobne doświadczenia? Przeglądałem fora, sporo jest o 2.0, niewiele o 1.8. Czytałem o EGR, zaworze (pod)ciśnienia turbiny ale problem dotyczy momentu gdy turbina się jeszcze nie włącza. Na 1 i 2 zaś dobrze ciągnie, turbina wg mnie działa ok.

Dopowiem jeszcze, że problem z dławieniem zaczął występować z końcem lata jednak dopiero przy prędkościach 150-160 wciskając gaz zdecydowanie głębiej niż teraz.

Dodam jeszcze, że samochód większość swoich kilometrów robi na autostradach.


Ostatnio edytowane przez sebastiangora ; 07-01-2017 o 08:41
sebastiangora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 04:56   #2
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu

Sprawdź turbinę, w moim się przycinała powodując podobne zachowanie,
Dodatkowo EGR zdiagnozuj, u mnie padł kompletnie i konieczna była wymiana na nowy, pech chciał, że w tym samym okresie.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 08:33   #3
sebastiangora
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Rybnik
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi 125km
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu

Cytat:
Napisał emte3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź turbinę, w moim się przycinała powodując podobne zachowanie,
Dodatkowo EGR zdiagnozuj, u mnie padł kompletnie i konieczna była wymiana na nowy, pech chciał, że w tym samym okresie.
Dzięki za wiadomość.
Co sugerujesz sprawdzić w turbinie? Tak się zastanawiam tylko czy to faktycznie może mieć związek z turbiną gdy dotyczy np właśnie na 5 biegu sytuacji gdy dopiero dotykam gazu, turbina jeszcze chyba wtedy nie pracuje?
Może się mylę. Czytałem o tym czujniku podciśnienia, by ewentualnie wymienić.

EGR - najprościej chyba zaślepić i sprawdzić jak się autko zachowa, prawda? Bo o czyszczeniu mowy raczej nie ma jako, że w 1.8tdci jest to jeden nierozbieralny element, tak też doczytałem w innych postach.
sebastiangora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 08:41   #4
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu

U mnie EGRa nie dało się już uratować,
A turbina się przycinała, objawiało się to takim właśnie spadkiem mocy w pewnych zakresach, pojawiała się taka "dziura", można było cisnąć w podłogę, a auto nie reagowało, dopiero po jakimś czasie łapał.
Podłączyliśmy komputer i w trakcie jazdy sprawdziliśmy ciśnienie, dopiero wtedy wyszło.
Na szczęście skończyło się na jej przeczyszczeniu i jest ok.

Ps. Nie znam się zbytnio na mechanice i opisuję jedynie jak było w moim przypadku, więc potraktuj to proszę jako sugestię, po prostu u mnie było podobnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 08:50   #5
sebastiangora
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Rybnik
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi 125km
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu

Cytat:
Napisał emte3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie EGRa nie dało się już uratować,
A turbina się przycinała, objawiało się to takim właśnie spadkiem mocy w pewnych zakresach, pojawiała się taka "dziura", można było cisnąć w podłogę, a auto nie reagowało, dopiero po jakimś czasie łapał.
Podłączyliśmy komputer i w trakcie jazdy sprawdziliśmy ciśnienie, dopiero wtedy wyszło.
Na szczęście skończyło się na jej przeczyszczeniu i jest ok.

Ps. Nie znam się zbytnio na mechanice i opisuję jedynie jak było w moim przypadku, więc potraktuj to proszę jako sugestię, po prostu u mnie było podobnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK, ale na czym polegała naprawa w temacie turbiny u Ciebie?
Ciekawy jestem czy to faktycznie turbina pomogła czy EGR, jedno i drugie ponoć może dawać podobne rezultaty.
sebastiangora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 10:01   #6
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu

Cytat:
Napisał sebastiangora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK, ale na czym polegała naprawa w temacie turbiny u Ciebie?
Ciekawy jestem czy to faktycznie turbina pomogła czy EGR, jedno i drugie ponoć może dawać podobne rezultaty.
Jedno jak i drugie może dawać ten objaw, czyszczenie turbiny pomaga ewentualnie jeśli na prawdę zawalona nagarem jest zmienna geometria a u Ciebie raczej nie jest bo jeździsz po autostradzie, najzdrowszy tryb dla silnika. Spójrz na ten EGR, a może to jakieś podciśnienie, no ciężko powiedzieć z tej pozycji.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 10:07   #7
sebastiangora
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Rybnik
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi 125km
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu

OK, a trop sprzęgiełka klimy? Oba problemy zbiegły się w czasie. Sprężarka popiskuje, spod maski słychać popiskiwanie tak jak przy ślizganiu się paska klinowego. Mechanik jako winne wskazał sprzęgiełko sprężarki klimatyzacji.

