Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2020, 18:14   #5291
fabianrnr
ford::beginner
 
Imię: Fabio
Zarejestrowany: 28-09-2013
Skąd: RnR
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Aktualnie siedzę w Suwałkach także do Olszyna mam prawie 250KM. Jeżeli jest taki problem aby to przerobić to chyba pójdę w najlepszą i najtańszą linię oporu czyli transmiter FM z USB tylko że jakiś lepszy (mam świetną opinię na temat Xiaomi transmiterów i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Dziękuję wszystkim za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Speedo ; 16-02-2020 o 19:17 Powód: Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.
fabianrnr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 09:45   #5292
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Przerobienie mono na stereo to nie problem jeśli masz minimalne zdolności manualne. Robisz wdg tego schematu https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...5b66886182.jpg
Więc tak na prawdę to kwestia przepięcia 3 kabli i ewentualnie przedłużenia kolejnych 3 jeśli chcesz mieć gniazdo jack.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 16:21   #5293
Szum666
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-02-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam

Posiadam Forda Mondeo Mk4z 06.2007 z radionawigacja niestety niema bt i zestwu do telefonu . Czy ktoś się orientuje gdzie mogę znaleźć firmę lub osobę która podjęła by się dołożenia tego ?
moj nr VIN: WF0EXXGBBE7L00215 może to pomoże zdiagnozować czy to możliwe .
Szum666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 18:18   #5294
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Możliwe. Sprawdź czy masz wiązkę do modułu nad schowkiem pasażera i wtyczkę od mikrofonu w podsufitce. Masz wczesny rocznik więc jest spora szansa, a to może dużo ułatwić sprawę. Wtyczka od modułu wygląda tak: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 19:16   #5295
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Może ktoś zobaczyć jak wygląda mikrofon (w środku)? Bo kupiłem lampkę z mikrofonem od mondeo MK3, moduł jest od mondeo MK4 i mikrofon bardzo słabo gra. Lepiej gra mikrofon wyjęty ze słuchawek komputerowych, ale też to nie jest to co powinno. Zastanawiam się czy może ten mikrofon co kupiłem nie jest oryginalny i dlatego mam takie problemy z jakością mojego głosu.

Edit: dzisiaj próbowałem mikrofon z zestawu parrot. Jak mam mikrofon przy ustach, to słychać mnie idealnie. Im dalej, tym gorzej.

Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 22-02-2020 o 18:26
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 00:43   #5296
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Przyznam że ja nie miałem problemu z mikrofonem nigdy. Założyłem mały obłożony do okola pianka, tylko od dołu nie ma pianki więc nie zbiera specjalnie z boków. Jakość na prawdę przyzwoita. Zakładałem mikrofony od bmw i kilka innych i też nikt specjalnie nie narzekał. Fordowskiego w sumie nie miałem w rękach więc nie wiem na ile kiepski jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2020, 20:22   #5297
michaael15
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-10-2014
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Moduł bluetooth z USB od innego modelu

Cześć,
będę chciał wymienić w moim samochodzie (przedlift, C+) moduł bluetooth na taki z USB (aktualnie z AUX) i pojawia się pytanie czy np. od Focusa będzie również kompatybilny? Widzę na aukcjach, że jest wiele i często tańszych. I pytanko: pojawiają się również np. w podłokietnikach oryginalne wejścia USB i Aux razem, jaki moduł to obsługuje? Bo rozumiem, że ten z końcówką 112 obsługuje tylko USB i wtedy AUXa już nie mam?
Pozdro

Edit:
jest ktoś może kto ogarnia UCDSa z Wro i okolic, potrzebuje zaktualizować radio Sony, bo okazuje się, że mam za stary soft na Bt z USB.

Ostatnio edytowane przez michaael15 ; 27-02-2020 o 18:43
michaael15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 19:37   #5298
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Rozwiązałem swój problem z cichym dźwiękiem z mikrofonu. Sprawdziłem jeszcze raz całą instalację, ale jak podejrzewałem problem był najprostszy z możliwych - pomogła wymiana mikrofonu.

Ten, który kupiłem (niby oryginalny) nie działał tak jak należy. Inne, które próbowałem również.

Dzisiaj wymontowałem mikrofon z działającego zestawu w mondeo MK3 i bingo. Słychać mnie idealnie po "drugiej" stronie.

Dla potomnych wstawiam zdjęcia działającego i niedziałającego mikrofonu. Widać, że działający ma coś w rodzaju przedwzmacniacza a ten niedziałający to "tylko" mikrofon. Tak samo w środku wyglądał mikrofon z zestawu parrot.

Ciekawostka taka, że "zły" mikrofon działał po podłączeniu cicho a po zamianie "+" z "-" nie działał wcale.

Działający mikrofon działa poprawnie przy prawidłowym podłączeniu a po zamianie przewodów działał również, ale cicho.

Czy ktoś z forumowiczów ma może działający mikrofon w sensownych pieniądzach na sprzedaż?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 16:06   #5299
konrad1517
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 05-08-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cześć
Mam pytanie odnośnie mikrofonu w instalacji bt.
1.Dzisiaj zamontowałem instalację bt. wszystko poza mikrofonem działa.
Kilka godzin już czytam ten wątek i nie wiem czy problem jest w pajączku czy w pinach w kostce. mógłby mi ktoś łopatologiczne wyjaśnić co trzeba przerobić żeby działał mikrofon?
2. Przy lampce znalazłem luźną wtyczkę , chyba jest do mikrofonu ale nie mogę znaleźć jej drugiego zakończenia. Na forum doczytałem się, że powinna być gdzieś pod nogami pasażera. Tam znalazłem tylko jedno zielone złącze.
Mondeo z 2009r a pajączek szeroki z oznaczeniem CB. Radio blaupunkt fx
konrad1517 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 16:16   #5300
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Zamontowałeś tzn co? Miałeś instalację i wpiałeś moduł czy dokładałeś wszystkie kable, a może użyłeś gotowej redukcji?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.