Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2020, 21:45   #1
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie ASO - kto może sprawdzić przebieg?

W wielkim skrócie, interesuje mnie opel insygnia, znalazłem ciekawy model, ale przebieg który podaje właściciel różni się od tego który dla mnie "ktoś namierzył" o 100 tys. km. Samochód niedawno sprowadzony z Niemiec i tam w książkach serwisowych widnieje ostatni wpis ok 165 tyś km., natomiast sprawdzone jest 265. Chłop pisze, że przy kupnie nie sprawdzał w ASO, a jak teraz mu to poleciłem, to cytuję: "Histori pojazdu nie dostanę Chyba że przyjadę z poprzednim właścicielem i to on będzie poprosił o historię auta niestety roodo i to tak działa w całej unii"

Ktoś się orientuje czy faktycznie tak jest?? Właściciel samochodu nie może się zapoznać z historią swojego samochodu?? dla mnie bezsens, komu ja teraz mam wierzyć??

mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2020, 22:14   #2
rzielinski7
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi 163KM/200KM?
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: ASO - kto może sprawdzić przebieg?

Według mnie bzdura,wszystko zależy od chęci pracownika serwisu nie są to dane wrażliwe więc może Ci je podać, pewnie chce cos ukryć więc sie miga.
Ostatnio miałem taką sytuację sprzedawałem samochód i okazało sie że w 2017 roku diagnosta podczas badania technicznego pomylił się przy wpisywaniu przebiegu o równe 100 tyś.
Pojechałem do forda podałem vin i koleś wydrukował mi wszystkie wizyty z przebiegami z danego roku.
Oczywiście pomyłki nie można cofnąć, ale chociaż mogłem udowodnić ze pomiędzy badaniem a wizytami są różne przebiegi i to diagnosta się pomylił a nie ja cofałem licznik.
rzielinski7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 09:11   #3
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: ASO - kto może sprawdzić przebieg?

Odpowiem sam sobie, dzwoniłem dzisiaj rano do ASO i właściciel oczywiście może sprawdzić całą historię samochodu, żadne rodo ani inne takie bajki. Po prostu chciał mnie wykiwać, może myślał że nie sprawdzę. Także wychodzi na to, że autko ma licznik cofnięty 100tyś km. wiec chyba trzeba będzie go wrzucić do korygowanych
mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.