Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2018, 18:35   #1
markos17
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2013
Model: Ford
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie wybieranie biegów po wymianie sprzęgła

Ostatnio zaczęło mi się kończyć sprzęgło, zaczęło się ślizgać przy 4-5biegu na trasie. Umówiłem się na wymianę całego zestawu. Sachs sprzęgło,dwumasa, wysprzęglik. Zakład wymienił komplet, przy okazji również rzekomo profilaktycznie 2l oleju w skrzyni. Trochę mnie to zdziwiło, ale pomyślałem że może dobrze, że przy okazji to zrobili.
Wyjeżdżam spod zakładu, wszystko ok i po ok. 500m nagle nie mogę wrzucić nic poza 1 i 2biegiem, nawet luz. Tylko góra-dół 1 i 2.
Podjechałem z powrotem, mechanik zauważył, że wypadła linka od skrzyni. Następnego dnia jak odbierałem, to powiedzieli że jeden zaczep się poluzował, ale zastosowali jakieś obejście (obok mechanika jest tokarz i coś tak wykombinował). Przejechałem się kilkaset metrów, wszystko było ok, więc podziękowałem. Wsiadam, odpalam silnik, próbuję wrzucić trójkę i dupa. Samochód został znowu w warsztacie, tym razem odpowietrzyli sprzęgło i miało być dobrze. Niestety dalej do końca nie jest.

Zauważyłem, że na luzie biegi wchodzą bez problemu. Odpalam silnik i pojawia się opór, bardzo ciężko wrzucić jakikolwiek, czuć duży opór. Pomaga jeśli odpuszczę trochę pedał od podłogi. Jadę i po chwili wszystko chodzi elegancko, jak za starych czasów. Myślałem, że to kwestia rozgrzanego silnika, ale dzisiaj po tankowaniu dalej to samo. ruszam i opór..

"Fachowcy" mówią, że najlepiej wymienić linkę od skrzyni biegów, bo zaczep się poluzował, a trzeba wymienić cały komplet. Dzwoniłem do ASO i potwierdzili, że występuje tylko w komplecie i kosztuje 470zł. Jest zakład, który regeneruje linki i chce ponad stówę. W teorii może to być faktycznie problem, gdyż sprzęgło było ruszane już czwarty raz (długa historia, perypetie z ASO), więc może i się poluzowało. Tylko że nikt mi gwarancji nie da. Co myślicie?

ps. jeszcze jedna irytująca rzecz. Jak naciskam pedał sprzęgła, to słyszę w taki 'pyk' i ponownie jak pedał wraca na swoją pozycję. Nie wydaję mi się, żeby tak wcześniej było.

Focus 1.8tdci 2010 115km, 150k km


Ostatnio edytowane przez markos17 ; 09-07-2018 o 18:45
markos17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 19:54   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Problem z wybieraniem biegów po wymianie sprzęgła

było ok przed ? niech fachowcy wymieniają...

jeszcze jedno, czy masz dwumasę i sprzęgło samonastawne.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 07:07   #3
markos17
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2013
Model: Ford
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Problem z wybieraniem biegów po wymianie sprzęgła

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
było ok przed ? niech fachowcy wymieniają...

jeszcze jedno, czy masz dwumasę i sprzęgło samonastawne.
Bujam się z tym kolejny miesiąc i fachowcy chyba sami do końca nie wiedzą co się dzieje. Wymienili linki i jest duża poprawa. Myślałem w zasadzie, że jest już ok. Jednak 2x pojawił się problem. Włączam silnik, nie mogę wrzucić żadnego biegu. Gaszę, wchodzą bez problemu. Odpalam, znowu nie mogę. Po którymś tam rasie nagle zaczęło chodzić jak by nigdy nic.
Teraz chcą wymienić pompę sprzęgła, ale czy to jest powodem..
markos17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 14:24   #4
markos17
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2013
Model: Ford
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: wybieranie biegów po wymianie sprzęgła

minęły kolejne dwa miesiące i dalej nie naprawili, masakra..
podaje kolejność rzeczy które robili:
1) wymieniony komplet sprzęgła (tarcza, dwumasa, wysprzęglik i pompa sprzęgła).
2) wymienione linki
3) wymieniona kolejna pompa
4) wymieniony kolejny wysprzęglik
5) wymienione przewody
6) wymieniona kolejna pompa

Wygląda to tak, że czasami po odpaleniu nie wchodzi żaden bieg (na zgaszonym bez problemu). Zauważyłem też, że często jak popuszczę pedał sprzęgła do połowy, to nagle biegi zaczynają wchodzić.
Po kilku gaszeniach i rozruchach w końcu chwyci i wchodzą jak w masło, mogę jeździć jak by nigdy nic nie było.
markos17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2018, 12:56   #5
SmartS
ford::amateur
 
Imię: Milosz
Zarejestrowany: 30-07-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford fokus mk2
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: wybieranie biegów po wymianie sprzęgła

Miałem to samo więc sach ma docisk z samoregulacja jeżeli nie założyli tego z specjalnym kluczem to po frytkach wymiana sprzęgła i docisku na nowe niestety na koszt warsztatu
Dodatkowo teraz sprzęgło u mnie działa bez problemów ale uszkodzili mi poduszki pod silnikiem i wszystko drży więc kolejną wymiana ale u mnie to tylko dwa tygodnie

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
SmartS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.