Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2018, 09:59   #31
88mph
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-05-2018
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 duratec
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Cytat:
Napisał Domitin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich i proszę o pomoc ponieważ nie mogę poradzić sobie z centralką w moim Focusie
Mój problem jest nieco inny mianowicie centralka działa z kluczyka -zamyka/otwiera wszystkie drzwi natomiast centralka z pilota zamyka wszystkie drzwi ale nie otwiera od kierowcy (silniczek w zamku nie reaguje na sygnał otwarcia)
Wymieniłem zamek na nowy ale problem dalej występuje w tej samej konfiguracji...
Wygląda to tak jak by do zamka nie dochodził sygnał z centralki z pilota.
Proszę o podpowiedź co mogę jeszcze sprawdzić aby usunąć problem...
Cytat:
Napisał msmaster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam problem. Drzwi kierowcy otwierają się tylko po przekręceniu kluczyka w zamku. Z pilota da się je tylko zamknąć, pozostałe drzwi działają prawidłowo.

Jak sprawdzić czy do zamka dochodzi sygnał sterujący otwarciem drzwi ?
Witam
Mam identyczny problem co koledzy, jeśli udało się wam rozwiązać problem to proszę o podpowiedź w temacie. Miałem już wymieniać zamek ale na razie się wstrzymam. W pierwszej kolejności chciałbym sprawdzić czy sygnał do otwierania zamka przychodzi. Może ma ktoś schemat elektryczny kostki ?

Pozdr

88mph jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 11:21   #32
michale32
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-03-2019
Skąd: Sochaczew
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

U mnie (właściwie u teścia bo to jego auto) objawy były następujące:
- brak migania kierunkowskazami
- samoczynne otwieranie bądź zamykanie (w czasie jazdy jak i na postoju)

Zamiast wyciągać wiązkę w słupku wypiąłem wtyczkę od centralnego w drzwiach kierowcy. Pojeździłem trzy dni i zamek nie głupiał. Pomyślałem więc "czyli to ten" jest uszkodzony. Zamówiłem więc nowy zamek (zamiennik) i wymieniłem. Przez kilka dni po wymianie super. A teraz znów to samo co wcześniej. Chyba tym razem zamek w drzwiach pasażera...

Okazało się dziś, że załącza się antynapad po uruchomieniu silnika. Mój post został napisany na podstawie opowiadań teścia a dziś sam zobaczyłem co i jak. Wszystko jest dobrze.
Mało tego, auto samo się zamyka kiedy po otwarciu z pilota drzwi nie zostaną otwarte. Wcześniej nie działała ta funkcja, podobnie jak antynapad.

A teraz pytanie: czy można wyłączyć ten antynapad bez użycia komputera?

Ostatnio edytowane przez michale32 ; 06-03-2019 o 16:23 Powód: Błędny opis problemu przez teścia :)
michale32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 22:18   #33
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Miałem taką samą "jazdę" z centralnym - zamykanie/otwierania i tak w kółko. Sądziłem, że to może mikrostyk w zamku i trzeba będzie wymienić zamek. Jednak wcześniej wyciągnąłem moduł (ten przed nogami pasażera) - okazało, się że jest zawilgocony. Po odpięciu wszystkich kabli moduł wysuszyłem w domu. Potem spryskałem wszystkie styki za pomocą środka wypierającego wilgoć. Połączyłem, rozłączyłem (kilka razy) każdą kostkę i złożyłem wszystko. Co się okazało - problemu z centralnym nie ma od lat. Może u Was też pomoże ten sposób?