Czy ktoś miał może takie doświadczenia, że z powodu sprzęgiełka i większych oporów przyduszało silnik w taki sposób?
sebastiangora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 10:33   #8
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu

Cytat:
Napisał sebastiangora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK, ale na czym polegała naprawa w temacie turbiny u Ciebie?
Ciekawy jestem czy to faktycznie turbina pomogła czy EGR, jedno i drugie ponoć może dawać podobne rezultaty.
U mnie wszystko zbiegło się praktycznie w tym samym momencie.
Najpierw turbina, wymagała przeczyszczenia, dałem ją do serwisu zajmującego się turbo, na szczęście udało się uratować i koszt był niewielki.

Po trzech tygodniach (6 tyś. km) problem powrócił, dodatkowo masa czarnych chmur ciągnęła się za autem, okazało się, że tym razem to był EGR i tutaj na zaślepianie szans już nie było, konieczna była wymiana.
Za dużo jeżdżę, więc w używki raczej nie celowałem...

Cytat:
Napisał pawelforduser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u Ciebie raczej nie jest bo jeździsz po autostradzie, najzdrowszy tryb dla silnika.
Jak się okazało w moim przypadku nie jest to regułą, w ponad 90% są to trasy, w tym autostrady polskie i zagraniczne, a auta nie oszczędzam i na spalanie nie patrzę, 1-2 l paliwa więcej, to dla mnie dużo większe oszczędności czasowe niż dycha w portfelu, a i dla silnika zdrowiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 12:10   #9
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu

Cytat:
Napisał sebastiangora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK, a trop sprzęgiełka klimy? Oba problemy zbiegły się w czasie. Sprężarka popiskuje, spod maski słychać popiskiwanie tak jak przy ślizganiu się paska klinowego. Mechanik jako winne wskazał sprzęgiełko sprężarki klimatyzacji.

Czy ktoś miał może takie doświadczenia, że z powodu sprzęgiełka i większych oporów przyduszało silnik w taki sposób?
U mnie np. łożysko na kompresorze klimy huczy, jeżdzę z tym już jakiś czas...
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 11:10   #10
sebastiangora
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Rybnik
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi 125km
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu

Wracam do tematu.
Kolejne km za mną i sytuacja się pogarsza. Teraz nawet 2/3 bieg przy jeździe pod górę - dławienie silnika.
Im głębiej pedał gazu w podłogę tym bardziej dławi i w końcu zero ciągu, ujmując gazu ciąg powoli wraca.

Sprawdziłem odczyty mondka przy pomocy ELM327 OBD podczas jazdy:
- Ciśnienie w kolektorze dolotowym: na biegu nałowym +- 101 kPa, max 255kPa - nawet wtedy gdy gaz mocno wciśnięty i silnik się zupełnie dławi.
- MAF: na biegu jałowym przepływ powietrza +- 9g/s, przyspieszając widziałem max ponad 80g/s
- Ciśnienie paliwa (fuel rail preasure) - na biegu jałowym pokazuje +- 30,000 kPa, przyspieszając widziałem max 130,000 kPa, zaś przy dalszym wciskaniu pedału gazu, gdy silnik się dusi spadało nawet do 8,000kPa czyli 1/4 biegu jałowego.

Niebawem chcę odwiedzić mechanika i przyda się podpowiedź.
Czy macie jakieś sugestie co warto sprawdzić nie pakując się od razu w temat regenracji wtrysków, którym rzuci na wejściu mechanik?
Do głowy, biorąc pod uwagę to co napisali też powyżej koledzy przychodzi mi sprawdzenie:

Padły już wcześniej podpowiedzi:
1) sprawdzić EGR, ewentualnie zaślepienie i sprawdzenie jaki to ma wpływ na sytuację
2) Turbina - przycinanie - do czyszczenia ?
3) Filtr paliwa do wymiany
4) Przewody ciśnienia/podciśnienia - dziura?
5) MAP Sensor ??
6) Wlanie do baku preparatu do czyszczenia wtrysków common raily, jakieś konkretnej firmy. Używam paliwa premium, ale problem trwa od wielu tygodni, autko tankowane na różnych stacjach.

Ostatnio edytowane przez sebastiangora ; 20-01-2017 o 20:23
sebastiangora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.