Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2015, 15:38   #11
PRZEMO.A
ford::beginner
 
Imię: PRZEMYSŁAW
Zarejestrowany: 12-02-2013
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo mk4
Silnik: Duratec HE 2.0 PFI (145PS)
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

Dzięki wszystkim za sugestie,przeszło dzięki naszej wspaniałej zimie,pozdrawiam

PRZEMO.A jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 08:27   #12
karpkiller
ford::beginner
 
Avatar karpkiller
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 05-10-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo, było Mk4, jest Mk5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

Odświeżę nieco temat bo właśnie mnie też to dopadło. Zeszłą zimę przejeździłem bez problemu, a teraz przy pierwszym mrozie -5 stopni wyskoczył mi komunikat drzwi pasażera otwarte (chodzi o prawe przednie). Lusterka mi się składają bez problemu i szyba też się otwiera, ale nie mogę zamknąć samochodu centralnym. Oczywiście po jakiś 20-25 minutach jazdy jak się wszystko zagrzeje to wraca do normy więc raczej nic nie jest uszkodzone (a jak schłodzi to znowu od nowa komunikat) Macie jakieś sugestie co trzeba przesuszyć aby nie mieć tego problemu? Dodatkowo mam pytanie czy ktoś wie jak zamknąć bagażnik? Na siłę ręcznie mogę pozamykać wszystkie drzwi - chociaż przy odbijającym centralnym te od kierowcy muszę kliknąć kilka razy - ale bagażnik nadal pozostaje otwarty z tego co zauważyłem - jest jakaś ręczna blokada zamka?
karpkiller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2017, 13:55   #13
rzemyk34
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-07-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

Cytat:
Napisał molin1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja miałem taki przypadek że prócz tego że nie mogłem z pilota zamknąć drzwi, komunikat też miałem żedrzwi otwarte, to nie działała mi elektryka całego boku ( drzwi od kierowcy i pasażera ), nie działały mi na tym boku też szyby elektryczne

okazało się że to jakiś przekaźnik poszedł - 150zł i jechałem dalej .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

oczywiście byłem w firmie "krzak" a nie w serwisie.....
Witam. Mam dokładnie tak samo. Czy wiedzą państwo jaki to jest dokładnie przekaźnik? Dodam, że sprawdziłem wiązkę i jest ona ok
rzemyk34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 10:52   #14
fill74
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Model: mondeo titanium
Silnik: 1998cm
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

Witam
podłączę się pod temat dziś właśnie też podobny przypadek mi się zdarzył-otóż nie zamykają się drzwi -komunikat że są otwarte drzwi a przy okazji przestały działąć szyby nie otwierają sie elektrycznie??\\
ma ktoś jakieś dodatkowe rady i sugestie?
fill74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 13:01   #15
kris8484
ford::average
 
Avatar kris8484
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 175KM 395NM
Rocznik: 10.2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

Cytat:
Napisał fill74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
podłączę się pod temat dziś właśnie też podobny przypadek mi się zdarzył-otóż nie zamykają się drzwi -komunikat że są otwarte drzwi a przy okazji przestały działąć szyby nie otwierają sie elektrycznie??\\
ma ktoś jakieś dodatkowe rady i sugestie?
wd na zamek i powinno puscic. do szyb sprawdz bezpiecznik jak jest ok to jezeli masz miernik to sprawdz czy jest tam napiecie. ewentualnie sciagnac boczek bo moze sie kostka odpiela? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kris8484 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 22:54   #16
kzmuda1
FCP member
 
Avatar kzmuda1
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-12-2012
Skąd: Nowa Dęba
Model: wszytkie fordy 2,7 lubie , Mach-e podstawa
Silnik: TDCI PB , obecnie 2.0 ecobost 243
Rocznik: 2020-----2023>>>>>
Postów: 430
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

a ja ostatnio robiłem mk4 z taką przypadłością , winny był kabel na łączeniu drzwi ze słupkiem , ten w gumie , urwał się , przegnił , raz łączył , raz nie łączył,
sugestia, ściągnąć boczek odkręcić głośniczek, mierniczek i badamy od kości od slupka do środka drzwi "co prawda gumę trzeba rozciąć bo jest jakoś zaprasowana zgrzana jeśli wyjdzie przerwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum."
nie działały , el szyby , central, zamek, komp nie widział zamka etc itc, tak wiec chłopaki miernik, nożyk , lutownica i do roboty jbc

Ostatnio edytowane przez kzmuda1 ; 02-03-2017 o 22:56
kzmuda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2017, 09:23   #17
fill74
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Model: mondeo titanium
Silnik: 1998cm
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

witam\
Sprawa już załatwiona-przyczyną był uszkodzony kabel w prawych drzwiach nie podawał dalej
elekrtyk szybko to opanował a przy okazji też skasował.....
fill74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2018, 13:05   #18
mpyt
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-10-2011
Skąd: Wołów
Model: mondeo
Silnik: Duratorq 2.0L
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

MK4, kombi, system bezkluczykowy. Nie działa centralny, sygnalizacja otwartych drzwi kierowcy. Wszystkie drzwi mogę zamknąć ryglując ręcznie. A co z bagażnikiem? nie mogę tam nic znaleźć. Czy jest jakiś sposób aby awaryjnie zamknąć bagażnik?
mpyt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 19:36   #19
Jagiel234
ford::amateur
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 10-01-2019
Skąd: Włoszakowice
Model: Mk4 2.0 tdci mondeo
Silnik: 1997
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

U mnie wygląda to tak że gdy temperatura jest dodatnia wszystko chodzi jak należy... Natomiast gdy temperatura spadnie poniżej zera odrazu komunikat o drzwiach... Po nagrzaniu kabiny i kilkunastu kilometrówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..problem znika... Czy to możliwe że to zamek w drzwiach..
Jagiel234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2019, 02:51   #20
oiram13
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

Ja również mam podobny problem ale z domknięciem drzwi kierowcy i przedniego pasażera przy minusowych temperaturach. Poprzedniej zimy nie było problemu a ostatni raz myłem mondzia we wrześniu. Po kilkunastu minutach grzania bez jazdy wszystko wraca do normy. Spróbuję posmarować (napsikać) smaru tak jak radził szaqall111 do 3 otworów po śrubach, jak nie pomoże to trzeba będzie zdjąć boczki i wyczyścić cały mechanizm zamków. Chyba że macie inne pomysły, mniej inwazyjne.
Czy ktoś ma instrukcje lub filmik jak dostać się do zamka z cięgnem drzwi kierowcy, aby nic nie połamać lub urwać?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oiram13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drzwi , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.