Ps. Sprawdziłem przez analogię do problemu z otwieraniem się bagażnika po naciśnięciu hamulca - tutaj problemem też okazała się wilgoć w złączu znajdującym się w okolicy lewego tylnego koła.
__________________
Always look on the bright side of life ... Focus idzie na sprzedaż
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2019, 12:30   #34
przemeqs
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 25-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.3 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Posiadam Forda Mondeo z 2008 roku z silnikiem benzynowym 2.3
Od kliku miesięcy mam następujące objawy usterki:
- pilotem zawsze otworzę auto, ale wybiorczo z pilota go uda się zamknąć.
- jeśli uda się go zamknąć pilotem to często uruchamia sie alarm po kilku minutach.(czasowo wypiąłem zasilanie od syreny w bagażniku aby auto nie wyło pod blokiem)
- poza tym kluczyk ręcznie zawsze zamyka i otwiera auto. Od wewnątrz tez działa zamykanie wszystkich drzwi.

Bezpieczniki sprawdziłem i są ok
Zapasowy pilot ma te same objawy.
Słyszałem o zimnych lutach w module zamka centralnego. Wymontowałem spod nóg pasażera moduł "startowy" ale nie udało mi się rozdzielić dwóch płytek w celu sprawdzenia czy są zimne luty.

Elektryk samochodowy już uprzedził że u niego taka naprawa ponad 600 zł. Czy ktoś miał podobny problem i udało się to rozwiązać "domowym" sposobem ?[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
przemeqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2019, 12:47   #35
litwik
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-02-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Cytat:
Napisał Domitin Zobacz post
Witam wszystkich i proszę o pomoc ponieważ nie mogę poradzić sobie z centralką w moim Focusie
Mój problem jest nieco inny mianowicie centralka działa z kluczyka -zamyka/otwiera wszystkie drzwi natomiast centralka z pilota zamyka wszystkie drzwi ale nie otwiera od kierowcy (silniczek w zamku nie reaguje na sygnał otwarcia)
Wymieniłem zamek na nowy ale problem dalej występuje w tej samej konfiguracji...
Wygląda to tak jak by do zamka nie dochodził sygnał z centralki z pilota.
Proszę o podpowiedź co mogę jeszcze sprawdzić aby usunąć problem...
Cytat:
Napisał msmaster Zobacz post
Mam ten sam problem. Drzwi kierowcy otwierają się tylko po przekręceniu kluczyka w zamku. Z pilota da się je tylko zamknąć, pozostałe drzwi działają prawidłowo.

Jak sprawdzić czy do zamka dochodzi sygnał sterujący otwarciem drzwi ?


Podpowie ktoś rozwiązanie problemu?
litwik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2020, 12:35   #36
piotr55122
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Hej,
Mam problem wydaje mi się, że taki jaki w temacie. Od kiedy jestem posiadaczem tego auta nie działał prawidłowo. Przy kupnie nie zwróciłem na to uwagi.

Być może poprzedni właściciel coś działał w tej sprawie. Problem w tym, że u mnie działa prawidłowo zamykanie i otwieranie z pilota. Nie działa jednak zamykanie auta z przycisku wewnątrz auta. Poza tym nie ma sygnalizacji kierunkowskazów przy zamykaniu auta (przy otwieraniu raz migają)

Rzecz w tym, że z tego co wyczytałem przy naprawie (opcja tańsza) nie powinien działać zamek z pilota i nie powinno dać się zamknąć drzwi z zamka od środka. U mnie tak jak już pisałem zamykanie/otwieranie z pilota działa prawidłowo oraz da się zamykać otwierać drzwi od środka, ale tylko pojedynczo, każde osobno. Ponadto nie działa (nie da się też aktywować) domykania szyb, ani ryglowania drzwi po ruszeniu.
Zależy mi na odzyskaniu wszystkich funkcji zamka.

Powiedzcie mi czy moje objawy to faktycznie uszkodzony ten mikrowłącznik czy też coś innego?

