Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2016, 14:39   #1
gocek
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: Międzybrodzie Bialskie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0TDCI 176KM 399Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu

Witam, jakiś czas temu zauważyłem że dpf wypala się co 200km, więc stwierdziłem że do wywalenia i przy okazji Chip. Jedyna słuszna decyzja udać się do HEKO. Dpf wywalony schamowanie auta i Heko mówi że trochę dużo dymu na serii zrobiliśmy soft dymu więcej się jeszcze pokazało. stwierdziliśmy że może nieszczelność malutka gdzieś, ale już w domu pooglądałem wszystkie rury i nie ma śladu zapocenia nic, wyczyściłem filtry w zaworkach profilaktycznie, w przepustnicy również czujnik wyczyściłem i dalej to samo tzn. przy przyśpieszaniu jest sporo czarnego dymu (przy spokojnej jeździe dymi nie wiedać w wstecznym) widać nawet przy 200km/h jak się odbija od asfaltu, Egr został zaślepiony błędów zero.

Heko mówił że można wtryski wymienić spróbować, ale używki to ok 1000zł za kpl., kolejna rzecz to gdyby to były wtryski to auto by nie miało problemu z zapalaniem i poszarpywania??

ma ktoś jakieś pomysły które mogę sprawdzić zanim kupie wtryski??


Auto wyszło 176KM i 399Nm
zrobiłem teraz trasę 1600km i 0 problemów dym jak byl tak jest


Pozdrawiam
Krzysiek


Ostatnio edytowane przez gocek ; 07-08-2016 o 22:25
gocek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2016, 14:46   #2
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu

A przed wywaleniem dpfa też dymił ? Jeśli nie to odpowiedź jest prosta.
Dziś jechałem za 2-3 letnim smax i walił na czarno jak z pieca. Z PDFem chyba nie powinno tak być ?
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2016, 14:59   #3
gocek
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: Międzybrodzie Bialskie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0TDCI 176KM 399Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu

DPF wyłapywał to dymienie w 80% rzadko widziałem w lusterku dym (a nie powinienem go widzieć chyba w ogóle), tylko że nie powinien wypalać się po 200km wcześniej wypalał się po 500-600,
gocek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2016, 22:19   #4
Litwa525
ford::average
 
Avatar Litwa525
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 09-03-2016
Skąd: Kalisz
Model: Ford Mondeo Mk 3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 23.12.2004
Postów: 86
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu

U mnie w mk3 nie szarpal tylko przydymiał, kopcil wręcz i poleciały wszystkie wtryski po naprawie koniec. Tylko u mnie nie ma pdfa...znajomy mechanik kiedyś mi mówił że po wywaleniu pdfa cze egr w kompie blokuje się kontrolke żeby nie pokazywał błędu. I podobno po czymś takim obojętnie co się będzie działo z autkiem to kontrolka silnika nie wyskoczy nie wiem ile w tym prawdy to tylko taka moja myśl

Ostatnio edytowane przez Litwa525 ; 07-08-2016 o 22:25
Litwa525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2016, 22:30   #5
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu

Jak na serii kopci to raczej wtryski, @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wie co mówi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., na pewno by cię nie pchał w koszty na pałę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2016, 22:34   #6
gocek
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: Międzybrodzie Bialskie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0TDCI 176KM 399Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu

kontrolki nie mam zablokowanejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo w między czasie egr elektronicznie się rozsypał i po odpięciu go, wali kontrolką silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a powiedz auto jeździło normalnie z tymi wtryskami?? bo u mnie zero objawów tylko dymi jak lokomotywa, jest plus bo na autostradzie nikt nie trzyma mi się ogonaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale to dymienie....

mrk26 jeszcze przepływkę zweryfikuję podmienię z innego bo dziwi mnie fakt gdy powoli w miarę przyśpieszam dymu nie ma nawet jadąc non stop 160 -170km/h oczywiście po prostym

Ostatnio edytowane przez gocek ; 07-08-2016 o 22:37
gocek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2016, 22:36   #7
Litwa525
ford::average
 
Avatar Litwa525
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 09-03-2016
Skąd: Kalisz
Model: Ford Mondeo Mk 3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 23.12.2004
Postów: 86
Domyślnie Odp: 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu

Tylko przy przyspieszaniu miałem zasłonę dumna za sobą jak wyrównane czy to było sto czy 200 dymienie ustawalo. Tak to było lekko klepanie słychać na zimnym potem też na ciepłym ale tak to nie falowaly obroty nie wyrzucił sprezynka aż się nie rozliczamy tak że wyrzucił sprezynke i poszły do wymiany...

Ostatnio edytowane przez Litwa525 ; 07-08-2016 o 22:40
Litwa525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2016, 23:31   #8
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu

Jak byś nie miał zaślepionego egr-a to byśmy mogli po zgadywać jeszcze parę postów, ale że masz zaślepiony to raczej zakres opcji jest nie wielki, jak nie chcesz kupować nowych to wyjmij te co masz i daj do sprawdzenia, co do przepływomierza to raczej małe szanse że to będzie przepływomierz zwłaszcza że masz auto wyhamowane. Co do odpalanie to jak najbardziej może dobrze odpalać, bo nie koniecznie wszystkie wtryski mogą być o kant pupy, może być jeden wadliwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2016, 12:01   #9
gocek
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: Międzybrodzie Bialskie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0TDCI 176KM 399Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu

Egr Heko zaślepił własnie po to by ograniczyć dymienie, to w takim razie pierwsze co zrobię to wtryski na stół może coś pokaże...
gocek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2016, 19:46   #10
zal3wa
ford::amateur
 
Avatar zal3wa
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 08-11-2015
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu

Cytat:
Napisał gocek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Egr Heko zaślepił własnie po to by ograniczyć dymienie, to w takim razie pierwsze co zrobię to wtryski na stół może coś pokaże...
Gocek daj znać co to wyszło. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo u mnie to samo - przy przyśpieszaniu kopci. Dpf wycięty, mapy porobione, auto shamowane. Jedyna różnica to taka, że EGR-a nie mam zaślepionego (powalczę z tym w weekend). Auto normalnie pracuje, brak falowania, odpala bez problemów.
zal3wa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , egr , kopcenie , mondeo mk4 , tdci , turbina , wtryski


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.