Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2016, 14:53   #21
daverro
ford::beginner
 
Imię: Laik
Zarejestrowany: 16-09-2016
Model: ford focus mk2
Silnik: 1,6 115
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem

witam witam, więc tak: zakupiłem oryginalne o-ringi w serwisie na zamówienie, koszt jednej sztuki 20zł. z tego co widać a podgrzałem go trochę to nie widzę wycieków, ale to się okaże za pare dni jak będzie samochód kursowałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wsadziłem uszczelkę na płynie do naczyń w szerszą rurkę mam nadzieje że będzie to trzymaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zacisków nie kupowałem dałem te co były.. wcześniej zakładałem uszczelki nie oryginalne to był z nimi problem aż uszkodziłem (wymiar niby ten sam ale nie ten samGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) polecam zakupić oryginał, bez problemu weszło jak w masełko..a jeszcze do jednego forumowicza co się wypowiadał- że druga rurka jest od klimy to jest w błędzie.. ponieważ ta druga rurka to powrót z nagrzewnicy
dzięki za info
pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez daverro ; 22-09-2016 o 20:02
daverro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 14:37   #22
marcinsztandur
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2016
Model: focus
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem

Witam,
Mam ten sam problem i próbowałem wymienić ten oring ale powiem wam szczerze że nie mogę rozdzielić tych rurek, powiedzcie mi czy trzeba odłączać węże w komorze silnika żeby rozdzielić te aluminiowe rurki czy nie?
marcinsztandur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 08:31   #23
fufok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2014
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.6L Duratec-16V Ti-VCT 115PS
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem

witaj
węży w komorze silnika nie rozlaczaj nie ma sensu.
Ja płaskim śrubokrętem podważałem na boki na łączeniu rurek i w końcu się rozkleiły.
Aha NIE ODKRĘCAĆ KORKA na zbiorniku wyrównawczym.
Pomaga wyjęcie schowka i rozłączenie skrzynki bezpieczników. Przy łączeniu rurek przydaje się klucz płaski taki żeby złapać nim krawędź wybrzuszenia na rurze i dociągać do drugiej rury.
Oringi można kupić za ok 40 gr w sklepie z lożyskamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak rurki uparcie przez godzinę nie chcą się połączyć i jesteście czerwoni z wściekłości jak płyn chlodniczy to zamiast kląć warto się pomodlić - przerobiłem na własnym przykładzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na ostatnim foto jest już założony nowy oring w wybrzuszeniu górnej rury - ktoś pisał że można na płaska dolną rurę zakładać ale to nie tędy drogaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20160822_180021.jpg (83.9 KB, 487 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20160822_173321~01.jpg (88.7 KB, 460 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20160822_173027.jpg (95.7 KB, 531 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20160822_192856.jpg (93.6 KB, 535 wyświetleń)
fufok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2016, 11:50   #24
barp21
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-12-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Nagrzewnica

Cześć,

W moim MK2 1.6 benzyna chłodnica nagrzewnicy jest do wymiany.
Po stronie pasażera jest konkretnie mokro no i płyn trzeba często dolewać do chłodnicy. Powiedzcie mi gdzie to można kupić? Ze względu na ilość pracy żeby to wymienić zależy mi na pewnej części. Tylko ASO czy są jakieś inne godne polecenia źródła?
barp21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 20:27   #25
Remi15
ford::beginner
 
Imię: Remigiusz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: UK
Model: focus c-max zetec
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem

Witam
Dokopałem się do tego postu i z góry dziękuję :-) Porada jest bezcenna.
W żony fordzie przez ostatni tydzień dolewałem codziennie płynu chłodniczego (0.5litra dziennie) tak szybko ubywało i nie mogłem znaleźć przecieku, nawet kupiłem nową pompę wody z zamiarem wymiany, na wypadek gdyby ubywało w formie pary podczas jazdy.
W ostatnim momencie znalazłem ten post i faktycznie, plastikowa zapinka była odpięta i oring kompletnie zniszczony. Pod chodnikiem był istny basen, przynajmniej 4 litry tam pływały i zapewne kolejny litr w chodniku (filc).
Remi15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 23:35   #26
sek5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2010
Skąd: P-ń
Model: FOCUS 2
Silnik: 1.6 i 16V Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2005 XII
Postów: 10
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem

Witam,
Czy trzeba spuścić płyn z chłodnicy? Pytam bo auto mam w garażu i ciężko od dołu coś zrobić. Ile płynu wyleci z tych rurek? A może ktoś to robił bez spuszczania płynu. Będę wdzięczny za sugestie.
sek5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 17:40   #27
Remi15
ford::beginner
 
Imię: Remigiusz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: UK
Model: focus c-max zetec
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem

Cytat:
Witam,
Czy trzeba spuścić płyn z chłodnicy? Pytam bo auto mam w garażu i ciężko od dołu coś zrobić. Ile płynu wyleci z tych rurek? A może ktoś to robił bez spuszczania płynu. Będę wdzięczny za sugestie.
Właśnie skończyłem to robić. Strzykawką wyssałem ze zbiorniczka wyrównawczego ile się dało i rozłączyłem rurkę. Poleciało kilkanaście mililitrów ale i tak podłoga była już wcześniej cała zalana więc nie miało to dla mnie znaczenia. Jak podłożysz dużo papieru kuchennego to powinno wyłapać wszystko z rurki. Teraz wyciągnąłem cały chodnik, żona sobie go w ogrodzie wyprała i teraz będzie się suszył przez parę dni :-)

Jeszcze jeden mały TIP, sporo ludzi pisało na forum że mieli kłopot z zapięciem tej plastikowej mocującej opaski po wymianie oringa. Ta opaska jest kierunkowa, musisz się upewnić że założyłeś ja na rurkę dobrą stroną.

{NA DRUGI DZIEŃ}
Niestety łącze ciekło :-( Kupiłem oryginalny o-ring (£4,15) rozbój w biały dzień, no ale myślę sobie przynajmniej nie będę miał problemów z przeciekiem. Strasznie się rozeźliłem równie dobrze mogłem wsadzić uniwersalny o-ring za £0,20.
Wywaliłem tą plastikową zapinkę, która i tak nie zaciska jak trzeba (jest dosyć luźna) wymodziłem coś takiego
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przynajmniej teraz nie cieknie. UFFF

Ostatnio edytowane przez Remi15 ; 03-12-2016 o 14:52
Remi15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2016, 17:17   #28
PatrykPP
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 21-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem

Ja w tym roku zmieniłem płyn na ten od max master, skusił mnie ich konkurs, bo można fajne nagrody wygrać. A co do samego płynu to jakoś przednia.
PatrykPP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 21:24   #29
mledzioml
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2017
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem

Czy będzie pasować chłodniczka bez tych łączeń? Tzn to jest chyba od modelu po lifcie. Poza tym jak odkręcić podszybie? Bo muszę wyjąć te rurki które zostały a nie idzie tam ręki włożyć żeby odczepić te stare.

Bump:
mledzioml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 22:07   #30
haj
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2016
Skąd: London
Model: Focus
Silnik: 100km
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem

Mam pytanie - jeśli przecieka nagrzewnica a nie łączenie i oringi to czy zastosowanie jakiegoś uszczelniacza pomoże doraźnie? Powiedzmy na miesiąc? Wiem, że to świństwo ale nie mogę sobie pozwolić chwilowo na uziemienie Foki na 3 dni (nie mówiąc już o wydatku 800zł znienacka)
haj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.