Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2017, 20:19   #1
imalutki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-09-2017
Model: ford fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Przymarzanie skrzyni biegów

Witam.

Mam problem, który poprzedniej zimy się nasilił, czyli przy niskich temperaturach ok 0 stopni lewarek pracuje tylko "góra-dół". Tzn. jeśli zostawię na 1 to mogę wbić tylko 2 lub pozostawić na "luzie" - lewarek nie wraca na środek skrzyni biegów przy luzie. Tegoroczne kwietniowe przymrozki też dały się we znaki, a nie było śniegu oraz deszczu, co moim zdaniem nie jest wynikiem zamarzania przez dostawanie się wody lub zamarzania roztopionego śniegu.
To jest tak, że wcześniej (2 lata temu) wystarczyło żebym przejechał ok. 1 km potem więcej i momentalnie drążek jakby "odkleił się" i działał.
W zeszłym roku jeśli udało mi się dojechać do pracy na 2 i po ok. 1 godzinie jak sprawdziłem lewarek chodził normalnie, to po pracy znowu przymarzał.
Wczoraj zajrzałem do skrzyni i nic takiego nie widziałem - oprócz przyrdzewiałej końcówki linki pod osłoną, którą delikatnie usunąłem i wydmuchałem na zdjęciu nr 1.
Mechanik powiedział, że olej trzeba wymienić, bo może być stary lub niewiadomego pochodzenia, ale samochód mam z pewnych rąk z 2008 i teraz wymieniany pasek rozrządu bo ma przejechane dopiero 60 000 km. Inny mechanik mi powiedział, że jeśli nie ma korka spustowego tylko wlewowy to olej jest dożywotni i z tego co wyczytałem na forum to nawet była taka informacja, a nawet był wpis, że w salonie też tak mówili. Wszystko co było u mnie w samochodzie robione mam na papierze.

A dodatkowo jeszcze sobie wczoraj "polepszyłem", bo nie wiem czy to jest tego wina, ale chyba tak, bo to "kowadełko?"- nie znam się na zdjęciu nr 2. przeskoczyło mi w lewo jak miałem na luzie samochód i teraz bieg 3 i 4 nie wchodzi mi idealnie tylko muszę na wyczucie próbować wbić.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I jeszcze jedna rzecz.
Lewarek na "luzie" jest jakby przesunięty w stronę biegów 1 i 2 - nie jest centralnie na wprost 3 i 4.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy możecie podpowiedzieć co mogę zrobić? Tak jak napisałem nie znam się, ale nie boję się wziąć za klucz jeśli tylko będę w stanie sam to zrobić.

imalutki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 22:39   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Przymarzanie skrzyni biegów

Cytat:
Napisał imalutki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Mam problem, który poprzedniej zimy się nasilił, czyli przy niskich temperaturach ok 0 stopni lewarek pracuje tylko "góra-dół". Tzn. jeśli zostawię na 1 to mogę wbić tylko 2 lub pozostawić na "luzie" - lewarek nie wraca na środek skrzyni biegów przy luzie.

Czy możecie podpowiedzieć co mogę zrobić? Tak jak napisałem nie znam się, ale nie boję się wziąć za klucz jeśli tylko będę w stanie sam to zrobić.
Najprościej rozebrać tunel środkowy i nasmarować mechanizm zmiany biegów.
Ewentulanie coś tam się obluzowało i może całość jest do wymiany. Miałem coś podobnego (i u mnie pomogła wymiana wybieraka i linek (kupiłem używane z jakiejś hurtowni motoryzacyjnej za ok 150zł). Pasują z dowolnej Fiesty/Fusiona.
Ja mając Fiestę 1.6 kupiłem komplet z Fusiona 1.4)
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.