Pozdrawiam, Piotrek
piotr55122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2020, 10:33   #37
czarek532
ford::amateur
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 29-05-2018
Skąd: police
Model: focus c max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

pisac panowie na ten temat problem z pilotem brzeczkiem zapalonych swiatel brak mozliwosci otwirania szyb z pilota moze ktos cos wiejak to rozwiazac?
czarek532 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 10:50   #38
texas
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Colchester
Model: Ford Mondeo Estate(kombi :) ), Focus MK2 1.8 Tdci 2008 Facelift
Silnik: 1.6TdCi
Rocznik: 2012
Postów: 61
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Cytat:
Napisał piotr55122 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,

Mam problem wydaje mi się, że taki jaki w temacie. Od kiedy jestem posiadaczem tego auta nie działał prawidłowo. Przy kupnie nie zwróciłem na to uwagi.



Być może poprzedni właściciel coś działał w tej sprawie. Problem w tym, że u mnie działa prawidłowo zamykanie i otwieranie z pilota. Nie działa jednak zamykanie auta z przycisku wewnątrz auta. Poza tym nie ma sygnalizacji kierunkowskazów przy zamykaniu auta (przy otwieraniu raz migają)



Rzecz w tym, że z tego co wyczytałem przy naprawie (opcja tańsza) nie powinien działać zamek z pilota i nie powinno dać się zamknąć drzwi z zamka od środka. U mnie tak jak już pisałem zamykanie/otwieranie z pilota działa prawidłowo oraz da się zamykać otwierać drzwi od środka, ale tylko pojedynczo, każde osobno. Ponadto nie działa (nie da się też aktywować) domykania szyb, ani ryglowania drzwi po ruszeniu.

Zależy mi na odzyskaniu wszystkich funkcji zamka.



Powiedzcie mi czy moje objawy to faktycznie uszkodzony ten mikrowłącznik czy też coś innego?



Pozdrawiam, Piotrek
Focus mk2 nie posiadały zamykania z przycisku wewnątrz z tego co kojarzę. Jedynie co to na drzwiach kierowcy masz przycisk do wyłączenia skanowania wnętrza. Brak migania podczas zamykania wskazuje na błąd jednego z modułów jesli takie posiadasz (musisz miec 4 elektryczne szyby) lub brak sygnału potwierdzającego podwójne zaryglowanie w przypadku bezmodułowego systemu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez texas ; 28-05-2020 o 10:56
texas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 11:26   #39
piotr55122
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Cytat:
Napisał texas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focus mk2 nie posiadały zamykania z przycisku wewnątrz z tego co kojarzę. Jedynie co to na drzwiach kierowcy masz przycisk do wyłączenia skanowania wnętrza. Brak migania podczas zamykania wskazuje na błąd jednego z modułów jesli takie posiadasz (musisz miec 4 elektryczne szyby) lub brak sygnału potwierdzającego podwójne zaryglowanie w przypadku bezmodułowego systemu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Oczywiście, że da się w Focusie przyciskiem przy klamce wewnętrznej zamknąć wszystkie drzwi od środka, nawet w najbiedniejszych wersjach.
Pozostałej części Twojego posta nie rozumiem.
piotr55122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 11:27   #40
texas
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Colchester
Model: Ford Mondeo Estate(kombi :) ), Focus MK2 1.8 Tdci 2008 Facelift
Silnik: 1.6TdCi
Rocznik: 2012
Postów: 61
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Cytat:
Napisał piotr55122 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście, że da się w Focusie przyciskiem przy klamce wewnętrznej zamknąć wszystkie drzwi od środka, nawet w najbiedniejszych wersjach.

Pozostałej części Twojego posta nie rozumiem.
Klamką(a właściwie tym przyciskiem który działa jak za dawnych czasów byly "antenki",nie pamietam jak to się fachowo nazywało, na drzwiach ktore pokazywały czy drzwi są zamknięte i mozna było je zaryglować od środka ) tak ale nie ma dedykowanego przycisku. A jeśli o to się rozchodzi to pewnie albo masz zamek w drzwiach kierowcy uszkodzony albo brak połączenia elektrycznego z GEM/BCM.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez texas ; 28-05-2020 o 11:34
texas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.