Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2019, 15:13   #11
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Mój nie jest jeszcze zablokowany do produkcji, a planowana produkcja to maj. Z tego co wiem od momentu zablokowania mija dokładnie miesiąc do samej produkcji, a potem ok 3 tygodnie do dostarczenia do PL z Saarlouis.
Jeżeli początkiem kwietnia nie będę miał wyznaczonej daty produkcji to odwołuję zamówienie. Tak jestem z nimi umówiony, nie będę czekał na focusa w nieskończoność i kombinował z kosztami i Vatem...

Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 15:52   #12
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

To na 99% możesz już rozglądać się za innym samochodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 16:22   #13
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał damiancd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, do Mazdy 3 ma wejść nowy silnik 182KM z kompresorem, za 3-4 miesiące powinien być - według mnie strzał w stopę z wypuszczaniem tego 122KM jeszcze z 6 biegowym automatem, mogli się już wstrzymać z wypuszczeniem modelu do czasu wyjścia tego 182KM.
Tylko, że Mazda 3 z mocniejszym silnikiem będzie jeszcze droższa. W internecie są już dostępne wstępne cenniki:
2.0 181KM, manual, wersja KANJO (druga od dołu, ta z automatyczną klimą) prawdopodobnie wystartuje od 118 tysięcy. Do tego lakier metalik i mamy 120-121. Nawet nie wiem czy w tej wersji będą choćby elementy skóry na tapicerce albo koła przynajmniej 17-calowe. Trzecia wersja (HIKARI) to już 124 tysiące + 2-3 za lakier. I to wszystko za kompakta, który nawet z mocniejszym silnikiem wcale nie będzie wyścigówką...
Cytat:
Napisał damiancd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam odbiór na 31 lipca, ale patrząc po ostatnich rewelacjach, że auto dopiero po 4 miesiącach wchodzi na produkcje to dopytuje co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytaj, pytaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja zamówiłem samochód ledwie 2 tygodnie temu, więc powodów do niepokoju jeszcze nie mam (i oby tak zostało do samego odbioru).
Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój nie jest jeszcze zablokowany do produkcji, a planowana produkcja to maj. Z tego co wiem od momentu zablokowania mija dokładnie miesiąc do samej produkcji, a potem ok 3 tygodnie do dostarczenia do PL z Saarlouis.
Jeżeli początkiem kwietnia nie będę miał wyznaczonej daty produkcji to odwołuję zamówienie. Tak jestem z nimi umówiony, nie będę czekał na focusa w nieskończoność i kombinował z kosztami i Vatem...
Można wiedzieć, kiedy złożyłeś zamówienie? Sorry, jeśli to już gdzieś padło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pytam, bo jeśli od zablokowania do dostarczenia do PL mijają ok. 2 miesiące, to moim zdaniem 1-2 miesiące oczekiwania na blokadę (czyli 3-4 na odbiór) nie są wcale jakimś zaporowym terminem. W Renault czy Kii też trzeba mniej więcej tyle czekać na samochód z produkcji. Co innego fuji, jemu faktycznie możemy wszyscy współczuć, bo sytuację ma nie do pozazdroszczenia. Przynajmniej tyle dobrego, że widzi światełko w tunelu, bo jego Focus wreszcie się produkuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 17:48   #14
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ja złożyłem zamówienie 11.03 więc też nie mam jeszcze niby powodów do obaw, ale patrząc na zamówienie kolegi fuji, obawy mam. Bo zakładając że jest takich "fuji" więcej, to najpierw pójdą do produkcji zaległe auta. Domniemywam ze problem dotyczy tylko wersji 1.5 EB z A8, bo inne klepią ponoć planowo. Na fiestę czekałem 3 miesiące wliczając w to przerwę wakacyjną w fabryce. Dlatego, jeżeli zablokują moje auto do produkcji początkiem kwietnia, to teoretycznie wyprodukuje się początkiem maja i dojedzie do PL początkiem czerwca. Daję sobie czas do 15.04 na status "zablokowany do produkcji". Jeżeli po tym terminie moje zamówienie będzie nadal otwarte to szukam czegoś innego z placu i raczej nie będzie to focus. Nawydziwiałem w zamówieniu i raczej na pewno nie dostanę nawet podobnej konfiguracji, więc pewnie łatwiej o nią będzie u konkurencji.
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 18:13   #15
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawydziwiałem w zamówieniu i raczej na pewno nie dostanę nawet podobnej konfiguracji, więc pewnie łatwiej o nią będzie u konkurencji.
Hehe... To tak jak ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie problem jest niestety ten, że nie bardzo widzę ewentualną konkurencję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No nic, mam nadzieję, że problem nie dotyczy zamówień z manualną skrzynią biegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 18:20   #16
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

W moim przypadku jak nie dostanę konkretnej rekompensaty to prawdopodobnie zrezygnuję i albo zamówię ST albo poszukam czegoś innego.
P.S. Ponoć Focus ST ma być produkowany od maja i wtedy będzie możliwe składanie zamówień na wersje z manualną skrzynią biegów. 7-biegowy automat ma być od października.
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 19:42   #17
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Walcz o rekompensatę i to już. Później się to rozejdzie po kościach i im odpuścisz. Niech teraz Ci podpiszą papier że za każdy dzień zwłoki od 15.03 rabatują auto 35zl, czyli tyle ile tracisz na podatkach. Ciekawe co powiedzą...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 07:33   #18
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Walcz o rekompensatę i to już. Później się to rozejdzie po kościach i im odpuścisz. Niech teraz Ci podpiszą papier że za każdy dzień zwłoki od 15.03 rabatują auto 35zl, czyli tyle ile tracisz na podatkach. Ciekawe co powiedzą...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Powiedzą, żeby się bujał. Umowa podpisywana przy zamówieniu chroni interesy dealera. Co mnie zresztą trochę nie dziwi, bo nie mają kompletnie wpływu na fabrykę.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 07:56   #19
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ale z tego co rozumiem, umawiasz się z dealerem, nie z fabryką. Jak umówisz się z mechanikiem, że naprawi Ci samochód w ciągu 3 dni bo masz ważny wyjazd, a jego dostawca da ciała i części zamiennych nie wyśle na czas, to do kogo będziesz miał pretensje? Do mechanika który się nie wywiązał, czy do jego dostawcy?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 08:32   #20
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Oczywiście masz rację - umawiasz się z dealerem. Samochodu nie ma i co? Każesz mu go wyczarować? Z mechanikiem podobnie - jak nie zrobi to nie zrobi. Może dać Ci samochód zastępczy - o ile go będzie miał. Tutaj podobnie...

Tak jak pisałem, umowa chroni interesy dealera i formalnie rzecz biorąc, jedyne co można w takiej sytuacji zrobić to zrezygnować z zamówienia. To czy salon to jakoś zrekompensuje to kwestia jego dobrej woli. Żądanie w takim momencie jakiś odsetek za zwłokę jest absurdalnym pomysłem. Pomijam fakt, że w tych salonach pracują zwykli ludzie, którzy nikomu nie robią na złość i pasowałoby się wykazać trochę zrozumieniem, bo goście są po prostu bezradni i w żaden sposób nagle nie wyczarują tego samochodu.

Osobom prowadzącym DG radzę na przyszłość zachować pewien bufor przy zamawianiu samochodu i nie planować tego na styk, to później nie będzie płaczu o uciekające podatki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jak trzeba na już, to lepiej brać to co stoi na placu.

Ostatnio edytowane przez mskgs ; 27-03-2019 o 08:36
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.