Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2017, 11:44   #1
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Długo utrzymujące się wysokie obroty po zimnym rozruchu

Witam!

Odpaliłem dzisiaj fiestę 1.0 EB na dość silnym mrozie (-15 stopni). Samochód postał sobie pod chmurką około 1,5 dnia (w czwartek późnym wieczorem skończyłem jazdę, piątek odpoczywał).

Zapłon, poza lekkim "krztuszeniem" na początku poszedł bez większych problemów, jednak mam wątpliwości co do jednej kwestii. Po zapłonie silnik od razu wskoczył na 1500 obr./min. O ile na początku ta wartość mnie nie zdziwiła, tak utrzymywała się przez ponad 5 minut - w tym czasie drapałem szyby, a silnik zdołał się rozgrzać do jednej kreseczki...
Zwykle, nawet w czasie mrozów wystarczało max 1,5 minuty, żeby obroty w silniku spadały do nieznacznie ponad "tysiaka".
Natomiast w tym przypadku dopiero odpalenie odmrażania przedniej szyby gwałtownie zmniejszyło obroty i wtedy rozpocząłem jazdę.
Czy tak długie utrzymywanie się 1500 obr./min jest normalnym zjawiskiem, no i czy przypadkiem nie zaszkodzi to turbo?
Może moje obawy są przesadzone, ale to moje pierwsze auto z turbo, więc prośba o komentarz, co o tym myślicie.
Pozdrawiam!

Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 14:43   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Długo utrzymujące się wysokie obroty po zimnym rozruchu

Do wiosny wytrzyma, znikną mrozy, a wraz z nimi, problem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 15:42   #3
Kruszon91
ford::average
 
Avatar Kruszon91
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Długo utrzymujące się wysokie obroty po zimnym rozruchu

Podejrzewam, że to ssanie i komputer widział że jeszcze mu jest potrzebna wyzsza wartośc obrotów do rozgrezania jednostki. Prawda jest taka, że dzsiejszy mróz był nie podobny do panujących u nas na ogół temperatur minusowych.
Notabene u mnie było -29, zgodzisz sie ze mną ze to nie normalna u nas temperatura patrząc wstecz na ostanie parę lat. Dlatego też i jednostka sie dłużesz ogrzewa
Kruszon91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 23:29   #4
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: Długo utrzymujące się wysokie obroty po zimnym rozruchu

Zgadzam się, temperatury są powalające, choć w mojej okolicy było -21 (teraz idzie na rekord -24).
Dziś późnym wieczorem postanowiłem jeszcze raz odpalić i przegonić autko. Zapłon poszedł identycznie jak opisałem w pierwszym poście, lecz tym razem nie zmalały obroty, gdy uruchamiałem systemy elektryczne (tj. do rozmrażania szyb). Zamiast tego po prostu zacząłem jechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najpierw powolutku po okolicy, max 30 km/h, a gdy silnik lekko się rozgrzał, to wtedy wyjechałem na miasto i zaliczyłem kilkanaście kilometrów.
Będę powtarzać, aż mrozy osłabną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 06:54   #5
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Długo utrzymujące się wysokie obroty po zimnym rozruchu

Cytat:
Napisał Ecoboostek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamiast tego po prostu zacząłem jechać Najpierw powolutku po okolicy, max 30 km/h, a gdy silnik lekko się rozgrzał, to wtedy wyjechałem na miasto i zaliczyłem kilkanaście kilometrów.
Jeszcze co światła wychodź z auta i obiegnij je 2 razy. Dodatkowo ubij trzy świnie dla pomyślności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co Sobie ludzie nie wymyślą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest zima to musi byc zimno jak mawiał klasyk.
Nic Ci się z tym autem nie stanie. Przesadna troska...
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 08:38   #6
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: Długo utrzymujące się wysokie obroty po zimnym rozruchu

Świnie zabija mój dobry znajomy rzeźnik (ps. nie ten, co go zamknęli za gangsterkę).
Kolego drogi, skoro tak Cię bawi jazda 30 km/h, to proponuję Ci pokonać oblodzoną nawierzchnię z większą prędkością. Jak nie wydzwonisz w inne auto, znak, czy do rowu, to postawię Ci skrzynkę wódki...
Ok, może trochę za bardzo się rozkręciłem, ale dla mnie auto to nie tylko zabawka, do której wystarczy lać paliwo i deptać gaz do podłogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 09:58   #7
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: Długo utrzymujące się wysokie obroty po zimnym rozruchu

A tak myślę że humoru i żartów nie za wiele i nie ma sie czego dąsać.Z tym rozruchem na silnym mrozie to juz nie żarty - mój koleżka ,sasiad, tak załatwił Audi - próbujac szybko rozgrzać autko zaczoł mu ''gazowac''intensywnie-po chwili - zagrzechotało, coś strzeliło i silnik ''pokazał kopyto'' - tak mu się spieszyło,i 3 tys do tyłu,- okazało się że urwał sie grzybek na zaworze, dostał sie do cylindra i po zawodach-metal na mrozie to kruche szkło,napisałem to ku przestrodze,tym młodym niecierpliwym.

Ostatnio edytowane przez marko52 ; 08-01-2017 o 11:51 Powód: poprawka
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 20:09   #8
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: Długo utrzymujące się wysokie obroty po zimnym rozruchu

Cytat:
Napisał Ecoboostek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się, temperatury są powalające, choć w mojej okolicy było -21 (teraz idzie na rekord -24).
Dziś późnym wieczorem postanowiłem jeszcze raz odpalić i przegonić autko. Zapłon poszedł identycznie jak opisałem w pierwszym poście, lecz tym razem nie zmalały obroty, gdy uruchamiałem systemy elektryczne (tj. do rozmrażania szyb). Zamiast tego po prostu zacząłem jechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najpierw powolutku po okolicy, max 30 km/h, a gdy silnik lekko się rozgrzał, to wtedy wyjechałem na miasto i zaliczyłem kilkanaście kilometrów.
Będę powtarzać, aż mrozy osłabną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie przyjemnie było to przeczytać, nie każdy umie dbać o auto i pielęgnować żeby służyło, oby tak dalej a reszta zazdrości nowego ecoboosta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 17:13   #9
merkaba12
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2015
Model: fiesta mk6
Silnik: 1,3
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: Długo utrzymujące się wysokie obroty po zimnym rozruchu

latem to i 2 km i mam temperature na 90 a teraz to muszę prawie 7 km przejechać ale
merkaba12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 22:43   #10
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Długo utrzymujące się wysokie obroty po zimnym rozruchu

Ja nie bardzo rozumiem tego "Będę powtarzać, aż mrozy osłabną"
Ale niby po co ?? Moja żona ma Fiestę 1.0EB już 23 mies. Gdy postawi auto w piątek południe to przez sobotę i niedzielę auto stoi na podwórku. W poniedziałek rano wsiada odpala czeka 2-4 min na lekkie odmrożenie szyb i w drogę. Mrozy mieliśmy do -23 st. Poco jeździć co wieczór skoro po 3-4h silnik wróci do stanu temp. przed uruchomieniem.
bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.